Vaikams
logo

VR‘Kantu: Klaipėdos istorija kitu kampu

Įgyvendinimo terminas: 2024-10-22 – 2026-04-30
 
Projektą finansuoja: Europos Sąjunga NextGenerationEU
 
Vertė: 178 359,79 Eur
 
Tikslas: sukurti inovatyvią skaitmeninę patirtį, audiovizualinę virtualios realybės ekskursiją, kuri pateiktų Klaipėdos miesto istoriją ir architektūrą, padidinant istorinio turinio prieinamumą ir įtraukiamumą.
 
Projektu siekiama: suskaitmeninti ir papildyti per keletą metų bibliotekos sukurtą ir išplėtotą Imanuelio Kanto ekskursiją Klaipėdoje, pabrėžiant ne tik I. Kanto ryšius su miestu, bet ir Klaipėdos istorinę bei architektūrinę praeitį, virtualiai keliaujant po Klaipėdą su I. Kantu. 
VR platforma bus suprojektuota taip, kad skatintų ne tik mokymąsi ir edukaciją, bet ir turizmą, suteikdama galimybę tiek vietos gyventojams, tiek užsienio lankytojams pažinti  Klaipėdos miesto istoriją ir kultūros paveldą. 
Projektas bus įgyvendinamas bendradarbiaujant su istorikais, kultūros paveldo specialistais ir švietimo ekspertais, užtikrinant turinio tikslumą ir edukacinę vertę. Projekto socialinė atsakomybė bus įgyvendinama užtikrinant, kad projektas būtų prieinamas ir pritaikytas įvairioms vartotojų grupėms, įskaitant žmones su negalia.
 
Projekto veiklos:
1. Istorijos ir archyvų specialistų konsultacijos, siekiant užtikrinti istorinės medžiagos tikslumą. Specialistai padės rinkti, analizuoti ir pateikti duomenis apie Klaipėdos istoriją bei Imanuelio Kanto ryšius su miestu.
2. Scenarijaus  rengimas ir  režisūros darbai. Vykdant šią veiklą bus kuriamas VR patirties scenarijus ir režisūra, apimanti naratyvo vystymą, istorijų pasakojimo metodikas ir VR identiteto sprendimus. Komanda dirbs, kad užtikrintų įtraukiančią ir edukacinę vartotojo patirtį. 
3. Turinio vizualinio stiliaus kūrimas. Pagal scenarijų ir režisieriaus vizija sukuriama meninė kūrybinė užduotis, dizaino konceptai, kadruotės, stilistika, spalviniai pasirinkimai, scenų pavyzdžiai, piešimo ir animavimo stiliai: etalonai, personažų konceptai ir modeliai, aplinkos, stiliai, animacijų pavyzdžiai. 
4. Skaitmeninimo darbai. Šis procesas apima istorinių tekstų, nuotraukų ir kitų dokumentų konvertavimą į skaitmeninį formatą, kurį galima naudoti virtualioje realybėje bei miesto pastatų skaitmeninį nuskaitymą (skaitmeniniu būdu bus nuskenuoti istoriniai miesto pastatai, kad būtų sukurtos tikslios ir detalios 3D modelių reprezentacijos). Šie modeliai bus naudojami VR turinyje, siekiant tiksliai atkurti istorinius Klaipėdos vaizdus.
5. VR audiovizualinės patirties filmo-ekskursijos kūrimas. Tai bus animuotas edukacinis, istorinis, patyriminis pasakojimas, patiektas moderniai pasitelkiant naujausias Virtualios realybės technologijas ir numatytą stilistiką. Iki 20 minučių. Tikslus skaičius atkuriamų objektų bus išaiškintas rašant scenarijų ir konsultuojantis su istorikais/konsultantais. 
6. Testavimo darbai. Sukurtas produktas (virtuali ekskursija) turės atitikti E. kultūra platformos techninius parametrus ir iki projekto įgyvendinimo pabaigos bus perduotas patalpinimui E. kultūros platformoje.
 
 
Projekto vadovas:
Jolita Baltrimienė
IT ir projektų valdymo skyriaus vedėja
Tel.: (0 46) 314725
 
Atgal
Vaikams