Vaikams
logo

Biblioteka žiniasklaidoje

2024 metai

 1. Bibliotekos renka paramą Ukrainai // Klaipėda.– saus. 11, p. 3

  Apie tai, kad Klaipėdos I. Kanto ir I. Simonaitytės viešosios bibliotekos renka paramą Ukrainos karimas ir civiliams.

 2. Meno biblioteka: pažink meną be ribų // Klaipėda.– saus. 12, p. 14
  Apie tai, kad 2023 metais Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą profesionalaus meno pažinimo edukacinį projektą „Pažink meną be ribų – 360 laipsnių”, skirtą VII-XII klasių moksleiviams.

 3. Meno darbuose - mus lydintys ženklai // Vakarų ekspresas.– saus. 12, p. 12
  Apie tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje atidaryta Alfonso Lekavičiaus personalinė tapybos paroda „+-“.

 4. Klaipėdoje atidaroma Dano Andrulionio paroda „Grožis – įkvepėjas“ //15min.lt
  Apie tai, kad Sausio 23 d., antradienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49) atidaroma Dano Andriulionio (1951 11 25 – 2023 09 04) tapybos paroda „Grožis – įkvėpėjas“.

 5. Klaipėdoje atidaroma dviejų menininkų – tapytojo Ramūno Kraniausko ir jo anūkės, dizainerės Urtės Kraniauskaitės jungtinė paroda „Tarp realybių“ // LRT Ryto alegro  

 6. Bibliotekoje – Ž. Adomaitienės dainuojamoji poezija ir paveikslai // Klaipėda.– vas. 2, p. 15
  Apie tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje  bibliotekoje  vyks Ž. Adomaitytės kūrybos vakaras, skambės dainuojamoji poezija, eilės, bus pristatyta tapybos paroda

  „Juoda-balta‘‘.

 7. Visi žino, kad Immanuelis Kantas rašė vokiškai. O ką jis manė apie lietuvių kalbą? // vas. 2

  Apie tai, kad Klaipėdiečiai sumanė skambiai paminėti klasikinės vokiečių filosofijos pradininko Immanuelio Kanto (1724–1804), kurio vardu pavadinta miesto savivaldybės viešoji biblioteka,  mirties ir gimimo metines.

 8. I. Kanto atminimui – ne tik varpų muzika // Klaipėda.–vas.14, Nr.31, p. 3
  Apie tai, kad Klaipėda gali pagrįstai vadintis didžiojo filosofo Imanuelio Kanto tėvo miestu. Tik šios garsios asmenybės pėdsakų mūsų mieste vis dar pernelyg mažai. Minint I. Kanto 220-ąsias mirties metines apie tai kalbėta ne kartą.

 9. Imanuelio Kanto garbei skambės kariljono varpai // Vakarų ekspresas.– vas. 9, Nr 23, 19 p.

  Apie tai, kad 2024-ieji - išskirtiniai metai Klaipėdoje, nes šiais metais yra minimas žymaus mąstytojo Imanuelio Kanto 300 metų gimimo jubiliejus. Ta proga Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ruošia daug renginių, parodų, veiklų, kurios siesis su šia garbinga asmenybe.

 10. Imanuelio Kanto vardas skamba ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje. Svečiuose LRT televizija:
  https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000319533/zinios

 11. Klaipėdoje atidarytas Kanto kambarys pulsuoja istorija // Vakarų ekspresas.– vas. 21, Nr. 28, p. 7
  Apie tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje, Minint lietuviškų šaknų turinčio Prūsijos filosofo, vokiečių klasikinės filosofijos pradininko Imanuelio Kanto 300 m. gimimo jubiliejų, atidarytas Kanto kambarys. Jame pristatyta nauja ekspozicija ir paroda.

 12. Atnaujins stotelių bibliotekas // Klaipėda.–vas. 22, Nr. 36, p. 3
  Apie tai, kad bus atnaujintos dvidešimtyje populiariausių Klaipėdos miesto autobusų stotelių įrengtos knygų lentynos – mažosios bibliotekėlės „STOP – knyga“.

 13. Konkurse „Klaipėdos knyga 2023“ – rekordinis leidinių skaičius // Klaipėda.–vas. 22, Nr. 36, p.
  Apie tai,  kad Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka skelbia tradicija tapusio   konkurso „Klaipėdos knyga 2023“ pradžią. Šiemet jame dalyvauja rekordinis skaičius leidinių – net 37 skirtingų žanrų ir tematikos knygos.

 14. Startavo konkursas „Klaipėdos knyga 2023“ // Vakarų ekspresas.– vas. 23, Nr. 30, p. 19
  Apie tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka paskelbė 18-ojo konkurso „Klaipėdos knyga“ pradžią. „Šokoladinėje“ konferencijoje dalyvavo knygų leidėjai, autoriai ir žiniasklaidos atstovai.

 15. Klaipėdoje - dailės klasiko Algirdo Taurinsko paroda // Vakarų ekspresas.–kov. 1, Nr. 34, p. 19
  Apie tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) atidaroma tapybos klasiko Algirdo Taurinsko paroda „Nutapytas gyvenimas“.

 16. „Žmonės – Klaipėdos švyturiai“: pirmasis renginių ciklo vakaras – su rašytoja Viktorija Butautis // Vakarų ekspresas.–kovo 5, Nr.
  Apie tai, kad Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60) paskutinę žiemos dieną – vasario 29-ąją – startavo Švyturių metams skirtas renginių ciklas „Žmonės – Klaipėdos švyturiai“. Pirmojo renginio viešnia – iš Klaipėdos kilusi, šiuo metu Australijoje gyvenanti rašytoja Viktorija Butautis.

 17. Knygų mylėtojų Klaipėdoje laukia 5 skaitytojų klubai // Vakarų ekspresas.–bal. 3, 51, p. 7
  Apie tai, kad gausiausią knygų klubų pasirinkimą siūlo Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, kurios skyriuose ir padaliniuose veikia net 4 knygų klubai.

 18. Klaipėda skelbia Švyturių metus // Vakarų ekspresas.–bal. 11, Nr. 56, p. 5
  Apie tai, kad Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka Švyturio metų atidarymo proga šeštadienį organizuos edukacijas, ekskursijas, filmo peržiūrą bei pokalbius.
2023 m. sausis – gegužė

2023 metai

 1. Mėmelio virsmo į Klaipėdą ženklai – atvirukų kolekcijoje / Jurga Peronytė.- Iliustr. // Vakarų ekspresas. - 2023, saus. 4, p. 1,6
  Apie Klaipėdos (Mėmelio) senovinių atvirukų parodos, skirtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui, atidarymą. Jis vyko Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje. Šioje parodoje eksponuojama 50 senovinių atvirukų ir nuotraukų iš bibliotekininko Artūro Kušnarenko asmeninės kolekcijos.
  Elektroninė straipsnio versija: Mėmelio virsmo į Klaipėdą ženklai - atvirukų kolekcijoje | ve.lt 

 2. Klaipėda – senoviniuose atvirukuose // LRT žinios. - 2023, saus. 6, įrašas nuo 5:50 min.
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje eksponuojamą Klaipėdos (Mėmelio) senovinių atvirukų parodą, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Šioje parodoje eksponuojama 50 senovinių atvirukų ir nuotraukų iš bibliotekininko Artūro Kušnarenko asmeninės kolekcijos. Kai kuriems – daugiau nei šimtas metų, juose užfiksuotas tuometis Mėmelis, o įrašuose – kareivių siųstos žinutės mylimosioms.
  Vaizdo įrašas: Klaipėda – senoviniuose atvirukuose | www.lrt.lt/mediateka

 3. Senjorų laisvalaikis bibliotekoje / Indrė Kiseliovaitė // Vakarų ekspresas.-2023,saus.10, p. 5
  Apie Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos padaliniuose organizuojamus renginius senjorams.
  Elektroninė straipsnio versija: Klaipėdos senjorų laisvalaikis bibliotekoje | klaipeda.diena.lt

 4. Bibliotekoje vaikams yra ką veikti /„Klaipėdos“ inf. // Klaipėda. – 2023, saus.20,p.15
  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka buria į jau tradicija tapusį renginį „Vaikų knyga“ ir iki sausio 31-osios Vaikų bibliotekoje (Danės g. 7) kviečia šeimas aplankyti 2022 metais gautų knygų vaikams ir jaunimui parodą, o pačius mažiausius – dar ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose „Kaip nykštukai knygų ieškojo“.
  Elektroninė straipsnio versija: I. Kanto bibliotekoje vaikams yra ką veikti | klaipeda.diena.lt

 5. Imanuelio Kanto pažinimo keliu / Loreta Liutkutė // Mokslo Lietuva.–2023, saus.23

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešosios bibliotekos įgyvendintą Lietuvos kultūros paveldo departamento iš dalies finansuojamą projektą „Imanuelio Kanto pažinimo keliu–nuo Klaipėdos iki Šereitlaukio“.

  Elektroninė straipsnio versija: Imanuelio Kanto pažinimo keliu |mokslolietuva.lt

 6. Iškiliam mąstytojui ir Klaipėdos kraštui pažinti / Loreta Liutkutė // Tarp knygų. – 2023, Nr.1, p. 31 -32
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Imanuelio Kanto pažinimo keliu–nuo Klaipėdos iki Šereitlaukio“.

 7. „Vakarų ekspreso“ politiniai debatai: „Vakarienė su kandidatais mero rinkimuose“ // Vakarų ekspress.- 2023,saus.26, p. 2
  Apie kandidatų į Klaipėdos merus debatus Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje.

 8. Vakarienė su kandidatais mero rinkimuose // Vakarų ekspresas.- 2023, vas.3, p.2
  Apie pirmuosius „Vakarų ekspreso" organizuotus politinius debatus su kandidatais mero rinkimuose. Debatuose paaiškėjo, kurie iš kandidatų pritartų LGTB bendruomenės laisvės paradui uostamiestyje ir koks būtų jų sprendimas dėl atlikėjo SEL koncerto.
  Vaizdo įrašas: https://fb.watch/iYpnInVyX5/ 

 9. Vakarienė su kandidatais mero rinkimuose // Vakarų ekspresas.- 2023,vas.7, p.2
  Apie "Vakarų ekspreso" organizuojamus politinius debatus su kandidatais mero rinkimuose. Dienraštis "Vakarų ekspresas" ir regioninių portalų lyderis VE.lt kiekvieną vasario savaitę kviečia kartu pavakarieniauti su kandidatais į Klaipėdos miesto ir rajono merus
  Vaizdo įrašas: https://fb.watch/iYprc2JWc1/ 

 10. Vakarienė su kandidatais mero rinkimuose // Vakarų ekspresas.- 2023,vas.9, p. 2
  Apie "Vakarų ekspreso" organizuojamus politinius debatus su kandidatais mero rinkimuose. Dienraštis "Vakarų ekspresas" ir regioninių portalų lyderis VE.lt kiekvieną vasario savaitę kviečia kartu pavakarieniauti su kandidatais į Klaipėdos miesto ir rajono merus.

  Vaizdo įrašas: https://fb.watch/iYpt1hPu-b/ 

 11. Klaipėdos knygos rinkimuose varžosi 22 leidiniai / Jurga Petronytė // Vakarų ekspresas.- 2023, vas.9, p. 6
  Apie oficialiai atidarytą 17-ąjį konkursą „Klaipėdos knyga 2022“. I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje vykusiose iškilmėse leidėjai ir klaipėdiečiai autoriai pristatė 22 praėjusiais metais išleistas knygas, iš kurių skaitytojai rinks populiariausią knygą, o komisija – gražiausią.
  Elektroninė straipsnio versija: Klaipėdos knygos konkurse varžosi 22 leidiniai |ve.lt

 12. Konkurse–22 klaipėdietiškos knygos / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda.- 2023, vas.15, p.5
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamą jau 17-ą konkursą „Klaipėdos knyga 2022“. Bibliotekos direktorės Bronislavos Lauciuvienės teigimu, šio renginio tikslas – ne tik nominacijos, apdovanojimai, bet ir tai, kad žmonės žinotų, kad yra Klaipėdos leidyklos, klaipėdietiškos knygos, jų autoriai.
  Elektroninė straipsnio versija: Konkurse–22 klaipėdietiškos knygos|klaipeda.diena.lt

 13. Bibliotekoje įsikurs R. Klimavičiaus paroda „Būsiu“ // Klaipėda.-2023, vas.17, p. 14
  Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į Meno skyriuje atidaromą Romo Klimavičiaus parodą „Būsiu“. Atidaryme dalyvaus ir rašytoja, poetė Jūratė Sučylaitė.

 14. Klaipėdos rajono garbė: Gargždai–Lietuvių kalbos dienų sostinė / Dana Lukauskienė // Banga.-2023,vas.19, p. 8
  Apie renginius, skirtus Gargždams – Lietuvių kalbos dienų sostinei. Prie šokio spektaklio scenarijaus prisidėjo Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos darbuotoja Rasa Dambrauskienė.
  Elektroninė straipsnio versija: Rajono garbė: Gargždai – Lietuvių kalbos dienų sostinė | gargzdai.lt 

 15. Kviečia pasinerti į virtualią realybę // Atvira Klaipėda-2023, vas. 20
  Apie galimybę Jaunimo bibliotekoj išbandyti jėgas virtualios realybės pabėgimo kambaryje. Virtualios realybės akiniai leis įžengti į dar nepažintą pasaulį, kur lauks I. Kanto išminties ir istorijos faktais paremti galvosūkiai. Žaidimo trukmė – 15–30 min.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/02/20/kviecia-pasinerti-i-virtualia-realybe/ 

 16. Bibliotekos padalinio 40–mečiui–bendruomenės popietė // Atvira Klaipėda – 2023, vas.21

  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Miško padalinyje vyksiantį bendruomenės šventinę popietę Miško bibliotekos 40-mečiui paminėti.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/02/21/bibliotekos-padalinio-40-meciui-bendruomenes-popiete/

 17. Vaikų nupiešti švyturiai keliaus po bibliotekas // Atvira Klaipėda – 2023,vas.21
  Apie Klaipėdos lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų (Jurgita Astrauskaitė, Aušra Montvydienė, Edita Gusevė, Žana Tarozienė, Vaida Liepienė) suorganizuotą respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodą „Su meile Klaipėdai“.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/02/21/vaiku-nupiesti-svyturiai-keliaus-po-bibliotekas/ 

 18. Kurdamas kryžių tremtiniams patyrė stebuklą / Jurga Petronytė // 2023, vas.24, p. 18–19
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje atidarytą klaipėdiečio menininko Romo Klimavičiaus kūrybos parodą „Būsiu“. Ją autorius dedikuoja savo tėvui Alfonsui Klimavičiui, rašytojos, poetės, eseistės Jūratės Sučylaitės mamai Anastazijai Kanoverskytei-Sučylienei ir visiems buvusiems politiniams kaliniams.
  Elektroninė straipsnio versija: Kurdamas kryžių tremtiniams patyrė stebuklą | ve.lt

 19. Meilės romanus pristatys keturios rašytojos // Atvira Klaipėda – 2023, vas.24
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje vyksiančią literatūrinę diskusiją „Meilės romano vaidmuo šiuolaikinės moters gyvenime“.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/02/24/meiles-romanus-pristatys-keturios-rasytojos/ 

 20. Pristatė knygą „Krepšinis Klaipėdoje“ // Atvira Klaipėda – 2023, vas.24
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos skaitykloje visuomenei pristatytą knygą „Krepšinis Klaipėdoje“.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/02/24/pristate-knyga-krepsinis-klaipedoje/ 

 21. Pokyčių link: tik dalinantis–daugėja! // Atvira Klaipėda – 2023, vas. 28
  Apie tris vasario dienas Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje vykusį kūrybinį/praktinį seminarą mokytojams „Patyriminis ugdymas – mokymasis bendradarbiaujant“.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/02/28/pokyciu-link-tik-dalinantis-daugeja/

 22. Duris atvėrė atnaujinta biblioteka Melnragėje // Atvira Klaipėda - 2023, kov. 1
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinio, esančio Melnragėje, Molo g. 60, atidarymą.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/03/01/duris-atvere-atnaujinta-biblioteka-melnrageje/ 

 23. Melnragės centre – įkurtuvės / Asta Dykovienė // 2023, kovo 2, p. 5
  Apie atnaujintame pastate Melnragėje atidarytą ir anksčiau čia veikusį Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos padalinį, dar laukiantį naujų baldų. Pastate veiks ir vaikų laisvalaikio centras, sale naudosis bendruomenės nariai; su bibliotekos vadovės B. Lauciuvienės komentarais.
  Elektroninė straipsnio versija: Melnragės centre – įkurtuvės: duris atvėrė atnaujinta biblioteka ir vaikų laisvalaikio centras | klaipeda.diena.lt

 24. Melnragėje atidaryta Mėlynoji biblioteka / Jurga Petronytė // 2023, kov.2, p. 4
  Apie po rekonstrukcijos lankytojams duris atvėrusį Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinį – Mėlynąją bendruomenės biblioteką. Pačiame Melnragės centre įrengta biblioteka yra vienintelis kultūros židinys nuo miesto centro nutolusioje pajūrio gyvenvietėje. Kapitaliai atnaujintą dviejų aukštų pastatą patikėjimo teise pavesta administruoti bibliotekai, tačiau juo naudosis ir vaikų laisvalaikio centras (veikęs šiose patalpose ir prieš remontą) bei Melnragės bendruomenė.
  Elektroninė straipsnio versija: Melnragėje atidaryta Mėlynoji biblioteka | ve.lt

 25. Pristatys „kiškių“ fotografijų albumą // Atvira Klaipėda – 2023, kov.3
  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje vyksiantį fotografijų albumo „Drozofilos didžėjai ir džedajai III“ pristatymą. Dalyvaus menininkai Benas Šarka, Vladas Balsys, Paulius Sadauskas, Kristina Sadauskienė.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/03/03/pristatys-kiskiu-fotografiju-albuma/ 

 26. Gimtojo krašto istorijos ir kalbos žinias pasitikrino viktorinoje / Anastasija Dukalskaja // 2023, kov.9, p. 6
  Apie Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešąja biblioteka suorganizuotą viktoriną-konkursą „Protų mūšis“ Klaipėdos miesto gimnazijų 11-12 klasių mokiniams. Šiais metais viktorinoje „Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“, skirtoje Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui ir Lietuvių kalbos dienai paminėti, su jaunimu varžėsi ir bibliotekos skaitytojų senjorų komanda.
  Elektroninė straipsnio versija: Gimtojo krašto istorijos ir kalbos žinias pasitikrino viktorinoje | ve.lt

 27. Politinių kalinių vaikai į žiūrovus prabilo tėvų gyvenimų interpretacijomis // LRT PLIUS laida „Kultūros diena“. – 2023 kov.10, įrašas nuo 0:58 iki 5:12 min.
  Apie Romo Klimavičiaus parodą „Būsiu“, skirtą Alfonso Klimavičiaus atminimui, kuri eksponuojama Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) bei prisiminimų parodos atidaryme pristatytą J. Sučylaitės knygą „Gelmių šviesa“. Grafikas R. Klimavičius iliustravo prozos pasakojimą apie politinės kalinės Anastazijos Kanoverskytės-Sučylienės likimą.
  Vaizdo įrašas: Politinių kalinių vaikai į žiūrovus prabilo tėvų gyvenimų interpretacijomis | www.lrt.lt/mediateka

 28. Klaipėda švęs Kovo 11-ąją / Indrė Kiseliovaitė // 2023, kovo 10, p. 3
  Apie Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginius Klaipėdoje.
  Elektroninė straipsnio versija: Klaipėda švęs Kovo 11-ąją | klaipedadiena.lt

 29. Rezistento sūnus R. Klimavičius atsigręžė į savo tėvo golgotas–suakmenėjusi duona ir poezija spąstuose // LRytas – 2023, kov.13
  Apie intriguojančiomis meno akcijomis pagarsėjusį grafiką Romą Klimavičių, kuris vėl stebina žiūrovus – Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje atidarė neįprastą mažosios plastikos parodą „Būsiu“, skirtą savo tėvo rezistento, politinio kalinio Alfonso Klimavičiaus atminimui.
  Skaityti daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2023/02/28/news/rezistento-sunus-r-klimavicius-atsigreze-i-tevo-golgotas-suakmenejusi-duona-ir-poezija-spastuose-26274033 

 30. Biblioteka, kurioje ne tik skaitoma, bet ir valgoma // Atvira Klaipėda – 2023, kov.16
  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje įkurtą Maisto klubą „Kartu-skanu“į kurį renkasi maisto kultūrai neabejingi žmonės. Bibliotekose veikiantys knygų, šachmatų ar rankdarbių klubai šiandien jau nieko nestebina, bet Maisto klubas bibliotekoje kol kas yra išskirtinis objektas. Čia maistas kaip ritualas – kartu gaminama, skanaujama ir bendraujama.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/03/16/biblioteka-kurioje-ne-tik-skaitoma-bet-ir-valgoma/ 

 31. Nei gera, nei bloga, tik karšta kėdė / Milda Šakalytė // 2023, kov.23, p. 5
  Apie tai, jog „Aukuro“ gimnazijos mokiniai į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo skyrių atsisėsti ant „Karštosios kėdės“ ir „sušildyti“ savo įžvalgomis pasikvietė dar vieną rašytoją, knygų jaunimui autorę, kūrybinio rašymo mokytoją ir tinklaraštininkę Eglę Ramoškaitę.
  Elektroninė straipsnio versija: Nei gera, nei bloga, tik karšta kėdė |ve.lt

 32. Konkurse „Klaipėdos knyga 2022“ pripažinimo siekia dvi KU leidyklos knygos // Atvira Klaipėda – 2023, kov. 24
  Apie tai, jog Konkursui „Klaipėdos knyga 2022“ Klaipėdos universiteto leidykla pristatė dvi praėjusiais metais išleistas knygas. Abi jos dedikuotos ne tik akademinei bendruomenei reikšmingoms jubiliejinėms sukaktims.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/03/24/konkurse-klaipedos-knyga-2022-pripazinimo-siekia-dvi-ku-leidyklos-knygos/ 

 33. Praeities slėpiniai sugulė į knygą / Urtė Monika Vaičiulytė // 2023, kovo 24, p. 3
  Apie archeologo Gintauto Zabielos knygos „Atrasti praeitį. Išsaugoti ateičiai“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje.
  Elektroninė straipsnio versija: Praeities slėpiniai sugulė į knygą | klaipedadiena.lt

 34. Melnragėje – bendruomenės šventė „Sugrįžimas“ / „Klaipėdos“ inf. // 2023, kovo 24, p. 12
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinį Melnragėje, kuris po kelerių metų renovacijos oficialiai atveria duris klaipėdiečiams ir kviečia į bendruomenės šventę „Sugrįžimas“.
  Elektroninė straipsnio versija: Melnragėje – bendruomenės šventė „Sugrįžimas“

 35. Integracija skatina būti pagrindiniu savo gyvenimo veikėju / Loreta Liutkutė // Viltis – 2023, Nr.1, p. 1, 8
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešąją biblioteką, kuri yra atvira įvairioms bendruomenėms, įsiklauso į jų, taip pat į pažeidžiamiausių socialinių grupių poreikius.
  Elektroninė straipsnio versija: https://online.fliphtml5.com/stjbi/mgms/#p=10 

 36. Po remonto – šventė / Urtė Monika Vaičiulytė // 2023, kovo 29, p. 2
  Apie Klaipėdoje po kapitalinio remonto atidarytą modernizuotą Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinį. Atnaujintame pastate surengta vietos bendruomenės šventė „Sugrįžimas“, kuriame dalyvavo meras V. Grubliauskas, bibliotekos direktorė B. Lauciuvienė.
  Elektroninė straipsnio versija: Atnaujintoje Melnragės bibliotekoje – šventė / klaipeda.diena.lt

 37. Visa tiesa apie seklių darbą – knygoje // Atvira Klaipėda – 2023, kov. 29
  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyksiančias knygos „Seklys: visa tiesa“ sutiktuves. Knygą pristatys jos autorius, buvęs ilgametis uostamiesčio kriminalistas Vladimiras Plotkinas, žurnalistas Vaidotas Zaleckis ir knygos redaktorė Aina Plotkina.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/03/29/visa-tiesa-apie-sekliu-darba-knygoje/ 

 38. „Knygų ekspertų kovos“ turi naujus ekspertus! / Vaida Jokšienė // 2023, kov.31, p. 22
  Apie tai, jog Klaipėdos miesto ir regiono mokyklų 5-10 klasių mokinių komandos leidosi į kupiną nuotykių kelionę „Knygų ekspertų kovos“. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešųjų bibliotekų erdvėse surengtos „Knygų ekspertų kovos“ – tai jau septintus metus iš eilės vykstantis ir knygų mylėtojus suburiantis Klaipėdos miesto ir apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 5-10 (I-II gimnazijos) klasių mokinių projektas-konkursas. Jis kasmet nustebina vis atsinaujinančiu formatu.
  Elektroninė straipsnio versija: „Knygų ekspertų kovos“ turi naujus ekspertus! | ve.lt

 39. L. Donskis „Man skauda“ / Urtė Monika Vaičiulytė // 2023, bal. 1, p. 5
  Apie eseisto, filosofo, visuomenės veikėjo Leonido Donskio knygos „Man skauda“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje; su žurnalistės Birutės Garbaravičienės, profesoriaus, istoriko Egidijaus Aleksandravičiaus, fotografo Artūro Morozovo komentarais.
  Elektroninė straipsnio versija: L. Donskis: „Man skauda“ – vadinasi, esu | diena.lt

 40. Klaipėdos knygos konkurse – paskutinės savaitės balsuoti / Jurga Petronytė // 2023, bal.4, p. 6
  Apie tai, jog jau balandžio 20 d. finišuoja konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ balsavimas. Iš 22 konkursui pateiktų knygų skaitytojai kviečiami išrinkti populiariausią, o komisija rinks gražiausią knygą. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka konkursą „Klaipėdos knyga“ organizuoja septynioliktus metus. Per visus tuos metus konkurso tikslas išliko tas pats: pristatyti per pastaruosius metus Klaipėdos mieste ir klaipėdiečių autorių išleistas knygas, atkreipti dėmesį į leidyklų pasiekimus knygos meno srityje.
  Elektroninė straipsnio versija: Klaipėdos knygos konkurse - paskutinės savaitės balsuoti |ve.lt

 41. Editos Barauskienės knygos „Šimtas metų po vienu stogu“ pristaymas / Jurga Petronytė // 2023, bal.5, p. 7
  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje vyksiantį Editos Barauskienės knygos „Šimtas metų po vienu stogu“, skirtos Klaipėdos krašto susivienijimo su Lietuva 100-mečiui, pristatymą. Renginyje dalyvaus leidinio autorė Edita Barauskienė ir leidyklos „Eglė“ atstovai. Šišion apsilankyti ir pasikalbėti kvies nuostabusis teatro „Lino lėlės“ aktorius ir režisierius Linas Zubė.
  Elektroninė straipsnio versija: Editos Barauskienės knygos „Šimtas metų po vienu stogu“ pristatymas |ve.lt

 42. Konkursas „Klaipėdos knyga 2022“ – į pabaigą / „Klaipėdos“ inf. // 2023, bal. 7, p. 12
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamą konkursą „Klaipėdos knyga 2022“, kuriame dėl populiariausios ir gražiausios titulo varžosi 22 pernai Klaipėdoje išleistos knygos. Kuri iš pateiktų knygų taps populiariausia, priklauso nuo skaitytojų balsų. Apdovanojimo ženklus kuria menininkas Saulius Bertulis.
  Elektroninė straipsnio versija: Konkursas „Klaipėdos knyga 2022“ – į pabaigą |kauno.diena.lt

 43. Lietuvių kalbos pamokos–vis dar geidžiamos / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda-2023, bal.14, p. 5
  Apie ukrainiečių norą tęsti lietuvių kalbos mokymąsi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos IT ir projektų valdymo skyriaus vedėjos Jolitos Baltrimienės, lietuvių kalbos pamokos reikalingos ne tik pradedantiesiems. Nemaža dalis ukrainiečių jau įgijo lietuvių kalbos pagrindus ir norėtų kalbos įgūdžius tobulinti toliau.
  El. straipsnio versija: Lietuvių kalbos pamokos – vis dar geidžiamos | kauno.diena.lt 

 44. Melnragės bibliotekoje viešės Saulius Siparis // Atvira Klaipėda, 2023, bal. 18
  Apie knygos „Saulius Siparis. Fortūna, kekše!“ pristatymą, kuriame dalyvaus aktorius Saulius Siparis ir knygos autorė, žurnalistė Jurgita Lieponė.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/04/18/melnrages-bibliotekoje-vieses-saulius-siparis 

 45. „Klaipėdos knyga 2022“ – kulminacijos link // Atvira Klaipėda, 2023, bal.18
  Apie baigiamąjį konkurso renginį – apdovanojimų ceremoniją, kurioje nuskambės populiariausių ir gražiausių Klaipėdos knygų pavadinimai bei leidėjų vardai.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/04/18/klaipedos-knyga-2022-kulminacijos-link/ 

 46. Klaipėdos knygų konkursas baigiasi: laukia apdovanojimai // 15min.lt, 2023, bal. 20
  Apie išskirtinį metų renginį – 17-ąjį kartą Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos rengiamą konkursą „Klaipėdos knyga 2022“ kuris artėja prie kulminacijos.
  Skaityti daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/klaipedos-knygos-konkursas-baigiasi-laukia-apdovanojimai-286-2039992 

 47. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga–įvairūs renginiai // Atvira Klaipėda, 2023, bal. 19
  Kasmet balandžio pabaigoje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemetinis jos šūkis „Kartu įveikiant krizes“, skirtas sutelkti dėmesį į krizines situacijas su kuriomis susiduria visuomenė bei apibendrinti kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/04/19/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaites-proga-ivairus-renginiai/ 

 48. Pavasarį sveikino gitaros garsais / Patricija Petraitytė // Klaipėda, 2023, bal. 20, p. 14
  Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje surengtas gitarų muzikos koncertas „Šešios stygos“, kuriame grojo vaikai iš Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro gitaros studijos bei Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Liepsnelė“ gitaros būrelio „Da Capo“.
  Elektroninė straipsnio versija: Pavasarį sveikino gitaros garsais | www.diena.lt

 49. Kulminacija – jau kitą savaitę / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda, 2023, bal. 21, p. 2
  Apie tai, jog balandžio 25-osios vakarą, Klaipėdos I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje bus paskelbti konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ nugalėtojai.
  Elektroninė straipsnio versija: Kulminacija – jau kitą savaitę | kaunodiena.lt

 50. I.Kanto ir T.Mano pėdsakais // Klaipėda, 2023, bal. 21, p. 12
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) apžvelgiamą leidinį – kelionių vadovą „Dvi dienos su genius loci. Immanuelio Kanto ir Thomo Manno pėdsakais“.
  Elektroninė straipsnio versija: I. Kanto ir T. Manno pėdsakais| kauno.diena.lt

 51. Nacionalinės bibliotekų savaitės akcentas–konkurso „Klaipėdos knyga“ apdovanojimai / Jurga Petronytė // Vakarų ekspresas, 2023, bal. 21, p.19
  Balandžio 23-29 dienomis visoje šalyje bus minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Pagrindinis jos įvykis Klaipėdoje bus Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamo konkurso „Klaipėdos knyga“ laureatų paskelbimas ir apdovanojimas.
  Elektroninė straipsnio versija: Nacionalinės bibliotekų savaitės akcentas–konkurso „Klaipėdos knyga“ apdovanojimai | ve.lt

 52. Metų knygos rinkimuose triumfavo Lietuvos jūrų muziejus // Atvira Klaipėda, 2023, bal. 25
  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje įteikti konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ apdovanojimai. Šiais metais bibliotekos organizuojamame konkurse varžėsi 22 knygos.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/04/25/metu-knygos-rinkimuose-triumfavo-lietuvos-juru-muziejus/ 

 53. Gal laikas keisti konkurso pavadinimą? / Mindaugas Milinis // Atvira Klaipėda, 2023, bal.26
  Septynioliktą kartą vykęs konkursas „Klaipėdos knyga“ baigėsi. Jo metu buvo rinktos populiariausia ir gražiausia Klaipėdos leidėjų bei šio miesto autorių išleistos knygos. Abiejų nominacijų laureatu tapo Lietuvos jūros muziejus.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/04/26/gal-laikas-keisti-konkurso-pavadinima/ 

 54. Konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ lyderis–Lietuvos jūrų muziejus / Jurga Petronytė // Vakarų ekspresas, 2023, bal.28, p. 17
  Švenčiant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje įvyko konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ apdovanojimų ceremonija. Joje šiais metais ir populiariausios, ir gražiausios Klaipėdos knygos titulus pelnė Lietuvos jūrų muziejaus išleisti leidiniai.
  Elektroninė straipsnio versija: Konkurso „Klaipėdos knyga 2022“ lyderis–Lietuvos jūrų muziejus | ve.lt

 55. Imanuelio Kanto bibliotekos padaliniui–bendruomeniškiausios bibliotekos įvertinimas // Atvira Klaipėda, 2023, geg.8
  Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos tarptautinėje konferencijoje „Nauja bibliotekų patirtis aplinkos permainų kontekste“ įteikti 2022 Metų apdovanojimai už aktyvią ir išskirtinę bibliotekų veiklą. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinys su vaikų centru „Pelėdžiukas“ paskelbtas nugalėtoju bendruomeniškiausios bibliotekos kategorijoje.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/05/08/imanuelio-kanto-bibliotekos-padaliniui-bendruomeniskiausios-bibliotekos-ivertinimas/ 

 56. Įvertino // Vakarų ekspresas, 2023, geg.9, p. 3
  Apie tai, jog „Kauno atžalyno“ padalinys tapo bendruomeniškiausia biblioteka.

 57. Melnragėje duris atvėrė mėlynoji biblioteka // Tarp knygų.–Nr.4, p. 36–37
  Nuo šiol Klaipėdos kurortinėje zonoje Melnragėje praeivių dėmesį traukia atnaujintas savitos architektūros pastatas. Tai – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys.
  Elektroninė straipsnio versija: https://issuu.com/tarpknygu/docs/2023_04/38 

 58. Kviečia pažinti Uzbekistaną su kelionių žinove // Atvira Klaipėda, 2023, geg.11
  Klaipėdos Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8), tęsdama renginių ciklą kelionių tema, kartu su kelionių žinove Ingrida Pociute kviečia pažinti paslaptingąjį Uzbekistaną.I. Pociutė – kelionių agentūros „Ingrida tours“ įkūrėja ir savininkė. Organizuoja pažintines keliones po Europą ir Aziją, mėgsta aktyvų poilsį ir keliautojams siūlo aktyvius pažintinius turus.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/05/11/kviecia-pazinti-uzbekistana-su-kelioniu-zinove/ 

 59. Klaipėdoje – Muziejų naktis // Klaipėda, 2023, geg. 12, p.12
  Klaipėdos kultūrinės įstaigos ir muziejai kviečia švęsti Europos muziejų naktį. Daugybė muziejų iš įvairių šalių laukia visų besidominčių žmonijos istorija ir kultūros vertybėmis. Šia proga Klaipėdos muziejai ir kultūrinės įstaigos savo lankytojus sutiks ypatingai pasirengę ir paruošę malonių netikėtumų.
  Elektroninė straipsnio versija: Klaipėdoje – Muziejų naktis | klaipeda.diena.lt

 60. Šeimos dieną švęsti–į Pempininkų biblioteką // Klaipėda, 2023, geg.19, p. 14
  Pempininkų biblioteka yra žinoma kaip šeimos biblioteka, todėl kiekvienais metais čia švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Šįkart klaipėdiečiams parengta daug įdomių veiklų, kuriose galės dalyvauti ne tik maži, bet ir dideli.
  Elektroninė straipsnio versija: Šeimos dieną švęsti–į Pempininkų biblioteką | klaipeda.diena.lt

 61. Klaipėdos metų knygos konkurse triumfavo Lietuvos jūrų muziejus // Birutė Skaisgirienė // Durys, 2023, balandis (Nr.4), p. 4 – 11
  Apie 17-ąjį konkursą „Klaipėdos knyga 2022“.
  Elektroninė straipsnio versija: https://issuu.com/diena/docs/2023_durys_balandis_i_dalis/4 

 62. Bibliotekoje – savanoris iš Sakartvelo / Asta Dykovienė // Klaipėda, 2023, birž.3, p. 3
  Klaipėdos I. Kanto viešojoje bibliotekoje savanoriauja Revazas Revishvilis iš Tbilisio. Sakartvelo sostinėje Ilia State universitete psichologiją studijavęs vaikinas domisi muzikos prodiusavimu, neformaliu švietimu, socialine veikla. Bibliotekoje jis savanoriaus visus metus – iki kitų metų liepos.
  Elektroninė straipsnio versija: I. Kanto bibliotekoje – savanoris iš Sakartvelo | kauno.diena.lt

 63. Atsisveikinimas su knygomis – jautrus, bet būtinas / Vaiva Markevičiūtė // Tarp knygų, 2023, gegužė (Nr.5), p. 6–11
  Apie knygų nurašymą bibliotekose.
  Elektroninė straipsnio versija: https://issuu.com/tarpknygu/docs/2023_05/8 

 64. Imanuelio Kanto viešoji biblioteka sukūrė ir kviečia jaunimą išbandyti savo jėgas virtualios realybės pabėgimo kambaryje / LRT Ryto allegro
  Garso įrašas nuo 24.30 min

  https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000267080/ryto-allegro-ar-klaipedoje-galetu-atsirasti-visa-para-veikianti-biblioteka 

 65. Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje įkurtame Maisto klube „Kartu-skanu“ renkasi maisto kultūrai neabejingi žmonės / LRT Ryto garsai
  Garso įrašas nuo 01:29:30 min.

  https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000264064/ryto-garsai-savivaldybiu-meru-rinkimai 

2023 m. birželis-gruodis
 1. Nauji Juodojo rago vakarai kviečia į renginius // Atvira Klaipėda.– 2023, birž.6

  Apie kultūrinius vasaros renginius Melnragės bibliotekoje.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/06/06/nauji-juodojo-rago-vakarai-kviecia-i-renginius-melnrageje/

 2. Vėl kviečia pėdinti į Girulius // Atvira Klaipėda, 2023, birž. 6

  Apie renginių ciklą „Pėdink į Girulius“ Girulių bibliotekoje.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/06/06/vel-kviecia-pedinti-i-girulius/ 

 3. Ruoškite batus pėdinimui į Girulius // Klaipėda.–2023,birž.9, p. 14

  Apie klaipėdiečių ir miesto svečių pamėgtą kultūrinių renginių oazę, esančią Girulių bibliotekoje.

  Elektroninė straipsnio versija: Ruoškite batus pėdinimui į Girulius | klaipeda.diena.lt

 4. Radijo XFM laidoje „Po knygos viršeliu“ interviu su Inesa Atkočaitiene / 2023, birž. 12.

  Radijo XFM laidoje knygų mylėtojams interviu su Melnragės padalinio vyriausiąja bibliotekininke Inesa Atkočaitiene.
  Garso įrašas: https://soundcloud.com/xfmlt/po-knygos-virseliu-inesa-atkocaitiene-2023-06-12

 5. Bibliotekoje–kunigo, biologo, rašytojo Valdo Aušros kūrybos vakaras // Atvira Klaipėda.–2023, birž.13

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vykusį Čikagoje gyvenančio kunigo, biologo, rašytojo Valdo Aušros kūrybos vakarą.
  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/06/13/bibliotekoje-kunigo-biologo-rasytojo-valdo-ausros-kurybos-vakaras/ 

 6. Pabėgimo kambarys–irgi ugdymo metodas /Renata Rudienė // Klaipėda.–2023,birž.15, p. 14

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos mokytojų diskusijų klubo „Jungtys tarp švietimo ir kultūros: Mokykla–Kultūra–Veiksmas“ nariams pristatytą virtualios realybės pabėgimo kambarį. Dalyviai diskutavo, kaip integruoti pabėgimo kambarius į tam tikrus mokymosi dalykus.
  Elektroninė straipsnio versija: Pabėgimo kambarys – irgi ugdymo metodas | klaipeda.diena.lt

 7. Sugrįžta interaktyvi vasaros skaitykla // Klaipėda.–2023,birž.16, p. 17

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyviąją vasaros skaityklą Karlskronos aikštėje, prie Dangės krantinės.
  Elektroninė straipsnio versija: Sugrįžta Interaktyvi vasaros skaitykla | diena.lt

 8. Inkliuzijos iššūkiai, arba kaip mes suprantame lygiavertiškumą / Loreta Liutkutė // Viltis.–2023,Nr.2, p. 6

  Apie tai, jog inkliuzijos tikslas – formuoti naują, socialine ir kultūrine prasme įvirią erdvę visaverčiam neįgaliųjų dalyvavimui įvairiose veiklose.
  Elektroninė straipsnio versija: https://online.fliphtml5.com/stjbi/wapz/#p=9 

 9. Pėdink į Girulius: vakaro dialogai bibliotekoje // Klaipėda.–2023, birž.30, p. 14

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje rengiamą soprano ir klasikinės gitaros vakarą-dialogus su Milda Orvydaite (gitara) ir Charlotte Kilsch (sopranas). 

  Skaityti daugiau: https://kulturosuostas.lt/2023/07/04/klasikines-muzikos-koncertas-vakaro-dialogai/ 

 10. LSVBA konferencijoje: ir pranešimai, ir diskusijos, ir apdovanojimai / Meilutė Parnauskienė // Tarp knygų.–2023, birž., p.37

  Apie Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vykusią konferenciją. 

 11. Melnragės bibliotekoje tęsis Juodojo rago vakarai // Atvira Klaipėda.– 2023, liep.4

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje ir liepą vyksiančią kultūrinių vasaros renginių programą „Juodojo rago vakarai“. Jos susitikimai vyksta antradieniais.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/07/04/melnrages-bibliotekoje-tesis-juodojo-rago-vakarai/

 12. Bibliotekoje – „Išplaukiantys prisiminimai“ // Atvira Klaipėda.– 2023, liep.5

  Apie Eglės Lipinskaitės akvarelės parodą „Išplaukiantys prisiminimai”.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/07/05/bibliotekoje-isplaukiantys-prisiminimai/

 13. „Juodojo rago vakarai“ Melnragėje // Klaipėda.–2023, liep.7, p. 13

  Apie tai, jog Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka savo lankytojams dovanoja naują kultūrinių vasaros renginių programą „Juodojo rago vakarai“.
  Elektroninė straipsnio versija: „Juodojo rago vakarai“ Melnragėje | diena.lt

 14. Trys dešimtmečiai, paskirti Klaipėdos miestui // Klaipėda,–2023,liep.7, p. 11

  Apie Apie Klaipėdos leidyklos „Libra Memelensis“ šventę – prasmingo darbo ir tarnystės savajam miestui 30-mečio paminėjimą ir naujausios šios leidyklos knygos „Viktorijos“ viešbučio paslaptys“ pristatymą su kraštotyrininku, leidyklos „Libra Memelensis“ įkūrėju ir vadovu Kęstučiu Demerecku Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje.
  Elektroninė straipsnio versija: Trys dešimtmečiai, paskirti Klaipėdos miestui | kauno.diena.lt

 15. Melnragės bibliotekoje–susitikimas su charizmatiškąja Larisa Kalpokaite // 15min.lt.–2023, liep.17

  Apie Melnragės padalinyje vyksiantį susitikimą su aktore Larisa Kalpokaite.
  Skaityti daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/renginiai/melnrages-bibliotekoje-susitikimas-su-charizmatiskaja-larisa-kalpokaite-29-2088218 

 16. Giruliuose vasaros sezonas gausus kultūrinių renginių // Vakarų ekspresas.–2023, liep.28, p. 19

  Apie  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje pristatomą rašytojos Dianos Latvės romanas „Garmėjimas“.

  Elektroninė straipsnio versija: Giruliuose vasaros sezonas gausus kultūrinių renginių | ve.lt

 17. Kviečia į mokslinę konferenciją, skirtą Imanuelio Kanto gimimo metinėms // Atvira Klaipėda.–2023, rugpj.1

  Apie tai, jog Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kartu su Klaipėdos universitetu kviečia į mokslinę konferenciją, skirtą filosofo Imanuelio Kanto (1724–1804) 299-osioms gimimo metinėms. Penktąjį kartą organizuojama konferencija vyks Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/01/kviecia-i-moksline-konferencija-skirta-imanuelio-kanto-gimimo-metinems/

 18. Šišioniškiai vaišino gardžia žuviene, viliojo dainomis / Renata Rudienė // Klaipėda.–2023,rugpj.4, p. 12

  Apie renginius Interaktyvioje vasaros skaitykloje Karlskronos aikštėje, kuriuos organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka. Tai tarsi nedideli ir jaukūs vienos dienos festivaliai su to krašto žmonėmis, tarme, kulinarija, daina, kultūrinėmis edukacijomis, išryškinančiomis to krašto bruožus.
  Elektroninė straipsnio versija: Šišioniškiai klaipėdiečius vaišino gardžia žuviene, viliojo dainomis | kauno.diena.lt

 19. Su kuo mums asocijuojasi vasaros romantika? // Vakarų ekspresas,–2023, rugpj.4, p. 12

  Meno skyriaus vedėjos Birutės Skaisgirienės pamąstymai.

 20. Bibliotekoje–novelių knygos pristatymas // Atvira Klaipėda.–2023, rugpj.3

  Apie susitikimą su dailininke, noveliste Eitvyde Pranevičiene.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/03/bibliotekoje-noveliu-knygos-pristatymas/

 21. Kelionė Mėmelio tramvajumi // Klaipėda.–2023,rugpj.8, p. 24

  Apie režisieriaus V. Vyšniausko pažintinį spektaklį, inscenizuotą istorinę kelionę Mėmelio tramvajumi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje.
  Elektroninė straipsnio versija: I. Kanto bibliotekininkai kviečia į kelionę Mėmelio tramvajumi | diena.lt

 22. Iš salės–pro avarines duris / Asta Dykovienė //Klaipėda.–2023,rugpj.8, p. 5

  Apie tai, jog buvusiame Melnragės seniūnijos pastate po vienu stogu veikia  I. Kanto bibliotekos padalinys ir Vaikų laisvalaikio centras. Po renovacijos abiem įstaigoms tenka dalytis viena sale. Tačiau, kaip paaiškėjo, bibliotekos atstovai, kas savaitę organizuojantys populiarius renginius ir sulaukiantys nemažai lankytojų, nuo pagrindinio salės įėjimo raktų lig šiol neturi.

  Elektroninė straipsnio versija: Iš salės – pro avarines duris: po renovacijos bibliotekos atstovai vis dar neturi raktų | klaipeda.diena.lt

 23. Žemaitėšks žuodis Klaipieduo // Vakarų Lietuva.–2023, rugpj,8/21(Nr.31), p. 3

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje vykusį „Trijų tarmių poezijos vakarą". Susirinkusieji galėjo pasiklausyti aukštaitiškų ir žemaitiškų eilėraščių.

 24. Inscenizavo istorinę kelionę Mėmelio tramvajumi / Jurga Petronytė // Vakarų ekspresas.–2023, rugpj.9, p. 12

  Apie Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje vykusią inscenizuotą istorinę kelionę Mėmelio tramvajumi.

  Elektroninė straipsnio versija: Inscenizavo istorinę kelionę Mėmelio tramvajumi | ve.lt

 25. Apie Klaipėdos praeitį–smagiai / Daiva Janauskaitė//Klaipėda.–2023,rugpj.11,p.2

  Apie režisieriaus Virginijaus Vyšniausko pažintinį spektaklį „Tramvajumi iš Mėmelio į Klaipėdą“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje.
  Elektroninė straipsnio versija: Apie Klaipėdos praeitį – smagiai | kauno.diena.lt

 26. Girulių bibliotekoje–poezija ir pantomima // Klaipėda.–2023, rugpj.11, p. 14

  Apie netradicinius skaitymus Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje. Poeto Justino Marcinkevičiaus poeziją skaitys Vida Rimkė ir Saulė Jakevičiūtė. Tarp skaitymų pantomimą atliks profesionalus aktorius, režisierius Virgis Bortkevičius.
  Elektroninė straipsnio versija: Girulių bibliotekoje – poezija ir pantomima | kauno.diena.lt

 27. Kūryba prasidėjo lūžus stuburui // Atvira Klaipėda.–2023, rugpj.12

  Apie dailininkės ir novelistės Eitvydės Pranevičienės novelių rinkinio „Tango tyloje“ pristatymą Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/12/kuryba-prasidejo-luzus-stuburui/

 28. Pėdinti į Girulius ragina paskutinį kartą šią vasarą // Atvira Klaipėda.–2023, rugpj.17

  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje vyksiantį jau paskutinį šią vasarą „Pėdink į Girulius” renginį – dainuojamosios poezijos koncertą „Ryškiom spalvom“.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/17/pedinti-i-girulius-ragina-paskutini-karta-sia-vasara/

 29. Kviečia į Klaipėdos brass kvinteto koncertą // Atvira Klaipėda.–2023, rugpj. 17

  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje vykusį klaipėdiečių ir miesto svečių laukiamą baigiamajį vasaros programos „Juodojo rago vakarai“ koncertą „Pučiam į ragą“, kurį dovanoja Klaipėdos brass kvintetas.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/17/kviecia-i-klaipedos-brass-kvinteto-koncerta/

 30. Biblioteka ieško naujo direktoriaus / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda.–2023, rugs.5, p.2

  Apie tai, jog Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ieško naujo direktoriaus.

  Elektroninė straipsnio versija: I. Kanto viešoji biblioteka ieško naujo direktoriaus | klaipeda.diena.lt

 31. Uostamiestyje–skaitymo rekordas // Klaipėda.–2023, rugs.7, p. 5

  Apie Lietuvos viešųjų bibliotekų kasmet rengiamą skaitymo skatinimo akciją. Iš aktyviausių akcijoje dalyvavusių bibliotekų pirmąją vietą užėmė Klaipėdos savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys su vaikų centru „Ruoniukas“.
  Elektroninė straipsnio versija: Klaipėdoje – skaitymo rekordas | diena.lt

 32. „Vasaros su knyga“ nugalėtojas–Kalnupės padalinys // Atvira Klaipėda.–2023, rugs.5

   Apie Šiemet pagerintą skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rekordą. Visose Lietuvos bibliotekose perskaityta beveik 150 tūkst. knygų. Iš aktyviausių akcijoje dalyvavusių bibliotekų pirmąją vietą užėmė visą vasarą pirmavęs Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys su vaikų centru „Ruoniukas“. Čia perskaityta 4350 knygų.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/09/05/vasaros-su-knyga-nugaletojas-kalnupes-padalinys/

 33. Vyks mokslinė konferencija, skirta Imanueliui Kantui // Atvira Klaipėda.–2023, rugs.12

   Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) jau penktąjį kartą organizuojamą mokslinę konferenciją „Imanuelio Kanto filosofinių idėjų poveikis šių laikų žmogaus gyvenimo prasmės paieškoms“, skirta Imanuelio Kanto 299-osioms gimimo metinėms.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/09/12/moksline-konferencija-skirta-imanueliui-kantui/

 34. Galima mokytis vokiečių kalbos nemokamai / Ugnė Blekaitytė // Vakarų ekspresas.–2023, rugs.19, p. 11

  Apie Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje prasidėjusias nemokamas pradinio lygio vokiečių kalbos pamokas.

  Elektroninė straipsnio versija: Galima mokytis vokiečių kalbos nemokamai | ve.lt

 35. Inkliuzijos iššūkiai: viso gyvenimo pamokos / Loreta Liutkutė // Viltis–2023, Nr.3, p. 5

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešosios bibliotekos įgyvendinamą Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Negalios jungtys: nuo integracijos link inkliuzijos“.

 36. Kviečia balsuoti už bibliotekos iniciatyvas konkurse „Lietuvos galia“ // Atvira Klaipėda.–2023, rugs.21

   Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos iniciatyvos įtrauktos į šalies prezidento iniciatyva teikiamų metinių apdovanojimų konkursą „Lietuvos galia“. Šis konkursas skirtas įvertinti pilietines iniciatyvas ir geruosius veiklų pavyzdžius miestuose, miesteliuose, regionuose ir užsienio lietuvių bendruomenėse.

  Skaityti daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2023/09/21/kviecia-balsuoti-uz-bibliotekos-iniciatyvas-konkurse-lietuvos-galia/ 

 37. Romanas „Imanuelio kelias“ įplieskė intrigą apie filosofo moteris / Fausta Augustaitė // Vakarų ekspresas.–2023, rugs.22, p. 17

   Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje įvykusią jau penktąjį kartą organizuotą mokslinę konferenciją „Imanuelio Kanto filosofinių idėjų poveikis šių laikų žmogaus gyvenimo prasmės paieškoms“, skirtą Imanuelio Kanto 299-osioms gimimo metinėms. Šiame renginyje savo refleksijomis apie filosofą dalijosi ir psichologė, rašytoja dr. Jūratė Sučylaitė, neseniai užbaigusi I. Kantui skirtą romaną „Imanuelio kelias“.

  Elektroninė straipsnio versija: 

 38. Konkursas dar nesibaigė / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda.–rugs.30, p. 2

  Apie tai, jog pretendentų dokumentų priėmimo laikotarpis dėl Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktoriaus pozicijos jau baigėsi. Posėdis, kuriame bus svarstomos kandidatūros, įvyks spalio pirmoje pusėje, tad iki tol bibliotekai vadovaus ilgametė šios įstaigos vadovė Bronislava Lauciuvienė.

 39. Kultūros darbuotojų kompetencijų ugdymo patirtys / Dr. Daiva Janavičienė, Dr. Rasa Januševičienė // Tarp knygų.–2023, rugs., p. 4–6

  Apie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 2021–2023 m. įgyvendintą projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“.

 40. Naujasis I. Kanto bibliotekos vadovas – kitą mėnesį / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda.– 2023, spal.19, p. 3

  Apie kandidatų atranką dėl naujojo Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas užimsiančio vadovo.
  Elektroninė straipsnio versija: Naujasis I. Kanto bibliotekos vadovas – kitą mėnesį | klaipeda.diena.lt

 41. Kanto bibliotekoje – nauja direktorė / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda.– 2023, lapkrč. 18, p.2
  Apie tai, kad naująja Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktore tapo Renata Rudienė.
  Elektroninė straipsnio versija: I. Kanto bibliotekoje – nauja direktorė | klaipeda.diena.lt
 42. Bronislava Lauciuvienė į biblioteką dar užsuks / Darius Čiužauskas // Vakarų ekspresas. – 2023, lapkr.17, p.3

  Apie tai, kad Bronislava Lauciuvienė atsisveikino su net 40 metų eitomis Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorės pareigomis.
  Elektroninė straipsnio versija: Bronislava Lauciuvienė į biblioteką dar užsuks | ve.lt

 43. 40 metų bibliotekai vadovavusi Bronislava Lauciuvienė: „Idėja karštesnė už geležį“ / Aurelija Jašinskienė // 15 min. –2023, lapkr. 21

  Apie tai, kad  40 metų bibliotekai vadovavusi Bronislava Lauciuvienė į biblioteką dar ketina sugrįžti, galbūt ir kaip savanorė.
  Skaityti daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/asmenybe/40-metu-bibliotekai-vadovavusi-bronislava-lauciuviene-ideja-karstesne-uz-gelezi-285-2147674 

 44. Uostamiesčio bibliotekoje – klaipėdietės romano sutiktuvės // Klaipėda.–  2023, lapkr. 24, p. 11.

  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje vyksiančio Loretos Liutkutės romano „Manekenas“ pristatymą.
  Elektroninė straipsnio versija: Uostamiesčio bibliotekoje – klaipėdietės romano sutiktuvės | Kauno diena

 45. Klaipėdietės romano sutiktuvės // Vakarų ekspresas.– lapkr. 24, p.11
  Apie klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje vykusio Loretos Liutkutės romano „Manekenas“ pristatymą.

 46. Klaipėdos bibliotekoje gimsta piešimo gyvai pamokos // 15 min. – gruod. 6
  Apie tai, kad visą gruodžio mėnesį penktadieniais Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius rengiami užsiėmimai tiems, kas norėtų prisiminti piešimą gyvai.
  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/renginiai/klaipedos-bibliotekoje-gimsta-piesimo-gyvai-pamokos-29-2156428 
 47. Loreta Liutkutė: „Tragiški žmonių likimai mane domino visada“ // Agnė Benetytė /  Vakarų ekspresas.– gruod. 8, p.17-18

  Interviu su bibliotekininke Loreta Liutkute.
  Elektroninė straipsnio versija: Loreta Liutkutė: „Tragiški žmonių likimai mane domino visada“ |ve.lt

 48. Skaitytojų palikimas bibliotekoms: tarp puslapių randamos ir kojinės / Aurelija Jašinskienė // 15 min.– gruod. 9
  Apie tai, ką galima rasti skaitytojų grąžintose knygose.
  Skaityti daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/skaitytoju-palikimas-bibliotekoms-tarp-puslapiu-randamos-ir-kojines-286-2157982 

 49. Apie netikėtus radinius knygose // TV3 žinios 
  Vaidzo įrašas nuo 32:20 val. https://play.tv3.lt/Ghost%202/tv3-zinios,serial-2500943/2023-m-gruodzio-26-d-1830-val-irasas,episode-6630643 
 50. Ar Savivaldybė kalta, kad bendruomenė pasyvi? / Dalia Bikauskaitė // Vakarų ekspresas.– gruod. 28, p.1,4         
  Apie Melnragės gyventojų, palaikančių „Mėlynosios bibliotekos“ koncepciją ir prašymą pastatą perduoti valdyti patikėjimo teise Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai.
  Elektroninė straipsnio versija: Ar Savivaldybė kalta, kad bendruomenė pasyvi? 

 51. Klaipėdoje puoselėjamos Immanuelio Kanto filosofinės idėjos / Bronislava Lauciuvienė // Tarp knygų.– gruod. Nr. 12, p. 19–23

  Apie tai, kad 2024-aisiais minimos mąstytojo I. Kanto 300 metų gimimo jubiliejus ir 220-osios mirties metinės.
  Žurnalo el. versija: https://rb.gy/evuvfo 

 52. Kūrybinio rašymo studija įsikurs I. Kanto bibliotekoje // Klaipėda.– gruod. 30, p.17

  Apie tai, kad nuo sausio mėn. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje savo veiklą pradės Kūrybinio rašymo studija. 
  Elektroninė straipsnio versija: Kūrybinio rašymo studija įsikurs I. Kanto bibliotekoje
2022 metai

2022 metai

 1. Bibliotekininkai užkasė karo su kaimynais kirvį / Darius Čiužauskas. – Iliustr. // Vakarų ekspresas. – 2022, saus. 7, p. 3.
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio ir šalia Kauno gatvėje gyvenančių klaipėdiečių konfliktą dėl galimybės naudoti bibliotekos automobilių stovėjimo aikštelę. Taikdario vaidmens teko griebtis abi puses prie vieno stalo susodinusiam uostamiesčio vicemerui A. Cesiuliui. Nuspręsta, kad dieną aikštelėje mašinas galės ir toliau statyti bibliotekos skaitytojai, o naktį užtvaras bus pakeltas ir aikštelėje automobilius bus galima statyti nuo 19 val. vakaro iki 9 val. ryto. Anot I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio vedėjos D. Kapturovos, dieną automobilius šioje aikštelėje bus galima palikti dviem valandoms.
  Bibliotekininkai užkasė karo su kaimynais kirvį | ve.lt
 2. Ar Klaipėdoje yra Begemoto gatvė? / Jurga Petronytė. – Iliustr. // Vakarų ekspresas. – 2022, saus. 25, p. 1, Tarybos narė N. Puteikienė įplieskė diskusiją dėl Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos naujo padalinio „Kauno atžalyno“ bibliotekos (su vaikų centru „Pelėdžiukas“) pavadinimo. Bibliotekos direktorė B. Lauciuvienė teigia, kad sovietiniais metais bibliotekos skyriai pavadinimų iš viso neturėjo, tik numerius. „Kauno Atžalyno“ biblioteka buvo „Skyrius Nr. 7“. Kai atgavome Lietuvos nepriklausomybę, nusprendėme suteikti bibliotekos skyriams pavadinimus. Dauguma buvo pavadinti taip pat, kaip gyvenamasis rajonas, kuriame jis yra, taip atsirado Girulių, Melnragės, Miško, Debreceno bibliotekos, o ši biblioteka yra Kauno gatvės gyvenamajame rajone. „Atžalyno“ pavadinimas buvo pridėtas gyventojų pageidavimu, greičiausiai todėl, kad biblioteka buvo šalia parko.
  Ar Klaipėdoje yra Begemoto gatvė? | ve.lt
 3. Dėl viruso grėsmės užveriamos durys / Indrė Kiseliovaitė. – Iliustr.// Klaipėda. – 2022, saus. 25, p. 3.
  Didėjant susirgimų dėl COVID-19 skaičiui, uostamiestyje atšaukiami renginiai. Klaipėdos savivaldybė rekomenduoja visus suplanuotus renginius, turėjusius vykti iki vasario 16 d., perkelti arba visai atšaukti. Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinio vadėja S. Joneikienė teigia, kad, pavykus suderinti, bibliotekos renginiai galės vykti nuotoliniu būdu.
  Didėjant COVID-19 susirgimų skaičiui, uostamiestyje pamažu atšaukiami renginiai | klaipeda.diena.lt
 4. Knygos konkursas sulaukė 28 leidinių /„Klaipėdos“ inf. – Rubrika: Pramogų gidas // Klaipėda. – 2022, saus. 28, p. 15.
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamą konkursą „Klaipėdos knyga 2021“.
  Klaipėdos metų knygos konkursas sulaukė 28 leidinių | kl.lt (diena.lt)
 5. Tapytoja I. Viningienė – apie gyvenimą ir kūrybą: [pokalbis su tapytoja] / [kalbėjosi] Birutė Skaisgirienė // Klaipėda – 2022, saus. 28, p. 12–13
  Apie personalinę I. Viningienės tapybos parodą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, vaikystę, dailės studijas, kūrybinę sėkmę bei šeimos palaikymą.
  Tapytoja I. Viningienė: atvirai – apie gyvenimą ir kūrybą | kl.lt (diena.lt)
 6. Galimybių paso – atsisakyta / Vaiva Makarauskaitė // Vakarų ekspresas – 2022, vas. 3, p. 1–2
  Apie Vyriausybė priimtą sprendimą, kad nuo vasario 5 dienos bus stabdomas galimybių paso naudojimas. Net ir atsisakius galimybių paso naudojimo, dėl sparčiai plintančios omikron koronaviruso atmainos gyventojams vis tiek įvedami tam tikri ribojimai. Teiraujamasi klaipėdiečių nuomonės šiuo klausimu. Pakalbinti: Prof. dr. R. Balsys iš Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto, B.Skaisgirienė, Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja, L. Jurkuvienė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupės vadovė, J. Staselis, fotografas, A. Velykienė, Klaipėdos miesto tarybos narė.
  Galimybių paso - atsisakyta | ve.lt
 7. Šviesų festivalis nuspalvins Klaipėdos 770 gimtadienio startą // klaipeda.diena.lt – 2022, vas. 9
  Išskirtinai klaipėdietiškas projektas festivalio svečius pasitiks Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje. VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešąja biblioteka įgyvendinusia projektą „Monumentalioji dailė architektūros labirintuose: praeitis ir dabartis“ pristato unikalų, Klaipėdos gimtadieniui dedikuotą projektą - „Klaipėdos vitražai. Atrasta prarasta“, kurį pristato UAB „Stemma Group“. Anot festivalio organizatorių, surinkta unikali esamų, nykstančių ir jau išnykusių Klaipėdos vitražų taikliai perteikia šių metų festivalio temą – LAIKO SPALVOS.
  „Vitražų Klaipėdoje labai daug, bet mes apie juos beveik nieko nežinome. Savo projektu norime atverti pastatus ir parodyti koks neregimas grožis slypi jų viduje. Mūsų mieste esantys vitražai, nesvarbu, kad juos kūrė ne klaipėdiečiai, savo tematika yra labai klaipėdietiški – jie atspindi mūsų miesto istorinę raidą, įkūnija Klaipėdos miesto dvasią. Labai smagu, kad ši projekcija bus rodoma Klaipėdos laikrodžių muziejuje, nes būtent čia yra unikali Broniaus Bružo vitražų kompozicija. Esu laiminga, kad pagaliau visas šis grožis Šviesų festivalio dėka bus atvertas žmonėms“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė. Projekto grafiniai ir video darbai patikėti Pijui Vėberiui. Klaipėdietiškų vitražų vaizdus šventinius vakarus lydės Klaipėdos kariliono koncertai – Klaipėdos koncertų salės dovana festivalio svečiams. Kiekvieną festivalio vakarą vyks net po du šventinius kariliono koncertus.
  Šviesų festivalis nuspalvins Klaipėdos 770 gimtadienio startą | klaipeda.lt
 8. Klaipėda vėl nušvis: grįžta Šviesų festivalis // ve.lt – 2022, vas. 9
  Klaipėdos krašto istoriją pasakos ir vitražai. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė pasakojo, kad vitražų mieste yra daug, bet apie juos labai mažai žinoma. Festivalio vakarais Laikrodžių muziejaus kiemelyje bus galima pasigrožėti B. Skaisgirienės ir jos komandos surinkta Klaipėdos krašto vitražų kolekcija.
  „Pradėjusi projektą galvojau, kiek jų gali būti – kokie 5, 6 ar 10. Tačiau Vakarų Lietuvoje jau yra suskaitmeninta 80, Klaipėdoje - apie 60 vitražų”, - pasakojo B. Skaisgirienė, pridūrusi, kad jų tematika yra labai klaipėdietiška, atspindinti istorijos įvykius ir miesto raidą.
  Klaipėda vėl nušvis: grįžta Šviesų festivalis | vel.lt
 9. Miesto jubiliejui – šviesų festivalis „Laiko spalvos“ // klaipeda.diena.lt – 2022, vas. 9
  Laikrodžių muziejuje vykusioje spaudos konferencijoje Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė ir komunikacijos bei rinkodaros vadovė Živilė Putnienė, Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė, menininkas vaizdo architektas Linartas Urniežius pristatė būsimo festivalio programą ir kai kurias projekcijas.
  Miesto jubiliejui – šviesų festivalis „Laiko spalvos“ | kl.lt (diena.lt)
 10. Kovo 11–ąją Klaipėdos krašte – patriotinės iniciatyvos ir solidarumas su Ukraina / Virginija Kesminė // 2022, kovo 9, p. 6
  Apie Vakarų Lietuvos savivaldybių skelbiamus Kovo–11–osios renginius bei iniciatyvas, kurios bus skirtos ne tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, bet ir išreikšti solidarumą su Ukrainos tauta. Klaipėdos mieste artėjanti Kovo 11-oji bus pradėta švęsti ketvirtadienį. Kovo 10 d. 16 val. Bendruomenės namuose vyks tradicinis skaitovų konkursas ir koncertinė programa, o 17 val. I. Kanto viešojoje bibliotekoje - pokalbių ir muzikos vakaras „Kovo 11-oji klaipėdiečių prisiminimuose“. Įdomūs renginiai vyks ir kitose Vakarų Lietuvos savivaldybėse.
  Kovo 11-ąją Klaipėdos krašte - patriotinės iniciatyvos ir solidarumas su Ukraina|ve.lt
 11. Klaipėdos metų knygos rinkimai: susitikimai su autoriais ir leidėjais / „Klaipėdos“ inf. // 2022, kovo 4, p. 12
  Konkurse „Klaipėdos knyga 2021“ dalyvaujančių knygų – G. Grajausko „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“, D. Musteikio „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“, B. Puidoko „Dainuoju gyvenimą“, A. Stanevičiaus fotoalbumo „Donelaitis. Klaipėda. Sausio 1-oji“, E. Barauskienės „Kovingoji Ėvė: kaip Ieva Simonaitytė gynė lietuviškumą ir gentainius“ pristatymas.
  Klaipėdos metų knygos rinkimai: miesto bibliotekoje vyks leidinių pristatymai || kl.lt (diena.lt)
 12. Senoms knygoms – naujas gyvenimas / Gabrielė Staponaitė // 2022, kovo 17, p. 24
  Apie galimybę Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Miško padalinyje už simbolinę kainą įsigyti nurašytų knygų. Nenorėdami, kad leidiniai pakliūtų į sąvartyną, bibliotekininkai jau kelis dešimtmečius tokiu būdu knygoms suteikia naują gyvenimą.
  Senoms knygoms – naujas gyvenimas || kl.lt (diena.lt)
 13. Klaipėdos metų knygos rinkimai: konkurso dalyvių pristatymai / „Klaipėdos“ inf. // 2022, kovo 18, p. 16
  Konkurse „Klaipėdos knyga 2021“ dalyvaujančių knygų – fotografijų albumo „Grafai de Šuazel-Gufje: Plateliai–Papilys“, D. Molytės-Lukauskienės „Kaligrafijos eskizai“, J. Šikšnelio „Jautrumo slenkstis“ pristatymas.
  Klaipėdos metų knygos rinkimai: konkurso dalyvių pristatymai || kl.lt (diena.lt)
 14. Klaipėdos metų knygos rinkimai: esė rinkinys, monografija ir parko istorija / „Klaipėdos“ inf. // 2022, kovo 25, p. 15
  Konkurse „Klaipėdos knyga 2021“ dalyvaujančių knygų – D. Sobeckio monografijos „Leonardo Andriekaus gyvenimas ir kūryba. Asmenybės universalėjimas“ ir esė rinkinio „Tikiu vadinasi bijau“ bei knygos „Klaipėdos parko istorija“ pristatymas.
  Klaipėdos metų knygos rinkimai: esė rinkinys, monografija ir parko istorija || kl.lt (diena.lt)
 15. Klaipėdos metų knygos rinkimai: miesto bibliotekoje vyks leidinių pristatymai / „Klaipėdos“ inf. // 2022, bal.1, p. 11
  I.Kanto bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9) bus pristatyti asociacijos „Kūrėjų sąjunga“ pernai išleisti du fotografijų rinkiniai „Dangė Dubline, o „Džoisas Dangėje“, pretenduojantys tapti „Klaipėdos knyga 2021“.
  Klaipėdos metų knygos rinkimai: miesto bibliotekoje vyks leidinių pristatymai || kl.lt (diena.lt)
 16. Metų knygos rinkimai: istorijos, poezijos ir fotografijos atodangos / „Klaipėdos“ inf. // 2022, bal. 8, p. 11
  Konkurse „Klaipėdos knyga 2021“ dalyvaujančių knygų – erdvinės knygos „Iškylanti Klaipėdos istorija“, Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos išleistos antologijos „Noriu sugrįžti į Nidą: lietuvių poetai apie Kuršių neriją“, knygos „Macikai: atminties vieta Europos pakraštyje“, reprodukcijų rinkinio „KultJūra“ pristatymas.
  Klaipėdos metų knygos rinkimai: istorijos, poezijos ir fotografijos atodangos || kl.lt (diena.lt)
 17. Klaipėdoje ukrainiečiai noriai mokosi lietuvių kalbos: užsiėmimuose–ir vaikai / Indrė Kiseliovaitė // 2022, bal.9, p. 3
  Klaipėdoje apsigyvenę ukrainiečiai noriai registruojasi į lietuvių kalbos pamokas, vedamas Klaipėdos Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu užsiregistravusiųjų skaičius viršija 50. Organizuojamos atskiros pamokos vaikams ir suaugusiesiems.
  Klaipėdoje ukrainiečiai noriai mokosi lietuvių kalbos: užsiėmimuose – ir vaikai || kl.lt (diena.lt)
 18. Metų knygos rinkimai: konkurso dalyvių pristatymai / „Klaipėdos“ inf. // 2022, bal. 15, p. 14
  Konkurse „Klaipėdos knyga 2021“ dalyvaujančių leidinių – A. Daškaus rinktinės „Sidabrinė avelė. Eilės, haiku, novelė“, J. Šikšnelio knygos „Jautrumo slenkstis“ pristatymas.
  Klaipėdos metų knygos rinkimai: konkurso dalyvių pristatymai || kl.lt (diena.lt)
 19. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Klaipėdoje: tvarumo iššūkis / „Klaipėdos“ inf. // 2022, bal. 22, p. 14
  Apie balandžio 23–29 d. vyksiančios 22-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius, kuriuos vienija tvarios bibliotekos idėja.
  Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Klaipėdoje: tvarumo iššūkis || kl.lt (diena.lt)
 20. Nugalėtojų knygos – palikimas klaipėdiečiams / Indrė Kiseliovaitė // 2022, bal. 28, p. 2
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje įvykusią konkurso „Klaipėdos knyga 2021“ apdovanojimų ceremoniją. Populiariausia pripažinta „Libra Memelensis“ išleista „Klaipėdos parko istorija“ (sudarytoja, iniciatorė J. Norkienė-Kokkalis), gražiausia – Lietuvos jūrų muziejaus katalogas „Laivų modeliai. Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla“.
 21. Išrinko populiariausią ir gražiausią knygas / Darius Čiužauskas // 2022, bal.28, p. 7
  Apie jau šešioliktą kartą vykusį konkursą „Klaipėdos knyga", kurį organizavo Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka. Pasak bibliotekos direktorės B. Lauciuvienės, kasmet jis sulaukia daug leidėjų dėmesio, įgauna vis naujų atspalvių.
 22. Knygoms įkvepia Klaipėda / Morta Maciūtė // Klaipėda -2022, geg. 9, p. 3
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje vykusį literatūros vakarą „Pažintis su naujais rašytojų romanais“, kuriame R. Latvėnaitė-Kairienė pristatė savo dar rašomą knygą.
  R. Latvėnaitę-Kairienę knygoms įkvepia Klaipėda || kl.lt (diena.lt)
 23. Karo pabėgėliai mokosi lietuviškai / Vestina Petkevičiūtė // Klaipėda – 2022, geg. 18, p. 5
  Apie Klaipėdos I. Kanto viešojoje bibliotekoje vykstančius lietuvių kalbos mokymus ukrainiečių pabėgėliams.
 24. Knygos ir žmonės / Birutė Skaisgirienė // Durys - 2022, Nr. 5 (gegužė), p. 4–11
  Apie 16-ojo Klaipėdos metų knygos konkurso „Klaipėdos knyga 2021“ iškilmingą laureatų apdovanojimo ceremoniją.
 25. Knygos apie I. Kantą leidybos konkursas / Renata Rudienė // Durys - 2022, Nr. 5 (gegužė), p. 62
  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia teikti paraiškas knygos apie filosofą I. Kantą leidybos konkursui. Konkurso tikslas – išleisti pasakojamojo biografinio žanro knygą apie visame pasaulyje žinomą XVIII a. mąstytoją, vokiečių klasikinės filosofijos pradininką I. Kantą
 26. Knyga, verta kino filmo / Morta Maciūtė // Klaipėda – 2022, geg. 30, p. 2
  Apie Klaipėdos savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje vykusį rašytojos B.Vilimaitės knygos „Rudens veidas. Juodos dienos. Pelkių drugiai“ pristatymą; su lituanistės L. Lapinskienės ir pristatyme tekstus skaičiusios aktorės V. Kochanskytės komentarais
  B. Vilimaitės knyga – verta kino filmo || kl.lt (diena.lt)
 27. Konkurso nugalėtojai: [nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė] / Renata Rudienė // Tarp knygų - 2022, Nr. 5 (gegužė), p. 37
  Švenčiant Bibliotekų savaitę, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekoje surengta konkurso „Klaipėdos knyga 2021“ laureatų apdovanojimų ceremonija.
 28. Biblioteka kviečia pėdinti į Girulius / „Klaipėdos“ inf. // Klaipėda - 2022, birž. 10, p. 15
  Apie renginių ciklą „Pėdink į Girulius“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje, kuris prasidės birželio 15 d. ir tęsis iki rugpjūčio 24 d. 13-ojo ciklo renginiai skirti Klaipėdos miesto 770-ajam jubiliejui. Biblioteka parengė 11 nemokamų renginių, kuriuose svečiuosis žinomi rašytojai, aktoriai, muzikos atlikėjai.
 29. N. Oželytė: mano darbai atlikti / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda - 2022, liep. 25, p. 2
  Apie Klaipėdoje vykusį Nepriklausomybės Akto signatarės N. Oželytės knygos „Atatrankos“ pristatymą.
  N. Oželytė: mano darbai atlikti || kl.lt (diena.lt)
 30. Dzūkai sveikins Klaipėdą su jubiliejumi / Bronislava Lauciuvienė // Vakarų ekspresas - 2022, rugpj.11, p. 6
  Apie kultūrinį desantą iš Dzūkijos, kuris atvežė savų dovanų, skirtų Klaipėdos miesto 770-jam jubiliejui. Rugpjūčio 12-ąją - paskutinę Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvios vasaros skaityklos Karlskronos aikštėje veiklos dieną biblioteka ją pavertė tikrai įsimintina, nes pasikvietė ypatingų svečių. Imanuelio Kanto viešoji biblioteka suorganizavo išskirtinį renginį „Nuog pieskų prieg pieskų“ (Nuo smėlynų prie smėlynų).
  Dzūkai sveikins Klaipėdą su jubiliejumi || ve.lt
 31. Dzūkai pasveikino Klaipėdą su jubiliejumi / Germanas Sedeika // Vakarų ekspresas - 2022, rugpj.17, p. 12
  Apie Klaipėdos Imanuelio Kanto bibliotekos vasaros skaityklos uždarymą. Visi norintieji galėjo užsukti į Karlskronos aikštę ir susipažinti su dzūkų kultūra: išgirsti dzūkiškos šnektos, paragauti grikių babkos, pasižiūrėti nuotraukų parodos, virtualios realybės žaidime stebėti Merkinės mūšį. Renginys truko visą dieną, tad kiekvienas galėjo susipažinti su jam įdomia dzūkų pasirodymo dalimi.
  Dzūkai pasveikino Klaipėdą su jubiliejumi || ve.lt
 32. „Virsmai“ pristato spalvas keičiančius paveikslus / Germanas Sedeika // Vakarų ekspresas - 2022, rugpj.18, p. 7
  Apie Girulių bibliotekoje eksponuojamą uostamiesčio dailininko A. Tarasevičiaus iliuminuotą darbų parodą paslaptingu pavadinimu „Virsmai“. Jaunosios kartos tapytojas tęsia savo nekasdienį siurrealistinį-psichodelinį tapybos stilių, nenaudodamas jokio teptuko, o įspūdingiems darbams naudoja žaismingą iliuminaciją. Atvykus į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje surengtos parodos salę, iš karto akį traukia spalvingi paveikslai: vienur galime įžvelgti geometrinių figūrų ir tiesių, kitur, atrodo, daugiau gamtos ir žmogiškų detalių.
  „Virsmai“ pristato spalvas keičiančius paveikslus || ve.lt
 33. I. Kanto biblioteka dalyvaus Oslo inovacijų savaitėje / „Klaipėdos“ inf. // Klaipėda - 2022, rugs. 2, p. 13
  Apie rugsėjo 26–29 d. vyksiančią Oslo inovacijų savaitę, kurioje dalyvaus Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos komanda ir kartu su partneriais Ocean Industry Forum Oslofjord (Norvegija) ir Science and Innovation Park (Latvija) diskutuos apie mėlynąją ekonomiką ir ieškos tvaraus verslo idėjų; su projekto vadovės Birutės Andruškaitės komentaru.
  Klaipėdos I. Kanto biblioteka dalyvaus Oslo inovacijų savaitėje || kl.lt (diena.lt)
 34. Statinio valdytoja galbūt taps biblioteka / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda - 2022, rugs. 15, p. 5
  Apie Melnragėje baigiamą rekonstruoti pastatą Molo g. 60, kurio valdytoja veikiausiai turėtų būti Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka; su Klaipėdos vicemero A. Cesiulio komentarais.
  Statinio Melnragėje valdytoja taps biblioteka? || kl.lt (diena.lt)
 35. „Mėlynoji biblioteka“ Melnragėje ieškos ryšio su bendruomene ir jūra / Virginija Kesminė // Vakarų ekspresas - 2022, rugs.15, p. 2
  Apie rekonstruojamą Melnragės biblioteką. Planuojama, kad rekonstruojama Melnragės biblioteka lankytojus galės pakviesti kitais metais. Svarstoma, kad atnaujintą pastatą galėtų administruoti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka. 2021 metais Klaipėdos savivaldybė skelbė bendruomenės centro-bibliotekos Molo g. 60 pastato kapitalinio remonto darbų su darbo projekto parengimu konkursą. Jį laimėjusi įmonė „Statmax“ darbus pradėjo praėjusių metų pabaigoje. Laikinai, kol vyksta darbai, biblioteka glaudžiasi netoliese esančiame pastate, kurį bibliotekai suteikė mecenatas R. Cibauskas.
  „Mėlynoji biblioteka“ Melnragėje ieškos ryšio su bendruomene ir jūra || ve.lt
 36. Dzūkų diena / Renata Rudienė // Tarp knygų - 2022, Nr. 9 (rugsėjis), p. 38
  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka pirmą kartą organizavo Dzūkų dieną „Nuog pieskų prieg pieskų“ / „Nuo smėlynų iki smėlynų“, kuri buvo skirta miesto 770-ajam jubiliejui paminėti, t.p. siekta draugėn suburti uostamiestyje gyvenančius dzūkus ir Dzūkiją mylinčius klaipėdiečius. Renginį vedė dzūkė iš Lazdijų krašto Renata Rudienė. Bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė papasakojo, kaip kilo idėją surengti Dzūkų dieną.
 37. Kas valdys patalpas Melnragėje? / Virginija Kesminė // Vakarų ekspresas - 2022, rugs.22, p. 4
  Apie ketinimą rekonstruojamą pastatą Melnragėje perduoti valdyti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai. Dėl to nerimą išsakė tame pačiame pastate veiklą vykdantis Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras. Po rekonstrukcijos pastatas Molo g. 60 turėtų būti perduotas valdyti vienai įstaigai – bibliotekai, kuri norėtų įgyvendinti „mėlynosios bibliotekos“ koncepciją.
  Kas valdys patalpas Melnragėje? || ve.lt
 38. Agnė Smitriūtė / Kai plauki su Kovu rudenį // Vakarų ekspresas - 2022, spal.19, p. 12
  Apie moksleivių susitikimą su buriuotoju ir rašytoju P. Kovu. Klaipėdos „Aukuro” gimnazijos mokiniai į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo skyrių susirinko tam, kad galėtų pakalbinti rašytoją. Projekto „Ant karštosios kėdės” metu kalbintas P. Kovas – kapitonas, vadybininkas, lektorius, derybų konsultantas, buriuotojas bei rašytojas, knygos „Gyvenimas audroje” autorius.
  Kai plauki su Kovu rudenį || ve.lt
 39. Parašė knygą, kad šeima žinotų tiesą / Dalia Bikauskaitė // Vakarų ekspresas - 2022, spal.25, p. 4
  Apie 89 metų senolės A. Ostroverch knygą rusų kalba „Brangus mano užkampis“. Iš Ukrainos kilusios A. Ostroverch knyga buvo pristatyta Klaipėdos miesto socialinės paramos centro Pagalbos namuose skyriaus paslaugų gavėjų užimtumo veiklų parodoje, vykusioje rugsėjį Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto bibliotekos Pempininkų filiale ir sulaukė dėmesio.
  Parašė knygą, kad šeima žinotų tiesą || ve.lt
 40. Dėl pastato valdymo – diskusijos / Virginija Kesminė // Vakarų ekspresas - 2022, lapkr.3, p. 4
  Apie rekonstruojamo pastato Molo g. 60 Melnragėje administravimą. Konkretus siūlymas perduoti pastatą bibliotekai įplieskė diskusijas. Buvo svarstoma, kad atnaujintą pastatą galėtų administruoti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, kuri Melnragėje norėtų įgyvendinti „mėlynosios bibliotekos“ koncepciją. Tačiau išgirdę apie tokius planus, nerimą išsakė tame pačiame pastate veiklą vykdančio Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro atstovai.
  Dėl pastato valdymo - diskusijos || ve.lt
 41. Atnaujintame pastate – naujos idėjos / Asta Dykovienė // Klaipėda - 2022, spal. 29, p. 3
  Apie Melnragės centre baigiamą remontuoti pastatą, kuriame iki atnaujinimo veikė Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys ir vaikų laisvalaikio centras. Parengę Mėlynosios bibliotekos koncepciją, bibliotekos atstovai siūlys Klaipėdos miesto tarybai patikėjimo teise perduoti šį statinį bibliotekai. Anot bibliotekos direktorės Bronislavos Lauciuvienės, tiek vaikų laisvalaikio centras, tiek bibliotekos misijos yra panašios, jie galėtų bendradarbiauti ir veikti bendrai, jei biblioteka gautų panaudai šias patalpas.
  Atnaujintame pastate Melnragėje – naujos idėjos || kl.lt (diena.lt)
 42. Meno bibliotekoje – A. Garjono tapybos nuotaikos / „Klaipėdos“ inf. // Klaipėda - 2022, lapkr. 4, p. 13
  Apie dailininko Antano Garjono tapybos darbų parodą „Dabarties nuotaikos“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno galerijoje.
  Klaipėdos meno bibliotekoje skleisis A. Garjono tapybos nuotaikos || kl.lt (diena.lt)
 43. Giruliuose – akvarelės plenero paroda / Birutė Skaisgirienė // Klaipėda - 2022, lapkr. 4, p. 12, 14
  Apie akvarelės parodą „Palongė“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinio galerijoje, kurioje savo naujausius kūrinius eksponuoja 46-ojo tarptautinio Renatės Lūšis akvarelės plenero dalyviai.
  Giruliuose – akvarelės plenero paroda || kl.lt (diena.lt)
 44. Nuo „Laikmečio atradimų“ – į skrydį / Asta Dykovienė // Klaipėda - 2022, lapkr. 9, p. 14–15
  Apie Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos dešimtokės Agnės Mažeikaitės I.Kanto viešojoje bibliotekoje surengtą pirmąją personalinę dailės darbų parodą "Skrydis". Jaunoji dailininkė yra tapusi ne vieno tarptautinio ir Lietuvos konkurso laureate. Pateikiami A. Mažeikaitės ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos „Varsa“ mokytojos Loretos Laurinavičienės komentarai.
  Nuo „Laikmečio atradimų“ – į „Skrydį“ || kl.lt (diena.lt)
 45. S. Poškus: mokytojas turi tik gyventi / Indrė Kiseliovaitė // Klaipėda - 2022, lapkr. 12, p. 2
  Apie poeto, prozininko Sigito Poškaus atminimo vakarą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje.
  S. Poškus: mokytojas turi tik gyventi || kl.lt (diena.lt)
 46. Nuo Klaipėdos iki Šereitlaukio: pradėtos išskirtinės kelionės I. Kanto pažinimo keliu / 15 min. pranešimas spaudai, 2022, rugpj. 2.
  Apie Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centro, bendradarbiaujant su Imanuelio Kanto viešąja biblioteka Klaipėdoje ir kitomis Mažosios Lietuvos institucijomis bei draugijomis, kelionėse siekimą atskleisti žymaus Prūsijos apšvietos filosofo, klasikinės vokiečių filosofijos pradininko I.Kanto (1724–1804 m.) šeimos ryšius su Klaipėdos kraštu ir jo mokiniu Hainrichu Teodoru fon Šionu.
  Nuo Klaipėdos iki Šereitlaukio: pradėtos išskirtinės kelionės I.Kanto pažinimo keliu || 15 min.lt
 47. Nuo integracijos į inkliuziją: pradžia jau yra / Loreta Liutkutė.- Iliustr. // Viltis. - 2022, Nr. 3, p. 9–10
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos įgyvendinamą projektą „Negalios iššūkis: integracija“.
  Žurnalas „Viltis“ 2022 trečiasis numeris (fliphtml5.com)
 48. „Atviros Klaipėdos“ projektas tapo impulsu burtis mokytojams // Atvira Klaipėda.- 2022, spal. 24
  Apie Klaipėdos miesto ir rajono mokytojams pristatytas iniciatyvas, kurios gali ne tik praturtinti pamokų turinį, bet ir aktyviai supažindinti moksleivius su unikalia jų krašto istorija.
  „Atviros Klaipėdos“ projektas tapo impulsu burtis mokytojams || atviraklaipeda.lt
 49. Patalpų dalybos Melnragėje: diskusijų dar bus / Virginija Kesminė.–Iliustr. //Vakarų ekspresas.–2022, lapkr.16, p. 2
  Apie diskusijas dėl pastato Molo g. 60 valdymo. Jį svarstoma perduoti valdyti Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai, tačiau su tuo nesutinka dalyje patalpų veikiantis Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras. Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje buvo pristatytos abiejų pusių pozicijos. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka Melnragėje norėtų perimti patalpų valdymą ir čia įgyvendinti mėlynosios bibliotekos koncepciją. Pasak bibliotekos vadovės B. Lauciuvienės, pastato vieta tam ypač palanki – yra arti jūros, gyvenvietės centre, dideli poilsiautojų srautai, tad pastatas gali tapti unikaliu kultūros centru.
  Patalpų dalybos Melnragėje: diskusijų dar bus || ve.lt
 50. Laisvės partija kviečia išreikšti simpatijas kandidatams į Klaipėdos mero postą.–Iliustr. // Klaipėda .–2022, lapkr.16, p. 3
  Apie bibliotekos darbuotojos Birutės Andruškaitės kandidatūrą Klaipėdos mero rinkimuose.
  Laisvės partija kviečia išreikšti simpatijas kandidatams į Klaipėdos mero postą || kl.lt (diena.lt)
 51. Rodys filmą apie V. Kernagį.–Iliustr. // Klaipėda.–2022, lapkr. 25, p. 13
  Apie režisieriaus A. Lekavičiaus filmo „Kernagis“ nemokamą peržiūrą I. Kanto bibliotekoje.
 52. I. Kanto bibliotekoje–tradicinis aukcionas / Renata Rudienė.–Iliustr. // Klaipėda.–2022, lapkr. 29, p. 6
  Apie tradicinį, skaitytojų pamėgtą Nurašomų bibliotekos spaudinių aukcioną.
  I. Kanto bibliotekoje – tradicinis aukcionas || kl.lt (diena.lt)
 53. Laisvės partijos kandidatė į Klaipėdos mero postą–Birutė Andruškaitė / „Vakarų ekspreso“ inf.–Portr. // Vakarų ekspresas.–2022, lapkr. 29, p. 10
  Apie Laisvės partijos kandidatę rinkimuose į Klaipėdos miesto mero postą, projektų vadovę, mėlynosios ekonomikos bei aplinkosaugos entuziastę B. Andruškaitę, kuri turi tikslą Klaipėdą paversti gyvybės ir kultūros centru, patraukliu ir šurmuliuojančiu kurortu bei pelnyti jūrinių inovacijų centro Baltijos šalyse vardą. Partijos pirmininkės A. Armonaitės teigimu, kandidatė su savo komanda Klaipėdos mieste įneš laukiamų ir teigiamų permainų.
  Laisvės partijos kandidate į Klaipėdos mero postą iškelta Birutė Andruškaitė || ve.lt
 54. Susitikom: kai ji buvo, kai mes esam / Egida Vaičiūtė, Karolina Petrova.–Iliustr. // Vakarų ekspresas.–2022, gruod.2, p. 11
  Apie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje vykusio projekto „Ant karštosios kėdės“ metu kalbintą Virginiją Kulvinskaitę (Cibarauskę) – poetę, literatūros kritikę, rašytoją, nevienareikšmio atgarsio sulaukusio romano „Kai aš buvau malalietka“ autorę.
  Susitikom: kai ji buvo, kai mes esam || ve.lt
 55. Aukciono startas–kitą savaitę / Indrė Kiseliovaitė.–Iliustr.// Klaipėda.–2022, gruod.3, p. 3
  Apie nurašomų knygų aukcioną Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos (KMSVB) padaliniuose. Skaitytojai galės įsigyti knygų, kurių kaina svyruos nuo dešimties centų iki vieno euro. Pasak šios bibliotekos metodininkės rinkodarai ir viešiesiems ryšiams Renatos Rudienės, toks aukcionas vyksta jau 20 metų, jo tikslas – ne finansinis, o vertybinis – suteikti knygai antrą gyvenimą; su KMSVB vadovės Bronislavos Lauciuvienės komentaru.
  Nurašomų bibliotekos spaudinių aukciono startas – kitą savaitę || kl.lt (diena.lt)
 56. Bendruomenė–už bibliotekos idėją / Asta Dykovienė.–Iliustr. //Klaipėda.–2022, gruod.9, p. 3
  Apie Melnragės centre baigiamą remontuoti pastatą, kuriame iki atnaujinimo veikė Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys ir vaikų laisvalaikio centras. Parengus mėlynosios bibliotekos koncepciją, bibliotekos atstovai siūlo miesto tarybai patikėjimo teise perduoti šį statinį bibliotekai. Tačiau Vaikų laisvalaikio centro atstovės Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui išreiškė norą, kad ir po remonto gautų tas pačias patalpas, kurias turėjo iki tol. Pasak Melnragės seniūnaitės Marijos Kalendės, vietos bendruomenė po renovacijos norėtų matyti švietėjiškas ir edukacines veiklas vykdančią šiuolaikišką biblioteką; su Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorės Bronislavos Lauciuvienės komentaru.
  Melnragės bendruomenė – už mėlynosios bibliotekos idėją || kl.lt (diena.lt)
 57. Kviečia kurti autentiškas dovanas savo rankomis / Jurga Petronytė.–Iliustr.// Vakarų ekspresas.–2022, gruod.9, p. 18–19
  Apie Klaipėdos kultūros įstaigas, kurios pakvietė miestiečius į kalėdines dirbtuves. Prieškalėdiniai užsiėmimai būna labai populiarūs ir vietos į juos labai greitai ištirpsta. „Tiesa, po karantino pastebime kiek pasikeitusius miestiečių įpročius ir sumenkusį norą dalyvauti įvairiose veiklose", – sakė įstaigos edukacinės veiklos koordinatorė Vaida Vičinskienė.
  Kviečia kurti autentiškas dovanas savo rankomis || ve.lt
 58. Kūrybiniai metai–turtingi pasiekimų / Asta Dykovienė.–Iliustr. // Klaipėda.–2022, gruod.21, p. 16–17
  Apie Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro jaunųjų dailininkų pasiekimus.
  Kūrybiniai metai – turtingi pasiekimų || kl.lt (diena.lt)
 59. Knyga–juk ne šiukšlė / Indrė Kiseliovaitė.–Iliustr. // Klaipėda.–2022, gruod.29, p. 3
  Apie tai, jog per daug knygų namuose turintys gyventojai, nežinodami, kur jas dėti, linkę išmesti kartu su buitinėmis atliekomis.
  Nereikalingas knygas galima dovanoti bibliotekai || kl.lt (diena.lt)
Atgal
Vaikams