Vaikams
logo

Prenumeruojamos bazės

LIETUVOS DUOMENŲ BAZĖS:

„E-sąvadai“ – nuolat atnaujinami norminių teisės aktų rinkiniai
Biblioteka prenumeruoja elektroninį išteklių www.esavadai.lt, kuriame galima rasti daug naudingos informacijos, įvairių įstaigoms reikalingų dokumentų šablonų, tvarkas.

Prisijungti leidžiama tik iš bibliotekos kompiuterių. Slaptažodį suvesti gali tik bibliotekos darbuotojas.


Dienraštis „Verslo žinios“
http://vz.lt/ 
Straipsniams, pažymėtiems „premium“ užrašu, reikalingas slaptažodis.

El. versija http://laikrastis.vz.lt/. Čia galite lengvai „vartyti“ popierinį „Verslo žinių“ laikraštį su nuotraukomis, informacine grafika ir kita vaizdine medžiaga.
„Verslo žinios“ – verslo naujienų dienraštis Lietuvoje. Kiekviename numeryje rasite aktualijas, kurios padės susidaryti vaizdą, kuo šiuo metu gyvena Lietuva ir pasaulis, kokie įvykiai laikomi svarbiausiomis dienos naujienomis. Nuolatinėse rubrikose - „Verslo pulsas“, „Dienos tema“, „Rinkos“, „Pinigai“ - išsamus žurnalistų apžvalgininkų ir specialistų žvilgsnis į verslo segmento, bendrovių, rinkų, globalių ekonomikos ar politikos įvykių vystymosi tendencijas, prognozes.


Delfi Plius
https://www.delfi.lt/plius/ 
Profesionalių publicistų, gabių naujokų ir užsienio leidinių turinys lietuvių kalba.
Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Slaptažodį suvesti gali tik bibliotekos darbuotojas.


15min ir Žmonės.lt
https://zmones.15min.lt/ 
Portalų turinys be jokių apribojimų:
- Naujienų portale 15min rasite įtakingiausių pasaulio leidinių apžvalgą, išskirtinių autorių komentarus, žurnalistinius tyrimus ir dokumentinius filmus, investavimo ekspertų patarimus, protą lavinančius testus, verslo reitingus, muzikos albumų ir kino filmų recenzijas bei dar daug išskirtinio turinio.
- Gyvenimo būdo žurnalo „Žmonės“ portale rasite daugiau kaip 60 žurnalo ŽMONĖS straipsnsių per mėnesį, virš 20 laikui nepavaldžių žurnalo LEGENDOS istorijų ir dar daug išskirtinio turinio. 
Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Slaptažodį suvesti gali tik bibliotekos darbuotojas.


Teisinė duomenų bazė INFOLEX
https://www.infolex.lt/ta/ 
Prieiga galima visose bibliotekose išskyrus vaikų padalinius.

Šioje duomenų bazėje pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.


PASAULIO DUOMENŲ BAZĖS:

EBSCO Publishing (anglų k.)
Prieiga iš bibliotekos tinklo: http://search.ebscohost.com 
Prieiga su individualiu slaptažodžiu: http://search.ebscohost.com/cpidlogin.asp?custid=s7046211 

Tai visatekstės, referatinės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų, verslo, vadybos klausimais. EBSCO Publishing duomenų bazėse viso teksto leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėse yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas.

Galimybės:

  • pagal raktinį žodį paieška
  • teminė paieška
  • periodinių leidinių ir jų straipsnių paieška
  • kompanijų paieška (veiklos aprašymas, adresas, ataskaitos …)
  • vaizdų paieška (žmonių nuotraukų, gamtovaizdžių, vietovaizdžių, istorinių nuotraukų, žemėlapių, vėliavų)

Skaitytojai, pageidaujantys gauti individualius slaptažodžius ir dirbti ne bibliotekoje, prašome kreiptis pas jus aptarnaujančią bibliotekininkę arba rašyti elektroniniu paštu info@biblioteka.lt nurodant savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį, bibliotekos skyrių ar filialą, kuriame registravotės.


Vartotojų dėmesiui!

Prenumeruojamų duomenų bazių duomenys gali būti naudojami tik asmeninėms mokslo ir savišvietos reikmėms. Griežtai draudžiama kopijuoti visatekstę informaciją dideliais kiekiais į asmeninį kompiuterį, perduoti duomenis tretiesiems asmenims, talpinti į internetą ar naudoti komerciniams tikslams.

Atgal
Vaikams