Vaikams
logo

Vaikų vasaros stovykla „Žalioji biblioteka“

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kasmet vasaros metu įvairiuose padaliniuose įgyvendina vaikų vasaros užimtumo programą „Žalioji biblioteka“. Kultūrinė-edukacinė-patyriminė vasaros stovykla skirta 7–12 metų vaikams.

Programą dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Registracija prasidėjo! Žalioji biblioteka 2024

Nuo birželio 10 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padaliniuose pradeda veikti dienos stovyklėlės, kuriose įgyvendinama Vaikų vasaros poilsio programa „Žalioji biblioteka“, skirta 7–12 metų vaikams.

 • GIRULIŲ BIBLIOTEKOJE (Šlaito g. 6A). Registracija tel. +370 46 313438
  „Jūra, laivai, švyturiai“
  (7–10 metų vaikams), kviečianti vasaroti ypatingoje vietoje visai šalia jūros. Stovykloje vasarotojai sportuos, žais, rungsis viktorinose, mokysis įvairių menų, bendraus, pramogaus, darys gerus darbus ir tikrai nenuobodžiaus!
  Pasirinkę dalį vasaros atostogų praleisti Girulių bibliotekoje, turės puikią galimybę aplankyti Klaipėdos švyturį, susipažinti su jo istorija, pasitikrinti įgytas žinias Kahoot viktorinoje. Stovykla taps tikra švyturių dirbtuve, kurioje vaikai gamins ne tik juodai baltus, bet ir spalvotus, dryžuotus, kampuotus, apvalius, linksmus, įdomius jūrų kelius nušviečiančius įrenginius.
  Veiklos įgyvendinamos tiek bibliotekoje, tiek erdviame bibliotekos kieme, tiek išvykose į Girulių mišką ir apylinkes. Visus užsiėmimus ves savo srities specialistai bei savanoriai. Programos vadovė Irina Tabak.
  I pamaina: birželio 10 d.- birželio 21 d.
  II pamaina: birželio 25 d.- liepos 5 d.
  III pamaina: liepos 8 d. - liepos 19 d.
  IV pamina: liepos 22 d.- rugpjūčio 2 d.
  V pamaina: rugpjūčio 5 d.- rugpjūčio 16 d.

 • „KAUNO ATŽALYNO“ BIBLIOTEKOJE (Kauno g. 49). Registracija tel. +370 46 314727
  „Pelėdžiuko gūžta. Klaipėda – mano švyturys“ (7–10 metų vaikams). Vaikai atras STEAM technologijas (grafinę planšetę, išmaniąsias „Bitutes“, interaktyvias grindis ir lėkštes bei VR akinius), kurių dėka yra ugdomos socialinės, emocinės, kūrybiškumo kompetencijos. Stovyklos metu didelis dėmesys skiriamas sportinių įgūdžių ir tvarios gyvensenos ugdymui. Komandinio darbo pagrindai, tvaraus gyvenimo principų laikymosi metodika – tai neatsiejami stovyklos veiklų taikomi metodai. Šių metų stovyklos akcentas – jūrinės kultūros populiarinimas, kuriuo norima paminėti Švyturių metus. Stovyklos veiklomis siekiama tobulinti penkis kūrybinio mąstymo įpročius – vaizduotę, smalsumą, atkaklumą, nuoseklią praktiką bei bendradarbiavimą.  Programos vadovė Kristina Toliušė.
  I pamaina: birželio 10 d.- birželio 21 d.
  IV pamina: liepos 22 d.- rugpjūčio 2 d.
  V pamaina: rugpjūčio 5 d.- rugpjūčio 16 d.

 • MELNRAGĖS BIBLIOTEKOJE (Molo g. 60). Registracija tel. +370 46 498041
   „Mėlynasis krantas“ (7-10 ir 10-12 metų vaikams).  Marinistinę veiklos kryptį puoselėjanti biblioteka siekia nuo mažens ugdyti mažuosius ir plėtoti jūrinę tapatybę. Šiemet Klaipėda mini Švyturių metus, o Melnragės gyvenvietė ypatinga tuo, kad čia buvo 2 švyturiai. Vienas rekonstruojamas, kitas – neišlikęs. Tačiau organizuodami veiklas šią vasarą vaikus orientuosime būtent į čia buvusius (esamą, bet neprieinamą) švyturius, jų reikšmę ir istorinę svarbą. Pažinsime švyturių istoriją, kursime savo sugalvotas, iš antrinių atliekų gaminsime stovyklos švyturių miestą, taipogi stovyklų veiklos bus praturtintos įgytų žinių aptarimu, mankšta, atsipalaidavimui – relaksaciniais užsiėmimais (spalvinimas, piešimas, gamtos pajautimas, knygutės paskaitymas, muzikos klausymasis ir kt.). Programos vadovė Inesa Atkočaitienė.
  I pamaina: birželio 10 d.- birželio 21 d. (7–10 vaikams)
  III pamaina: liepos 8 d. - liepos 19 d. (7–10 vaikams)
  V pamaina: rugpjūčio 5 d.- rugpjūčio 16 d. (10–12 metų vaikams)

VAIKAI LAUKIAMI:
pirmadieniais–penktadieniais nuo 10–14 val., išskyrus Melnragės biblioteką, kurioje veiklos vyks nuo 11–15 val.

Užsiėmimų kaina 50 Eur.

STOVYKLŲ AKIMIRKOS

Žalioji biblioteka 2023

2023 metais Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuotą vaikų poilsio programą „Žalioji biblioteka“ sudarė net keturios programos dalys skirtingose padaliniuose.

 • GIRULIŲ PADALINYJE (Šlaito g. 10A, tel. +370 46 313438)
  I-a programos dalis „Smagu, saugu, tvaru“ (7-10 metų vaikams) kvietė vasaroti aktyviai ir išradingai. Gamtos apsuptyje įsikūrusioje Girulių bibliotekoje vaikai pasinėrė į naujų pažinčių, atradimų, iššūkių ir netikėtumų kupiną vasaros laisvalaikį. Išmaniuosius ekranus pakeitėme gamtos stebėjimu, sėdėjimą – judriais žaidimais gamtoje, nuobodulį – kūno ir proto mankštomis, tingėjimą – kūrybiškais ir tvariais sprendimais. Kartu atradome tikros draugystės teikiamą džiaugsmą, bendrystę, atskleidėme savo net ir giliausiai užslėptus talentus.
  Veiklos įgyvendintos tiek bibliotekoje, tiek erdviame bibliotekos kieme, tiek išvykose į Girulių mišką ir apylinkes.
  I) pamaina (06.12–06.23) / Akimirkos
  II) pamaina (06.26–07.07) / Akimirkos
  III) pamaina (07.10–07.21) / Akimirkos
  IV) pamaina (07.24–08.04) / Akimirkos
  V) pamaina (08.07–08.18)  / Akimirkos

 • JAUNIMO PADALINYJE (Tilžės g. 9, tel. +370 46 314728)
  II-a programos dalis „Monų laboratorija: tarp tikrovės ir virtualios realybės“ (10–12 metų vaikams). STEAM mokslų žinios kaip niekad svarbios ugdant ateities kartas. Siūlėme programą, apimančią keletą sričių, padėsiančių atskleisti vaikų imlumą tam tikrai krypčiai. Programa sujungė meną, istoriją ir mokslą per 3D realybę, medžio plastiką ir interaktyvius žaidimus, skatino vaikus kurti, tyrinėti ir plėsti savo gebėjimų ratą. Užsiėmimų metu išlaisvinome vaizduotę piešdami keisčiausias būtybes virtualioje realybėje, keliavome laike, išbandėme įvairias dažų technikas, spalvų magiją, išmokome kaip patiems iš medžio pasigaminti buičiai reikalingus įrankius: šaukštus, lenteles, padėkliukus ar pakabukus... Programos metu geriau pažinome save, aplinką ir miestą bei įvairių technologijų ir technikų pagalba išbandėme save įvairiose srityse.
  I) pamaina (06.26–07.07) / Akimirkos

 • „KAUNO ATŽALYNO“ PADALINYJE (Kauno g. 49, tel. +370 46 256224)
  III-a programos dalis „Pelėdžiuko gūžta po gluosniu“ (7-10 metų vaikams) vaikus kvietė į tvarią bendruomenę auginančią „Kauno atžalyno“ biblioteką, kurioje ugdėme vaikus tapti inovatyviais ir įvairiapusiškais piliečiais, kurie ne tik išmoko naudotis naujausiomis STEAM technologijomis (grafinė planšetė; išmanios „Bitutės“; interaktyvios grindys ir lėkštės, VR akiniai), tačiau taip pat pažino savo aplinką, sužinojo kas yra antrinės žaliavos ir ką galime iš jų pagaminti.
  I) pamaina (06.12–06.23) / Akimirkos
  II) pamaina (07.24–08.04) / Akimirkos

 • MELNRAGĖS PADALINYJE (Molo g. 60, tel. +370 46 498041)
  IV-a programos dalis „Mėlynasis krantas“ (7-10 metų vaikams). Marinistinę veiklos kryptį puoselėjanti biblioteka siekia nuo mažens ugdyti mažuosius ir plėtoti jūrinę tapatybę. Edukacijų ir susitikimų metu vaikams atskleidėme įvairiausias jūrines paslaptis ir pakvietėme „pasimatuoti“ jūreivio kostiumą. Vaikai susipažino su narų-išminuotojų darbu, gelbėtojais, su žvejojimo ypatumais, išmoko saugiai elgtis krante ir jūroje, mylėti ir tausoti jūrą, daug laiko praleido gamtoje. Pagrindinės stovyklų veiklos buvo praturtintos įgytų žinių aptarimu, mankšta, atsipalaidavimui – relaksaciniais užsiėmimais (spalvinimas, piešimas, gamtos pajautimas, skaitymai, muzikos klausymasis ir kt.). Aktyvumo stovykloje skatinimui vaikams buvo skiriami simboliniai jūreivių ženkliukai, kurie stovyklos pabaigoje buvo konvertuoti į prizą.
  I) pamaina (06.12–06.23) / Akimirkos
  II) pamaina (07.24–08.04) / Akimirkos

Užsiėmimai vyko pirmadieniais–penktadieniais nuo 10–14 val.

Užsiėmimų kaina 50 Eur.

Programą dalinai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Žalioji biblioteka 2022

2022 m. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamoje vaikų vasaros poilsio programoje „ŽALIOJI BIBLIOTEKA“ įgyvendintos net trys programos dalys, atitinkamai skirtinguose padaliniuose, skirtingo amžiaus vaikams.

 • I DALIS. Girulių bibliotekoje (Šlaito g. 10A, tel. (8 46) 313438) – „Meilė miestui, gamtai, gėriui...“ (7–10 m. vaikams), kviečianti vasaroti ypatingoje vietoje visai šalia jūros.
  Vadovė Irina Tabak.
  Stovykloje vasarotojai sportavo, žaidė, rungėsi viktorinose, mokėsi įvairių menų, bendravo, pramogavo, darė gerus darbus ir tikrai nenuobodžiavo! Veiklos organizuotos Girulių bibliotekoje ir jos kieme, rengtos ekskursijos prie jūros ir į mišką.
  I pamaina – birželio 13 d.- birželio 24 d. Akimirkos
  II pamaina – birželio 27 d.- liepos 8 d. Akimirkos 
  III pamaina – liepos 11 d. - liepos 22 d. Akimirkos
  IV pamina – liepos 25 d.- rugpjūčio 5 d. Akimirkos
  V pamaina – rugpjūčio 8 d.- rugpjūčio 19 d. Akimirkos

 • II DALIS. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9, tel. (8 46) 314728.) – „Baltijos jūroje ir mūsų upėse gyvenančios būtybės“ (10–12 m. vaikams), kviečianti pažinti povandeninį pasaulį realiai ir virtualiai.
  Vadovas Saulius Vaupšas.
  Gyventi Klaipėdoje – reiškia pažinti povandeninį jos pasaulį. Vaikai susipažino su Baltijos jūroje ir mūsų upėse gyvenančiomis būtybėmis, sužinojo apie taršos žalą augalams bei žuvims. Stovyklos metu dirbo prie papildytos realybės, atkurdami norimas jūras ir vandenynus bei mankštino rankas gamindami žvejybinius masalus – medinius voblerius bei užsiėmė kitais darbeliais. Stovyklautojų laukė pažintinis žygis smėliu ieškant paslėptų gintarų, eksperimentai su vandeniu ir daug daugiau. Mokėmės taupyti ir saugoti gamtą. Įvairūs žaidimai, linksmos užduotys, ekskursijos suteikė motyvacijos siekti geresnio rezultato, analizuoti, kritiškai mastyti. Veiklos organizuotos bibliotekoje ir šalia esančiame kieme.
  I pamaina – liepos 25 d.- rugpjūčio 05 d. 

 • III DALIS. „Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49, (8 46) 256224) – „Pelėdžiuko gūžta po gluosniu“ kvietė 7–10 m. vaikus inovatyviai pažinti ir rūpintis supančia aplinka, ieškant tvaraus, žaismingo ir kūrybiško išteklių panaudojimo būdų.
  Vadovė Kristina Toliušė.
  I pamaina – rugpjūčio 8–19 d. 10–14 val. Pirmos savaitės akimirkos / Antros savaitės akimirkos

Stovyklos užsiėmimai vyko darbo dienomis nuo 10 val. iki 14 val. Vienos pamainos užsiėmimų kaina: 50 Eur (būtinas skaitytojo bilietas). Karo pabėgėliams (ukrainiečių vaikams) – stovykla organizuota nemokamai.

Programos tikslas – organizuoti vaikų edukacinių, kultūrinių ir sportinių įgūdžių ugdymą, suteikti saviraiškos ir laisvalaikio užimtumo galimybes, komandinės veiklos supratimą ir įgūdžius, tvaraus gyvenimo suvokimą, skatinti empatiją, gerinti savijautą fizinio aktyvumo pagalba gamtinės, kultūrinės aplinkos darnoje, geriau pažinti Klaipėdą, jos istoriją, gamtą ir žmones.

Programą dalinai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Žalioji biblioteka 2021

2021 m. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamoje vaikų vasaros poilsio programoje „Žalioji biblioteka“ įgyvendintos dvi programos dalys, atitinkamai skirtinguose padaliniuose, skirtingo amžiaus vaikams bei pagal veiklos kryptis.

 • 7-10 m. vaikams – „Žalioji biblioteka“ Giruliuose (Šlaito g. 10A, (8 46) 313438). Vadovė Irina Tabak.
  Programa orientuota į vaikų emocinę gerovę pasitelkiant psichologijos ir meno sritis: edukaciniai-kultūriniai renginiai, fizinio aktyvumo užsiėmimai, „protinė“ mankšta su knyga, stalo ir lauko žaidimais, išmaniais įrenginiais ir kt. Vaikai išmoko būti komandos dalimi, buvo skatinamas kūrybiškumas, savęs pažinimas ir visuomeniškumo jausmas - kuriamos dovanėlės vaikų globos namams, mokoma šiukšlių rūšiavimo bei jų panaudojimo naujų daiktų gaminimui ir pan. Vaikai mokėsi tapyti ant stiklo, dirbti su modelinu, kurti 3D modelius iš popieriaus, „papjė mašė“ technikos; kurė dekoracijas, personažus, bei scenarijus įvairių formų teatrui. Veiklos organizuotos Girulių bibliotekoje ar jos kieme, rengtos ekskursijos prie jūros ir į mišką.
  I pamaina – birželio 21 d.- liepos 02 d. Akimirkos
  II pamaina – liepos 05 d.- 16 d. Akimirkos
  III pamaina – liepos 19 d. - 30 d. Akimirkos
  IV pamina – rugpjūčio 02 d.- 13 d. Akimirkos
  V pamaina – rugpjūčio 16 d.- 27 d. Akimirkos

 • 10-12 m. vaikams – patyriminė programa „Jaunasis gamtos mylėtojas“ Jaunimo bibliotekoje (Tilžės g. 9, (8 46) 314728). Vadovė Aušrinė Karalienė. Vienoje grupėje iki 10 vaikų.
  Tai programa, apjungianti edukacijas naujai įsikūrusioje „Monų“ laboratorijoje ir mokslo eksperimentus gamtoje; padedanti ugdyti atsakingą jaunimą, suprantantį apie planetos išteklių ribotumą ir darbo komandoje svarbą. Jaunieji atradėjai sėmsi praktinių žinių ir lavino daugybę gyvenime praversiančių įgūdžių, pažino įvairias technikas/amatus ir technologijas. Drožinėjome, pjaustėme, šlifavome, dažėme, lakavome..., gamome žvejybinius masalus, lesyklėles paukščiams, auginome savo daržą, kūrėme papje maše kaukes, dekoravome maišelius ir daug daug kitų monų. Mokėmės taupyti ir saugoti gamtą. Įvairūs žaidimai, linksmos užduotys, konkursai ir ekskursijos suteikė motyvacijos siekti geresnio rezultato, analizuoti, kritiškai mastyti. Veiklos organizuotos bibliotekoje ir šalia esančiame kieme.
  I pamaina – liepos 05 d.- 16 d.
  II pamaina – rugpjūčio 16 d.- 27 d.

Užsiėmimai vyko darbo dienomis nuo 10 val. iki 14 val. Vienos pamainos užsiėmimų kaina: 30 Eur (skaitytojo bilietas būtinas).

Projektą finansavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Atgal
Vaikams