Vaikams
logo

Kultūros pasas

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Laikomasi nuostatos, kad mokinių kultūrinių įpročių formavimas turi būti nuoseklus ir sisteminis, pritaikant kultūros ir meno paslaugas prie kiekvienos amžiaus grupės poreikių, žinių, galimybių priimti ir suvokti informaciją.

Kultūros paso paslaugose mokiniai gali dalyvauti su klase ar grupe, o mokiniai nuo 16 metų paslaugas gali užsisakyti ir dalyvauti individualiai.

Daugiau apie kultūros pasą: http://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/kulturos-pasas/kulturos-pasas-1 
Visos kultūros paso programos: https://www.kulturospasas.lt 

Kviečiame registruotis į šias Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos skyriuose ir padaliniuose vykdomas programas:

1–5 klasėms

Literatūrinė edukacija: sensorinis skaitymas ir laimės paieškos | Bibliotekoje

Vaikų padalinys (Danės g. 7, Klaipėda)
Tel. +370 46 314719
El.p. vaikai@biblioteka.lt 

Programa skirta 1–3 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2,50 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5053 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje
Kviečiame pamatyti, išgirsti, paliesti, užuosti ir paragauti Davide Cali knygą „Laimės prekeivis“! Literatūrinės edukacijos tikslas – patraukliai, pojūčius stimuliuojančiomis priemonėmis formuoti teigiamą dalyvių požiūrį į skaitymą, žadinti jų smalsumą, knygos kaip priemonės – geriau pažinti save ir suprasti aplinkinį pasaulį – priėmimą. Jaukiai įsikūrę Vaikų bibliotekos kambarėlyje, sensorinio skaitymo metu „patirsime“ knygos istoriją. Pažinsime knygos veikėjus – įvairių rūšių paukščius, aptarsime jų panašumus ir skirtumus. Kritiškai mąstysime, kodėl priimami vienokie ar kitokie veikėjų spendimai, kaip elgtumėmės mes. Ieškosime kūrybiškų sprendimų, kaip gali pasisukti knygos siužetas. Ugdysime kultūrinį sąmoningumą keldami klausimus: kiek kainuoja laimė, ar galima ją nusipirkti, o gal tik sukurti? Reflektuosime patyrimus, jausmus ir išlaisvinsime vaizduotę kurdami savo „Laimės stiklainėlį“.

Skaitymai teatro šviesoje | Nuotoliniu būdu

Kalnupės bibliotekos vaikų centras „Ruoniukas“ (Kalnupės g. 13, Klaipėda)
Tel. +370 46 365934, el. p. ruoniukas@biblioteka.lt 

Programa skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1129  


Turinys, vykdant užsiėmimą nuotoliniu būdu 2021/05/10 – 2024/05/10

Nuotolinė edukacija „Skaitymai teatro šviesoje“ yra skirta moksleiviams, norintiems tapti „išmaniais“ skaitytojais , t.y. mokančiais sieti skaitomą tekstą su kitomis meno šakomis, šiuo atveju šešėlių teatru. Virtualaus edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai, stebėdami šešėlių teatro vaidinimą dalyvaus literatūriniuose protų mūšiuose, garsiniuose skaitymuose (siūlomi kūriniai „Triušis Ralfis – knygų vagis“, „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“ arba bet koks pasirinktas kūrinys). Susipažinę su tekstu užsiėmimo dalyviai virtualiai keliaus į kūrybines dirbtuvėles, kuriose išlaisvinę mintyse sukurtus personažus juos pavers realybe. Moksleivių sukurti knygų veikėjai atgis šešėlių teatro veikėjų pavidalu ir kvies susidraugauti su teatru, bei kitaip, netradiciškai, įdomiai pažvelgti į literatūrinį tekstą. Moksleiviai taip pat turės galimybę artimiau susipažinti su biblioteka, bei atrasti jos turimą knygų įvairovę.

Bibliotekos šalyje | Bibliotekoje

Vaikų padalinys (Danės g. 7, Klaipėda)
Tel. +370 46 314719
El.p. vaikai@biblioteka.lt 

Programa skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracijahttps://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/6301

Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje:
Knygų yra pačių įvairiausių: plonų ir storų, įdomių ir nuobodžių, linksmų ir liūdnų, bauginančių, o kartais ir gelbėjančių. Kiekviena jų randa kelią į žmogaus širdį... O ką daryti, kai nežinai ko nori? Tuomet kviečiame leistis į paslaptingą kelionę po Bibliotekos šalį! Edukacinio žaidimo metu vaikai, naudodamiesi specialiu žemėlapiu, ieškos didžiausio bibliotekoje paslėpto turto. Susipažįns su skirtingomis ir smagiomis istorijomis, vykdys užduotis ir susikurs savo asmeninį knygiuką. Edukacijos metu siekiama skatinti vaikus atskleisti savo kūrybiškumą, ugdyti vaikų sąmoningumą skaitymo klausimais, įtraukiant vaikus į edukacines veiklas supažindinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis ir veiklomis bei skatinti kokybišką ir prasmingą laisvalaikio praleidimą bibliotekoje.

Pamario legendos atgyja | Bibliotekoje ir nuotoliniu būdu

Vaikų padalinys (Danės g. 7, Klaipėda)
Tel. +370 46 314719
El.p. vaikai@biblioteka.lt

Programa skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija:
- Bibliotekoje https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1308 
- Nuotoliniu būdu https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1162 

Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2021/05/10–2024/05/10
Kviečiame kartu keliauti laiku – 1000 metų atgal ir prisidėti prie Pamario legendų išsaugojimo! Edukacija skirta 2–5 klasių mokiniams, norintiems įdomiai pažinti Klaipėdos krašto praeitį, tautosakoje sukauptą protėvių išmintį, išgirsti bauginančias ir šmaikščias istorijas. Dalyvių laukia įspūdingo dydžio Klaipėdos pilis, atkurta Lego detalėmis, bei kiti iš praeities „atgiję“ statiniai. Keliaudami po Pamario krašto legendas: išgirsime įvairiausių pasakojimų, dalinsimės savo mintimis, ieškosime atsakymų. Dirbdami komandoje – atkursime išgirstas istorijas savais statiniais (naudodami tūkstančius įvairiausių Lego detalių), o užsiėmimo pabaigoje trumpai pristatysime kūrinius bei sukursime vieną bendrą istoriją. Edukacijos metu dalyviai ugdys kūrybiškumo, kultūrines, socialines ir pilietiškumo kompetencijas.


Turinys, vykdant užsiėmimą nuotoliniu būdu 2021/05/10 – 2024/05/10
Nuotolinė edukacija „Pamario legendos atgyja“, skirta pradinių klasių vaikams, norintiems įdomiai pažinti Klaipėdos krašto praeitį, tautosakoje sukauptą protėvių išmintį, išgirsti bauginančias ir šmaikščias istorijas. Virtualaus susitikimo metu programos dalyvius pasitiks iš praeities (500 metų atgal) atkeliavusi Pamario ragana Smailianosė. Teatralizuoto vaidinimo metu, ragana atskleis įdomiausias praeities legendas, mitinių būtybių (milžinų, undinių, velnių, aitvarų...) paslaptis, kvies vaikus domėtis protėvių papročiais, tautosaka (įminti mįsles, ką senovėje reiškė atitinkami gamtos reiškiniai), dalinsis prisiminimais ir vizualiai pademonstruos, kaip Klaipėdos pilis apsigynė nuo priešų. Susitikimo metu dalyviai stebės iš Smailianosės pasakojimų atgyjančias Lego kaladėlių konstrukcijas (esančias bibliotekoje): įspūdingo dydžio Klaipėdos pilį, veikiančią katapultą, vandens malūną, labirintą, milžinę Neringą. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai galės drąsiai užduoti klausimus, diskutuoti su Pamario ragana apie gyvenimą ir papročius senovės Klaipėdoje. Edukacijos metu dalyviai savo žinias pasitikrins bei atmintyje įtvirtins išgirstas įdomybes spręsdami virtualias užduotis bei dalyvaudami viktorinoje. Kviečiame keliauti laiku ir prisidėti prie Pamario legendų išsaugojimo!

Kaip gyvenome | Nuotoliniu būdu

Pempininkų bibliotekos vaikų centras „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A, Klaipėda)
Tel. +370 46 344604
El.p. pempininkuvaikai@biblioteka.lt 

Programa skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/937 

Turinys, vykdant užsiėmimą nuotoliniu būdu 2021/05/10 – 2024/05/10
„Kaip gyvenome?“ yra kūrybinis edukacinis užsiėmimas, kurio metu 1-4 klasių moksleiviai, susipažins su lietuvių tautos gyvenimo būdu nuo senovės iki šių dienų. Veikdami žaidybinėse situacijose užsiėmimo dalyviai ieškos ir ras atsakymus į klausimus: kokiuose būstuose žmonės gyveno senovėje, kuo puošėsi Lietuvos bajorai, o kuo rengėsi krašto valstiečiai, ką apie sovietmetį mes žinome iš savo senelių. Pažinę būdingiausius skirtingo laikotarpio lietuvių tautos kultūros bruožus, tradicijas, papročius, vaikai išmoks vertinti tiek savo šalies, tiek kitų tautų kultūros paveldą. Siekdami smagiai, o kartu ir labai naudingai praleisti laiką, spėliosime senovinius žodžius, žaisime su skirtingais laikotarpiais susijusius žaidimus. Visa tai ir dar daugiau vaikai galės sužinoti šios žaidybinės edukacijos metu.

Linksmai apie rimtus lietuviškų personažų reikaliukus | Bibliotekoje

„Kauno atžalyno“ bibliotekos vaikų centras „Pelėdžiukas“ (Kauno g. 49, Klaipėda)
Tel. +370 46 256224
El.p. peledziukas@biblioteka.lt 

Programa skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1438  


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Literatūrinio – edukacinio užsiėmimo „Linksmai apie rimtus lietuviškų personažų reikaliukus“ dalyviai supažindinami su lietuviškų personažų istorija, kokie jie buvo, kaip jie keitėsi ir įgavo vardus, o galiausiai atrado savo individualią knygą ar istoriją. Išskirsime ir sugrupuosime teigiamas ir neigiamas personažų savybes, aspektus ir bruožus. Diskutuosime kokios savybės yra tapatinamos su personažais ir kurios atitiktų ir tiktų kiekvienam vaikui individualiai. Protinių loginių žaidimų metu ugdysime vaikų mąstymą, lavinsime vaikų regimąjį suvokimą bei atmintį. Atsižvelgiant į išdiskutuotas personažų savybes skatinsime vaikus pasukti istoriją kita linkme, t.y. aiškinsimės kaip atsispiriant neigiamai įtakai bei laikantis duoto žodžio gali pasisukti istorija, sukursime kitokią pabaigą. Kartu su visais dalyviais įminsime pasimetusių personažų paslaptis bei plėsime vaikų pažinimo kompetencijas. Literatūrinis – edukacinis užsiėmimas sudarytas iš naudingos informacijos perdavimo metodikų, pripildytas žaidybinių, aktyvaus dalyvių įsitraukimo į programą elementų. Iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijų dėka vaikai įsikūnija į personažus ir pagrįstai rizikuoja bei mokosi iš nesėkmių. Šios programos metu siekiama dalyvius sudominti knygų pasauliu bei parodyti, kad jis gali būti labai įdomus ne tik skaitymo, bet ir kitokioje veikloje (papildytos realybės knygų naudojimas tam, kad parodyti informacinių technologijų naudą, taip pat išnarplioti sukurtą „Knygų domino“ žaidimą arba pasitikrinti savo pastabumą ir atmintį „Lietuviškų personažų memo“ žaidime). Siekiama parodyti biblioteką kaip erdvę skirtą kitokiam personažų pažinimui, o taip pat ir kūrybinių patirčių ugdymui. Programa adaptuota pagal rekomenduojamų skaityti knygų 1-2 klasei ir 3-4 klasei sąrašus.

Mąstau, jaučiu ir kuriu: pakeliaukim tarp pasakos eilučių | Bibliotekoje

Vaikų padalinys (Danės g. 7, Klaipėda)
Tel. +370 46 314719
El.p. vaikai@biblioteka.lt 

Programa skirta 2–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1984 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Ieškoma detektyvų komanda! Trumpa nusikaltimo istorija: „Trijų paršiukų” pasakos gyventojų kasdienybę sudrebino baisus įvykis – paslapčia iškirstas visas miškas! Kas galėjo pasiryžti tokiai klastai? Vilkas – juk jie visada pasalūniški nenaudėliai, o gal šį kartą pasidarbavo mažiausiai įtarimų keliantis darbštuolis paršelis, o gal nameliui tik šiaudų radusį paršelį užvaldo pavydas? Reikalavimai: tiriant šią byla svarbu pasitelkti kūrybiškumą bei kritinį mąstymą, pabandyti atsiriboti nuo išankstinių nusistatymų, taikliai išreikšti savo nuomonę ir pasiremti turimomis žiniomis bei patirtimis. Kokie gebėjimai ugdomi: dirbti komandoje, gebėti tinkamai perteikti ir priimti informaciją, kartu ieškoti daugiau nei vieno sprendimo būdo, atpažinti ir įvardyti nesusipratimų metu kylančius savo ir kitų jausmus, tinkamai reaguoti. Rezultatai: pastebėta, kad emocinė būsena turi įtakos mūsų veiksmams, kaip svarbu kritiškai įvertinti kylančias problemas, iš įvairių pusių pažvelgti į susidariusias situacijas ir atpažinti nusikaltimo – kyšininkavimo atvejus realiame pasaulyje. Mąstykim, jauskim, kurkim keliaudami TARP pasakos eilučių ir į literatūrą pažvelkim kaip į priemonę ir galimybę kūrybiškai ugdyti svarbiausius augančio žmogaus gebėjimus.

Knygnešio dalia: daug kelių – vienas tikslas | Bibliotekoje

Pempininkų bibliotekos vaikų centras „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A, Klaipėda)
Tel. +370 46 344604
El.p. pempininkuvaikai@biblioteka.lt 

Programa skirta 2–5 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2009 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Edukacija-patirtinis vaidmenų žaidimas, kurio metu vaikai turės galimybę pabūti XIX amžiaus Lietuvos gyventojais, susiduriančiais su spaudos draudimo metu apribotomis teisėmis į informaciją, knygnešiais – jų gelbėtojais ir netgi juos persekiojančiais žandarais. Vaidmenų žaidimo metu vaikai galės netiesiogiai „išgyventi“ priespaudoje esančių žmonių gyvenimo aspektus nuo spaudos uždraudimo, knygnešystės tinklo įkūrimo iki knygnešių veiklos. Kad geriau įsijaustų į knygnešių ir žmonių, kurių teisės gauti informaciją pažeistos, kovą, vaikai užsiims aktyvia veikla: bandys šifruoti kirilica parašytą sakinį, svers knygnešio kuprinę, bandys slapta pernešti knygas per imituojamą sieną ir likti nesugauti žandarų, ieškos knygnešių paslėptų knygų. Ši edukacija skirta 2-5 klasių moksleiviams. Atsižvelgiant į vaikų amžių veikla bus šiek tiek diferencijuojama, skirsis pateikiamų užduočių lygis. 2-3 klasių moksleiviams bus taikomos lengvesnės užduotys, mažiau pasakojama, daugiau laiko užims žaidimai.

7–12 klasėms

(Ne)kitokie: per pažinimą į toleranciją | Bibliotekoje

Atsiprašome, šiuo metu programa nevykdoma

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9, Klaipėda)
Tel. +370 46 314728
El.p. jaunimas@biblioteka.lt 

Programa skirta 7–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2017 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Kviečiame peržengti įsisenėjusius įsitikinimus ir... Save. Atverti duris į visiškai kitokią nei Lietuvos, Kinijos kultūrą, kur žmonių išgyvenimai ir emocijos tokie pat kaip jų pačių. Diskusijos ir žaidimo pagalba susipažinsime su grožio standartais vyraujančiais abiejose šalyse, išsilavinimo ir pasirinkimo laisve. Moksleiviai turės galimybę pasidaryti skirtuką su jiems labiausiai patikusiu kinišku hieroglifu ir susipažinti su tuo metu per Europos solidarumo korpusą bibliotekoje esančiu savanoriu. Susidūrę su įsišaknijusiais stereotipais moksleiviai išvys jų lūžį edukatorės, dvejus metus praleidusios mitais apipintoje Kinijoje, pasakojimuose. Suprasdami ir pažindami kitą kultūrą tampame atviresni vieni kitiems ir pasauliui.

Menas atrakina žmogų | Bibliotekoje

Meno skyrius (J. Janonio g. 9, Klaipėda).
Tel. +370 46 314730, el. p. menas@biblioteka.lt 

Programa skirta 7–10 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2006 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Moksleiviai susiduria su įvairiomis socialinėmis problemomis – tokia yra dabartinė mūsų aplinka. Kalbėti šiomis nepatogiomis temomis visada svarbu ir būtina. Menas yra vienas iš būdų paskatinti atsiverti, susimąstyti, reflektuoti, dalintis savo potyriais ir emocijomis. Pasinaudodami Meno bibliotekos lobynu, edukacijos dalyviai atranda meną kaip priemonę perteikti socialinę tikrovę ir laikmečio atspindį, kas padėtų suvokti savo vaidmenį socialiniame kontekste. Atrinkti meno kūriniai tampa priemone nagrinėti aktualias socialines temas, tokias kaip: vaikų vienatvė, depresija, vaikų išnaudojimas, korupcijos apraiškos, moters vaidmuo šeimoje ir visuomenėje, sovietmečio ydos, tarpusios žmonių santykiuose ir besitęsiančios dabartiniame laikmetyje. Šių nepatogių temų ieškosime menininkų: R.Katiliūtės, A. Puipos, S. Sližio, Š.Šimulyno, S. Eidrigevičiaus, kūriniuose. Temų gausa leidžia edukacijos dalyviams pamatyti meną kaip problemų išraišką ir jų sprendimo galimybę. Kuo daugiau temų edukacijos dalyviai atrastų meno kūriniuose, tuo aiškesnis taptų suvokimas, kad menas gali būti socialiai paveikus ir jame galima ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus. Per meno kūrinio pažinimą yra plečiamas ne tik dalyvių kultūrinis laukas, ugdoma kultūrinė patirtis, bet pasiekiamas ir psichologinis efektas: dalyviai yra skatinami formuluoti ir reikšti savo nuomonę, išsakyti mintis, reflektuoti savo potyrius, emocijas. Meno kūrinys šioje edukacijoje yra tik priemonė arba forma savirefleksijai: kalbėdamas apie meno kūrinį, dalyvis iš esmės kalba apie save.

Lietuviška tapatybė | Bibliotekoje ir išvažiuojamoji

Meno skyrius (J. Janonio g. 9, Klaipėda).
Tel. +370 46 314730, el. p. menas@biblioteka.lt 

Programa skirta 7–10 klasių moksleiviams.

Kaina vienam asmeniui:
 - Bibliotekoje – 2 Eur (mokytojams – nemokamai).
 - Išvažiuojamoji – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).

Užsiėmimų grafikas ir registracija:
- Bibliotekoje https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4613 
- Išvažiuojamoji https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4670 

Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje ir lankantis Jūsų įstaigoje
Edukacija kalba apie mūsų identitetą. Edukacijos metu dalyviai skatinami permąstyti susiformavusį požiūrį apie tapatybės ribas: atsakyti sau, kas yra lietuviška, o kas ne, kas yra neliečiama, o kas kvestionuojama? Į šiuos klausimus padės atsakyti Dainiaus Liškevičiaus, Ksenijos Jaroševaitės, Šarūno Šimulyno, Leono Striogos, Petro Rimšos kūryba. Žiūrėdami D.Liškevičiaus videoperfomansą „Kleksas/ Restartas“ 2000, analizuosime kūrinį pagal pasiūlytą metodiką (ką jaučiu, ką matau, kaip tai interpretuoju). Būtent videoperfomanso interpretacija tampa diskusijos objektu ir asmeninio požiūrio į meno kūrinį raktu. Per meno kūrinio pažinimą bus plečiamas ne tik dalyvių kultūrinis laukas, ugdoma kultūrinė patirtis, bet pasiekiamas ir psichologinis efektas: dalyviai yra skatinami formuluoti ir reikšti savo nuomonę, išsakyti mintis, reflektuoti savo potyrius, emocijas. Meno kūrinys šioje edukacijoje yra tik priemonė arba forma savirefleksijai: kalbėdamas apie meno kūrinį, dalyvis iš esmės kalba apie save. Siūloma edukacija yra aukštos meninės ir kultūrinės vertės, joje naudojamos šiuolaikiškos raiškos ir komunikavimo formos, įtraukiančios visus veikloje dalyvaujančius. Jos metu pristatomi vieni garsiausi Lietuvos menininkai bei jų darbai. Edukacijos metu keliami nepatogūs klausimai skatina dalyvių kritinį mąstymą ir praplečia pilietiškumo suvokimo ribas.

Interaktyvus kultūros paveldo maršrutas-ekskursija „Imanuelio Kanto protėvių istorija | Bibliotekoje

I. Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)
Tel. +370 46 448336
El. p. bibliogr@biblioteka.lt 

Programa skirta 7–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1954 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Interaktyvus kultūros paveldo maršrutas-ekskursija „Imanuelio Kanto protėvių istorija“ skirta tiems, kurie nori geriau pažinti visame pasaulyje žinomą lietuvių kilmės filosofą, vieną iškiliausių žmonijos mąstytojų per visą istoriją Imanuelį Kantą (1724–1804), jo protėvius, Klaipėdos istoriją, lankytinus objektus, to meto kultūros foną ir literatūros kūrinius; ugdyti kūrybiškumą ir kritinį mąstymą. Ekskursija prasidės Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kuriai 2019 m. suteiktas I. Kanto vardas; aplankysime namus, esančius Tomo g. 3-5 – čia yra gyvenę I. Kanto giminaičiai; apžvelgsime Kantų giminės ryšius su Klaipėda – Klaipėdoje nuo XVII a. gyveno net trys Kantų giminės kartos (prosenelis Richardas Kantas, senelis Hansas Kantas, tėvas Johannas Georgas, taip pat dėdės), pažinsime senosios Klaipėdos miestiečių gyvenimo būdą, tradicijas, pomėgius; aplankysime buvusį Friedricho miestą (jame stovėjo Kantų namas), kurį simboliškai mums primena S. Jurkaus skulptūra „Laukinis vyras“; nepamiršime ir Šv. Jono bažnyčios bei kitų svarbių I. Kanto protėvių istoriją menančių objektų. Remdamiesi žymiausiomis filosofo citatomis, mokysimės remtis savo protu – išdrįsti mąstyti kitaip, ugdyti toleranciją, kovoti prieš patyčias. Žymusis filosofas teigė, kad „Teisingumas turi nugalėti, net jei dėl to turėtų žūti visi pasaulio nenaudėliai“; „Dora turi slypėti charakteryje“; „Mokslas yra organizuotas žinojimas. Išmintis yra organizuotas gyvenimas“ ; „Išdrįsk būti, protingas, turėk drąsos remtis savo protu“; „Valdovas nėra aukščiau už mokytus vyrus“. Tai tik keletas filosofo minčių, kurias pasitelksime siekdami šios programos tikslų. Ši programa skiriama 7–12 klasių mokiniams bei pedagogams.

Atsimerkti neleidžiama smerkti | Bibliotekoje

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9, Klaipėda)
Tel. +370 46 314728
El.p. jaunimas@biblioteka.lt 

Programa skirta 8–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2004 


Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 2022/01/01 – 2024/12/31
Vaidybinis žaidimas kviečia 8-12 kl. moksleivius žengti į erdvę, kur kiekvienas iš jų įgyja rolę ir naštą, kabančią po ja. Prieš juos atsiveria bendruomenė, perskirta nematomos nelygybės; vieniems sparčiai skurstant, kiti — turtėja. Bendruomenės viduryje sėdi GALVA rašanti taisykles, kurios ne visuomet teisingos. Ją supa melas, korupcija ir apatija kitam. Tirpstant laikui ir jo vietą užimant įtampai, dalyviai provokuojami priimti rizikingus sprendimus ir susidurti su jų pasekmėmis: skurdu, kalte, beviltiškumo jausmu. Maišatyje jie skatinami ieškoti empatijos ir bendruomeniškumo jausmo, pereiti iš pasyvaus stebėtojo į aktyvaus veikėjo vaidmenį. Žaidimas baigiamas, kai priimamas galutinis sprendimas: kur dėti kablelį ir ką daryti su GALVA? Baigus žaidimą, skatinama atvira diskusija apie sukilusias emocijas, socialiai aktyvių rašytojų kūrinius, jų svarbą ir įtaką visuomenėje.

Pabėgimo kambarys. Ketvertas Kantų, kambariuos lakstančių! | Bibliotekoje (nemokama)

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9, Klaipėda)
Tel. +370 46 314728
El.p. jaunimas@biblioteka.lt 

Programa skirta 8–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 0 Eur
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5037 

Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 
Edukacinis pabėgimo kambarys „Ketvertas Kantų, kambariuos lakstančių“ kviečia 8-12 kl. moksleivius pažinti vieną garsiausių filosofų Imanuelį Kantą ir jo vardu pavadintą biblioteką kitaip: per aktyvų ir įtraukiantį žaidimą-pabėgimo kambarį! Dalyviai bus suskirstyti į keturias grupes ir kiekvienai duota užšifruota frazė-kelrodė. Nuo ten, jie paliekami Kanto valiai. Ar pavyks visoms komandoms išspręsti gautas užduotis ir sužinoti itin svarbų faktą apie Kantą, priklausys tik nuo jų stipraus ryšio, kritiško proto ir valios pasiekti galutinį tikslą. Imanuelis Kantas yra vienas garsiausių filosofų, visą gyvenimą praleidęs Karaliaučiuje, tačiau be galo gerbęs lietuvių kalbą. Jo šaknys – čia, Klaipėdoje.

 

Pabėgimo kambarys. Pašekspyrinkim: trūksi ar ištrūksi? | Bibliotekoje

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9, Klaipėda)
Tel. +370 46 314728
El.p. jaunimas@biblioteka.lt 

Programa skirta 8–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (mokytojams – nemokamai).
Užsiėmimų grafikas ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4812

Turinys, vykdant užsiėmimą bibliotekoje 
Naujai, žaismingai ir nenuobodžiai pažvelk į literatūrą! Ateik į biblioteką, kurios erdvės tampa pabėgimo kambariais! Žymaus dramaturgo Viljamo Šekspyro tragedija paremti galvosūkiai, mįslės ir kodai pakvies rimtai pasvarstyti, kiek žinome apie šį autorių ir jo kūrybą, o kiek – ne. Edukacija, skirta 8–12 klasės mokiniams padės atskleisti žanrų įvairovę, o skirtingo sudėtingumo kambariai, komandinis darbas garantuos įvairiausias emocijas. Laukia įdomi diskusija apie dabartinio, sąmoningo žmogaus vertybes: lyderystę, pasirinkimo laisvę sudėtingą žmogaus situaciją dramatiškoje epochoje. Pašekspyrinkime drauge: trūksi ar ištrūksi?

Atgal
Vaikams