Vaikams
logo

Per knygą į...

„Visko, ko gyvenime išmokstame, išmokstame iš kitų žmonių ir iš knygų. Knygos – didelis gyvenimo papildinys“ (Vanda Juknaitė)

Tam kad žinotumėte, kurios knygos galėtų padėti išmokti, išspręsti ar kitaip surasti išeitį įvairiais gyvenimo atvejais, pristatome rubriką „Per knygą į...“, kurioje bibliotekos darbuotojai dalijasi rekomenduojamomis knygomis.

Skaitykime ir atraskime...

Per knygą į... sporto pasaulį

Bibliotekos Pempininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja knygų apie įvairias sporto šakas kiekvienam besidominčiam sportu arba norinčiam pradėti sportuoti.


GolfasGolfas. Gavin Newsham
Knygoje sužinosite, kaip greitai išmokti žaisti golfą. Nuoseklūs nurodymai su nuotraukomis padės pradėti ir tobulinti savo žaidimą.
30 minučių mokomajame DVD pateikiami pagrindiniai technikos elementai, panaudojant filmuotą medžiagą, sustabdyto kadro grafiką ir sulėtintus epizodus.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

SlidinėjimasSlidinėjimas. Warren Smith
Knygoje sužinosite, kaip greitai išmokti slidinėti. Nuoseklūs nurodymai su nuotraukomis padės pradėti slidinėti ir tobulinti savo įgūdžius. 30 minučių mokomasis DVD pateikiami pagrindiniai technikos elementai.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Beisbolo kelias Lietuvoje, 1922-2012Beisbolo kelias Lietuvoje, 1922-2012: mokslinė publicistinė monografija. Steponas Gečas
Supažindinama su beisbolo devyniasdešimties metų raida Lietuvoje. Knygoje taip pat apžvelgiamos šios komandinės (nuo 1992 metų olimpinės) sporto šakos ištakos pasaulyje, supažindinama su beisbolo pradininko Lietuvoje, lakūno, Stepono Dariaus, veikla, populiarinant žaidimą.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Žolės riedulys LietuvojeŽolės riedulys Lietuvoje. Feliksas Paškevičius
Pažintis su žemės riedulio žaidimo raida Lietuvoje. Knygoje 340 fotonuotraukų ir iliustracijų.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Teniso vadovasTeniso vadovas. Charles Applewhaite
Tai aukščiausios klasės trenerio parengtos saviugdos vadovas. Ši knyga padės tobulinti teorines žinias bei žaidimo techniką kiekvienam ir mėgėjui, ir profesionaliam žaidėjui.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Šiaurietiškasis ėjimas kiekvienamŠiaurietiškasis ėjimas kiekvienam. Valdas Tautkus
Žinomo kineziterapeuto bei pirmojo sertifikuoto instruktoriaus Lietuvoje Valdo Tautkaus parengta knyga atskleidžia tikrąsias šiaurietiškojo ėjimo galimybes bei jo poveikį sveikatai. Knygoje gausu naudingų patarimų, specialių pratimų su lazdomis ir informacijos apie pagrindinius šiaurietiškojo ėjimo technikos žingsnius.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Bėgimas: universalus gidasBėgimas: universalus gidas. Elizabeth Hufton
Galima sakyti, pirmas per Nepriklausomybės laikotarpį išsamus leidinys apie bėgimą. Jame viskas, ką reikia žinoti: ir norint pradėti bėgioti (tai daryti tausojant sveikatą), ir siekiant efektyvesnių, kokybiškesnių treniruočių bei nuolatinio tobulėjimo.
Universaliame bėgimo gide iš pradžių pasakojama bėgimo istorija, apžvelgiami pirmieji didžiausi pasauliniai bėgimo renginiai. Čia rasite specialistų patarimų įvairiausiais su bėgimu susijusiais klausimais – apie bėgimo reikmenis (aprangą ir batelius), fizinės būklės testus, svarbiausius jėgos ir tempimo pratimus, mitybą prieš treniruotę ir po jos, bėgikų traumas ir kaip jų išvengti. Pravers skirtingoms varžybų distancijoms skirti treniruočių planai.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Per knygą į... tikrovę

Bibliotekos Pempininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja knygas priversiančias aikčioti, stebėtis ir netgi žavėtis užburiančiais tikrų įvykių pasakojimais.

Paskutinis traukinys į LondonąPaskutinis traukinys į Londoną. Meg Waite Clayton
Tikrais operacijos Kindertransport faktais paremtas romanas. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse vienos narsios moters iniciatyva buvo išgelbėta dešimt tūkstančių vaikų iš nacių okupuotų Europos šalių.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Dykumų gėlėDykumų gėlė. Waris Dirie. Cathleen Miller
Ši knyga – tai autobiografinė iš Somalio kilusio modelio Waris Dirie istorija. Vienoje knygos dalyje pasakojama apie Waris Dirie vaikystę Somalyje. Kitoje dalyje yra aprašomas jos pabėgimas į Londoną. Vos trylikos metų mergina įveikė dykumą, įsidarbino tarnaite, o galiausiai buvo pastebėta žymaus fotografo ir tapo modeliu. Dabar ji – garsi moterų teisių aktyvistė, fondo steigėja, kasdien kovojanti, kad apipjaustymo tradicijos pasaulyje būtų panaikintos.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Randai: sutriuškinimas, nelaisvė, išsigelbėjimasRandai: sutriuškinimas, nelaisvė, išsigelbėjimas. Reinhold Braun
Žinia apie tai, kad baigėsi karas, Reinholdą Brauną pasiekė dalyvaujant mūšiuose Čekoslovakijoje. Tą akimirką prasidėjo jo ilga ir kupina pavojų kelionė atgal į tėvynę, į Vokietiją. Braunas pasakoja apie tai, kaip atsidūrė nelaisvėje, apie pažeminimą, badą, šaltį, nepakeliamą darbą ir žiaurias bausmes. Apie tai, kas yra niekšybė ir tikroji draugystė.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Didysis pabėgimasDidysis pabėgimas: tikra istorija apie pabėgimą iš vokiečių belaisvių stovyklos per Antrąjį pasaulinį karą. Paul Brickhill
Paulo Brickhillo atsiminimai – tai intriguojanti tikra istorija, kaip daugiau nei 600 kalinių sutelkė jėgas, kad pabėgtų iš vokiečių belaisvių stovyklos Stalag Luft III. Plikomis rankomis ir primityviais įrankiais jie kasė tunelius, padirbinėjo pasus, gamino netikrus ginklus ir siuvo vokiečių karininkų uniformas – jų būtų prireikę ištrūkus iš stovyklos. Rogerio Bushellio, dar žinomo kaip Didysis X, vadovaujama slapta operacija kruopščiai rengta ilgiau nei metus. Atėjus lemiamai nakčiai, pabėgimas buvo suplanuotas iki sekundės dalių, tačiau ne viskas vyko pagal planą.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Kaip aš kovojau su raudonaisiaisKaip aš kovojau su raudonaisiais: žymiausio Suomijos naikintuvų aso atsiminimai. Ilmari Juutilainen
Vieno žymiausių suomių lakūno Ilmario Juutilaineno (1914–1999) atsiminimai. Jo sąskaitoje – 94 patvirtintos oro pergalės. Šis dukart Mannerheimo kryžiumi apdovanotas karys vaizdžiai aprašo naikintuvo piloto taktiką mūšyje su priešu, technines abiejų kovojusių pusių lėktuvų galimybes, suomių karių laisvalaikį ir buitį.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Vienintelis išgyvenęsVienintelis išgyvenęs: SEAL kovotojo atsiminimai. Marcus Luttrell, Patrick Robinson
Specialiųjų pajėgų (SEAL) kariai paliko bazę Šiaurės Afganistane ir patraukė į kalnuotą Pakistano pasienį. Jų užduotis – paimti į nelaisvę arba likviduoti vieną Talibano lyderių, saugomą nedidelių, bet gerai ginkluotų pajėgų. Mažiau nei po 24 valandų tik vienas specialiųjų pajėgų karys buvo gyvas.
Autorius detaliai pasakoja apie lemtingos operacijos eigą, nuolat leidžiasi į svarstymus apie karo prasmę.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Vienintelis išsigelbėjęsVienintelis išsigelbėjęs. Chris Ryan
Negailestingas ir vyriškas pasakojimas apie šiuolaikinį karą, žiaurumą ir ištvermę.
Chris Ryan (Chrisas Rajanas, g. 1961 m.) – buvęs britų Specialiosios aviacijos tarnybos (SAS) karys. Daugelio pratybų ir antiteroristinių operacijų visame pasaulyje dalyvis, 22-ojo SAS būrio narys, snaiperių grupės vadas. Už ištrūkimą iš irakiečių apsupties 1991 m. jis buvo apdovanotas medaliu. 1994 m. paliko tarnybą SAS, rašo populiarias knygas apie savo patirtį ir išgyvenimą XX a. kare, yra parengęs ar konsultavęs daugelį TV laidų apie išlikimą ekstremaliomis sąlygomis.
SAS misija Irako kariuomenės užnugaryje – viena garsiausių istorijų apie narsą ir išlikimą šiuolaikiniame kare. Iš 8 pulko karių, išvykusių į misiją, tik vienas išvengė suėmimo. Jis ir papasakojo šią istoriją.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Mūsų kūnai – jų karo laukasMūsų kūnai – jų karo laukas. Christina Lamb
Knygoje autorė atiduoda balsą konfliktų zonose gyvenančioms moterims, parodydama, kaip šiandienos kare armija ir teroristai naudoja prievartą kaip ginklą, siekdami pažeminti, išnaudoti ir vykdyti etninius valymus. Lamb atskleidžia neįtikėtinas didvyriškumo ir pasipriešinimo istorijas nuo Pietryčių Azijos, kur japonai per Antrąjį pasaulinį karą ėmė į vergiją „paguodos moteris“, iki Ruandos, kur buvo išprievartauta maždaug ketvirtis milijono moterų, ir šių dienų jazidų moterų bei vaikų, kurie prieš Islamo valstybei paimant juos į vergiją tapo masinių savo šeimų žudynių liudininkais.
Užsakyti / rezervuoti leidinį 

Per knygą į... paauglio psichologiją

Paauglystė – sunkus metas visiems. Maištavimas, savęs pažinimas ir savojo aš paieškos... Kad šis laikotarpis būtų kuo lengviau išgyvenamas Bibliotekos Laukininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į...“ rekomenduoja knygas, kuriose rasite atsakymus į visus rūpimus klausimus. Kuo paauglystė ypatinga? Kada ji prasideda? Kaip bendrauti su paaugliu? Kaip ją išgyvena vaikas? Ką turi suprasti ir žinoti tėvai, ir ne tik?

Kviečiame skaityti...

 

Kaip sutarti su paaugliu?: vadovas nusivylusiems tėvamsKaip sutarti su paaugliu?: vadovas nusivylusiems tėvams / Diego Goso; [iš italų kalbos vertė Audrius Musteikis], 2019
Knyga skirta visiems tėvams, kad ir kaip jie besutartų su savo vaikais. Knyga padės rasti kelią, kaip tapti autoritetu savo paaugliams bei perprasti tas auksines taisykles, kurios tinka konfliktinėse situacijose.

Užsakyti leidinį

 

Paauglystė: šeimos santykių išbandymas / Asta Blandė, Eglė Gudelienė; [dailininkė Jūratė Veteikytė], 2019
Knygą rekomenduojame skaityti tiek tėvams, auginantiems paauglius (nuo 9 iki 19 metų), tiek paaugliams, kuriems šiuo laikotarpiu kyla nemažai klausimų. Ši knyga ne tik apie artimesnę pažintį su paauglyste, bet ir apie šeimos tarpusavio ryšį, labiausiai sustiprinanti ir tėvus, ir bręstantį žmogų.

Užsakyti leidinį

Penkios paauglių meilės kalbos: kaip išmokti paauglio meilės kalbąPenkios paauglių meilės kalbos: kaip išmokti paauglio meilės kalbą / Gary Chapman; iš anglų kalbos vertė Živilė Andriūnienė, 2016
Ši knyga – tai tarsi konsultacijų kabinetas, kur susitiksite su daugybe tėvų ir paauglių, leidusių pasidalyti jų kelione supratimo ir meilės link.
Ilgametis šeimų konsultantas dr. Gary Chapmanas pataria, kaip suprasti paauglio vaiko meilės kalbą ir sukurti teigiamus santykius su vaiku maištinguoju jo gyvenimo periodu. Sužinokite, kaip meilė keičia paauglio suvokimą, malšina pyktį ir nustato ribas, kada jau reikia disciplinos ar bausmės. Aptariamos svarbiausios paauglių gyvenimo problemos, tarp jų ir susijusios su atsakomybe, akcentuojamas jų nepriklausomybės troškimas. Pateikiama patarimų, kaip atskleisti paauglio vaiko meilės kalbą – veiksmingiausią priemonę, kuri padės mums patenkinti jo emocinės meilės poreikį.

Užsakyti leidinį

Dėmesio: paauglystė: tėvų knygaDėmesio: paauglystė: tėvų knyga / Linas Slušnys, Daiva Šukytė, 2014
Knygoje kalbama apie tai, kaip sėkmingai kurti tarpusavio santykius namuose, ką reiktų daryti konfliktų metu. Paliestos ir temos apie kurias dažnai nutylima: kaip ir ką kalbėti apie narkotikus, seksualinius santykius, prievartą. Čia yra ir daugeliui paauglių tėvų skausminga tema - internetas ir jo naudojimas.

Užsakyti leidinį

Užsakyti leidinį (2015 m.)

Vaiko ir paauglio psichologija: šiandienos iššūkiaiVaiko ir paauglio psichologija: šiandienos iššūkiai; [vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams] / Visvaldas Legkauskas, 2013
Knygoje apžvelgiami naujausi psichologijos tyrimų duomenys aktualiausiomis šiandienos temomis, įskaitant televizijos ir kompiuterinių žaidimų poveikį vaikui, vaiko mokymąsi elgtis su pinigais, mokymosi motyvacijos formavimą, paauglystėje vykstančius mąstymo pokyčius ir gerų santykių su tėvais išsaugojimo prielaidas. Naujausių tyrimų metu surinktos žinios pateikiamos taip, kad skaitytojas galėtų suprasti psichologinės raidos procesus ir gautas žinias pritaikyti praktikoje.

Užsakyti leidinį

Paauglio psichologija: vadovėlis aukštųjų mokyklų studentamsPaauglio psichologija: vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams / Aldona Vaičiulienė, 2004
Knygoje pateikiamos svarbiausios teorijos, padedančios geriau suprasti paauglio raidos dėsningumus, atskleidžiamas fizinių bei fiziologinių pakitimų poveikis paauglio psichikos raidai, aptariami kognityvinės raidos ypatumai, asmenybės brendimo, socializacijos procesai. Nemažai dėmesio skiriama sveikatos, psichologinėms ir socialinėms paauglio problemoms. Rašant vadovėlį atsižvelgta ir į kvalifikaciją tobulinančių pedagogų, kurie dirba su paaugliais ir jaunuoliais, poreikius. Išmanyti apie paauglystę – kritinį amžiaus tarpsnį – reikia ir daugeliui kitų specialistų, pavyzdžiui, socialiniams, medicinos, policijos darbuotojams, kuriems tenka spręsti jaunystės krizės, dezadaptacijos, nusikalstamumo, savižudybių, narkomanijos ir kitas problemas. Šis vadovėlis turėtų suteikti jiems svarbiausių žinių apie paauglio raidos dėsningumus.

Užsakyti leidinį

(Ne)tobulos paauglystės užrašai(Ne)tobulos paauglystės užrašai: [skirta gyvenantiems su vaikais] / Ramunė Murauskienė, 2019
„(Ne)tobulos paauglystės užrašai“ – knyga apie augantį vaiką. Tai knyga apie tavo vidinį vaiką, kurį atėjo laikas užauginti. Juk mažus gali auginti tik dideli.
• Skaityk širdimi. Pasitikėk savo intuicija. Neleisk protui gadinti tau gyvenimo ir santykių su vaikais.
• Ne specialistų sugalvoti receptai, o tikros nesuvaidintos žmonių istorijos mus moko efektyviausiai.
• Skaitykime, mylėkime, veikime! Kas, jei ne mes?! Ruoškimės paauglystei! Ne kaip karui, o kaip įspūdingai mūsų vaikų transformacijai!

Užsakyti leidinį

Nepaklusnus vaikas: priešgynos elgesio sutrikimaiNepaklusnus vaikas: priešgynos elgesio sutrikimai: priešgynos elgesio sutrikimai; [vadovas tėvams] / Douglas A. Riley; [iš anglų kalbos vertė Regina Bylienė], 2016
Nepaklusnus vaikas – Neklaužada vaikas kelia daug rūpesčių tėvams, mokytojams ir visuomenei. Knygos autorius aptaria priešgynų psichologiją ir elgesio ypatumus, padeda tėvams geriau suprasti erzinantį vaiko elgesį, moko patikimų metodų, kaip tą elgesį pakeisti ir nepaklusniam vaikui suteikti reikalingą pagalbą.

Užsakyti leidinį

Kaip auginti berniukus XXI amžiujeKaip auginti berniukus XXI amžiuje: padėkite savo sūnums tapti atvirais, nuoširdžiais ir stipriais vyrais / Steve Biddulph; iš anglų kalbos vertė Jūratė Pavlovičienė, 2020 
Berniukai taps vyrais. Tačiau kokiais? Jei norite, kad jūsų sūnus užaugtų nuoširdus, geras, stiprus ir kupinas gyvenimo džiaugsmo, veikti turite pradėti dabar. Nesvarbu, auginate kūdikį, vos pradėjusį vaikščioti mažylį, mokyklinuką ar paauglį – šioje knygoje yra visa reikalinga informacija.
Čia rasite naujausius mokslinių tyrimų duomenis, sužinosite, kaip brendimo laikotarpį galima paversti pozityviu gyvenimo etapu, ir perskaitysite galybę praktinių patarimų.

Užsakyti leidinį

Pokalbis su paaugliuPokalbis su paaugliu / Kay Kuzma; [iš anglų kalbos vertė Gintarė Valukonienė], 2013
Knygoje „Pokalbis su paaugliu“ pateikiami praktiški patarimai, kaip atverti duris bendravimui su paaugliu, išsiugdyti pozityvų požiūrį, atskleisti blogo elgesio priežastis, maištavimą paversti paklusnumu, o savo elgesio pavyzdžiu padėti vaikams susikurti teigiamą Dievo paveikslą.
Paauglystė – sunkus metas. Knygoje „Pokalbis su paaugliu“ autorė atskleidžia mažytes, gyvenimą palengvinančias paslaptis.

Užsakyti leidinį

Psichologinė parama paaugliuiPsichologinė parama paaugliui / G. Navaitis; Lietuvos teisės universitetas, 2001
Monografija „Psichologinė parama paaugliui“ apibendrina teorines ir praktines konsultavimo problemas. Ji pravers ieškantiems atsakymo į klausimus, kokios paauglio psichologinių sunkumų priežastys, kaip padėti juos įveikti. Taigi psichologai, socialiniai darbuotojai, pedagogai gali turėti knygą, kurioje dera mokslinis ir praktinis požiūris, o neabejotinas privalumas – gausūs pavyzdžiai ir nuoseklus jų aptarimas.
Ši knyga bus įdomi ir tėvams, kurie ne visada supranta bręstančių paauglių sunkumus ar pasirenka neveiksmingą būdą jiems padėti.

Užsakyti leidinį

Paslėpti lobiai: vaiko vidinio pasaulio žemėlapisPaslėpti lobiai: vaiko vidinio pasaulio žemėlapis / Violet Oaklander; [iš anglų kalbos vertė Aušra Pundzevičienė], 2012
Autorė Violeta Oaklander po dvidešimties metų parašė antrą knygą ir vėl mus drąsina: pravėrę langą į vaiko pasaulį, neabejotinai rasime lobį - jis slypi taip giliai, kad ne visada drįstame jo ieškoti. Tas lobis – vaiko kūrybinė dvasia, kurianti santykius, pasaulį ir jų sandūroje – unikalią vaiko savastį. Ji atspari ir galinti atlaikyti skaudžiausius išbandymus, kurių neturėtų patirti. Kartais slegiančios vaiką mintys ir jausmai užspaudžiami, tariamai išmetami, nuvertinami ir tampa trukdžiu jų gyvenime.

Užsakyti leidinį

Paauglių konfliktai ir jų sprendimas ugdymo realybėjePaauglių konfliktai ir jų sprendimas ugdymo realybėje: monografija / Gražina Čiuladienė ; Mykolo Romerio universitetas, 2013
Monografijoje atskleidžiamas vyresniųjų paauglių (VII–IX klasių mokinių) konfliktiško elgesio su bendraklasiais, mokytojais ir tėvais raiškos pobūdis. Išryškinamos vidinės ir išorinės vertybių, poreikių ir vaidmenų frustracijos apraiškos, galinčios turėti didžiausią įtaką paauglių konfliktiškam elgesiui. Šalia to atskleidžiamos tipiškos bei specifiškos vyresniųjų paauglių vertybinių, poreikių ir vaidmenų konfliktų su bendraklasiais, mokytojais ir tėvais raiškos tendencijos.
Apibūdinamos konstruktyvios ir destruktyvios vyresniųjų paauglių konfliktų sprendimo strategijos, mokytojų taikomos šiuolaikinėje ugdymo realybėje, sprendžiant paauglių ir mokytojų konfliktus, taip pat reguliuojant paauglių tarpusavio bei paauglių ir tėvų konfliktus.

Užsakyti leidinį

Norų kalno direktorius: savipagalbos leidinys paaugliams ir ne tik jiems...Norų kalno direktorius: savipagalbos leidinys paaugliams ir ne tik jiems... / Jolanta Aksamatauskienė, 2010
Ši knyga – savęs pažinimo, pozityvaus mąstymo, sėkmingo profesijos pasirinkimo ir prasmingo gyvenimo kelrodis
Pastaruoju metu Lietuvoje gausėja populiarios psichologinės literatūros, skirtos savižinos ir saviugdos problemoms spręsti. Tikėtina, kad ir minėtas leidinys suras savo skaitytoją.
Knyga skirta paaugliams, siekiantiems geriau pažinti save: savo pomėgius, stipriąsias bei silpnąsias puses. Tiems, kurie nori atsakingai pasirinkti profesiją.
Leidinyje į akis krinta savarankiškumo, pasitikėjimo savimi ugdymo akcentas. Įdomiai mokiniui pateikiamas paieškos ir mąstymo metodas. Knyga pasinaudos ir klasės auklėtojas, ir mokytojas, konsultuodamas bei informuodamas mokinius profesijos pasirinkimo, apsisprendimo klausimais. Kai kurios užduotys gali būti naudingos ir psichologiją mokyklose dėstantiems mokytojams bei kitiems specialistams.

Užsakyti leidinį

Mūsų mergaitės: išbandymai su kuriais jos susiduria augdamosMūsų mergaitės: išbandymai su kuriais jos susiduria augdamos / Maggie Hamilton; iš anglų kalbos vertė Laura Danieliūtė, 2009
„Vis mažiau mergaičių patiria nerūpestingą vaikystės džiaugsmą. Noras būti gražiai, populiariai, seksualiai, dėvėti firminius drabužius formuoja iškreiptą požiūrį į moteriškumą ir turi neigiamos įtakos paauglės vystimuisi, mąstysenai, troškimams bei savęs suvokimui. Šioje svarbioje knygoje apžvelgiama populiariosios kultūros įtaka bei pasekmės įvairaus amžiaus mergaitėms ir pateikiama patarimų, kaip su tuo kovoti.“
Žurnalas „Psichologija Tau“.

Užsakyti leidinį

Pažadėk, kad nepakraupsi: paauglė pasakoja savo motinai tiesą apie vaikinus, girtavimus, žiedų vėrimus į įvairias kūno vietas ir kitus aktualius dalykus; (o mama reaguoja)Pažadėk, kad nepakraupsi: paauglė pasakoja savo motinai tiesą apie vaikinus, girtavimus, žiedų vėrimus į įvairias kūno vietas ir kitus aktualius dalykus; (o mama reaguoja) / Doris A. Fuller, Natalie Fuller, Greg Fuller; [iš anglų kalbos vertė Danutė Vinevičiūtė], 2005
Giliai įkvėpk. Čia rasi tiesą. Viską, kuo jūsų paaugliai slapčiomis ketina užsiimti... Šioje sąžiningų įžvalgų kelionėje per siaubingus paauglystės metus šešiolikmetė Natali Fuller atvirai pasakoja viską apie patirtus nuotykius ir nepasisekimus nuo trylikos iki šešiolikos metų.
Jos brolis Gregas rašo apie vėlesnius paauglystės metus. O mama Doris, rūpestinga, klausinėjanti, retkarčiais šokiruota, siūlo savo nuomonę visomis temomis – nuo nedidelių dalykėlių, iki tų, kurie kelia grėsmę gyvybei.

Užsakyti leidinį

Draugo laiškaiDraugo laiškai: [psichologinės pagalbos knyga jaunimui] / [iliustracijų autorė Neringa Matačiūtė], 2018
„Draugo laiškai“ – knyga, kurioje surinkti jaunų žmonių užduodami jiems rūpimi klausimai ir kvalifikuotų „Jaunimo linijos" savanorių parengti atidūs atsakymai.
Tai puiki galimybė geriau suprasti, kuo gyvena, ką jaučia, galvoja, ką patiria skirtingi jauni žmonės šiandieninėje Lietuvoje.

Užsakyti leidinį

Šaunių paauglių 7 įpročiaiŠaunių paauglių 7 įpročiai: pagrindinis paauglių sėkmės vadovas / Sean Covey; [vertė Danutė Vinevičiūtė, Darius Kaunelis], 2006
„7 efektyvių paauglių įpročiai“ – pagrindinis paauglių sėkmės vadovas. Gausiai iliustruotoje knygoje pateikiamas priemonių rinkinys, kaip susidoroti su dažniausiai paauglių sutinkamais psichologiniais sunkumais. Kokios tos priemonės? Tai septyni įpročiai arba, kitaip tariant, septynios savybės, kuriomis pasižymi laimingi ir sėkmės lydimi paaugliai visame pasaulyje.

Užsakyti leidinį

Sėkmės principai paaugliams: kaip iš ten, kur esi, atsidurti ten, kur nori būtiSėkmės principai paaugliams: kaip iš ten, kur esi, atsidurti ten, kur nori būti / Jack Canfield, Kent Healy; iš anglų kalbos vertė Vilmantas Vilkončius, 2010
Visi nori pasieki sėkmę – ir tu tikrai nesi išimtis. Kai didžiulės sėkmės saulaukė Džeko Kenfildo „Sėkmės principai suaugisiems“, ėmė plūsti tūkstančiai prašymų sukurti pačius svarbiausius sėkmės siekimo metodus šiuolaikiniams paaugliams. Prašymai buvo išgirsti.
Čia ne šiaip tik "gerų minčių" rinkinys. Šioje knygoje išaiškinta 20 pačių svarbiausių sėkmės siekimo metodų, kuriais pasinaudojo tūkstančiai paprastų jaunų žmonių per visą pasaulio istoriją. Vadovaudamasis vertingais patarimai, kiekvienas gali pasiekti sėkmę. Ši knyga tau suteiks narsos bei ryžto pradėti ir pasiekti, ko trokšti.

Užsakyti leidinį

Nuo Pelenės iki Princesės: 90 žingsnių kelyje į laimingą gyvenimąNuo Pelenės iki Princesės: 90 žingsnių kelyje į laimingą gyvenimą / Aleksandras Svijašas; [iš rusų kalbos vertė Dalia Poškienė], 2014
Tai ne romanas ir ne stebuklų šaltinis. Tai rinkinys užduočių, kurias reikia atlikti, kad įveiktum nepasitikėjimą savimi ir vietoj nelaimingos Pelenės pasijaustum esanti laiminga Princesė.
Knyga skirta savarankiškam darbui. Vykdydama užduotis, skaitytoja išmoks pasitikėti savimi, būti linksma ir laiminga, savarankiškai žengti gyvenimo keliu, susikurti komfortišką aplinką.

Užsakyti leidinį

Prikelti Ofeliją: kaip išgyventi paauglystęPrikelti Ofeliją: kaip išgyventi paauglystę / Mary Pipher; iš anglų kalbos vertė Karolis Stulpinas, 2007
Anot dr. Mary Pipher, mūsų visuomenėje vis labiau įsigalintis seksizmas ir smurtas – nuo nepakankamai įvertinamo proto iki seksualinio persekiojimo mokykloje – verčia mergaites slopinti savo kūrybinę dvasią ir natūralius impulsus, ir galiausiai tai sugriauna jų savivaizdį. Dėl šių problemų mergaitės dažnai kaltina save arba savo šeimas, užuot pažvelgusios į supantį pasaulį.
Šioje knygoje išgirsite asmeniškus ir skausmingai atvirus mergaičių balsus. „Prikelti Ofeliją“ siūlo tėvams įtaigių būdų, padėsiančių suprasti šiuolaikines ofelijas ir atgaivinti jų prarastą savivaizdį.

Užsakyti leidinį

Pradėk dabar: finansinis gidas paaugliamsPradėk dabar: finansinis gidas paaugliams / Jūratė Cvilikienė, 2021
Tai pirmasis gidas visiems jaunuoliams, kurie už savo finansinę situaciją nori būti atsakingi patys: sumaniai ir atsakingai tvarkytis su pinigais, išmokti taupyti, investuoti ir pasirūpinti karjera ar įsteigti nuosavą verslą.
Finansų ekspertė Jūratė Cvilikienė ir žinomi sėkmingi žmonės Lietuvoje – Beata Nicholson, Orijus Gasanovas, Rimvydas Širvinskas (Makalius), Ieva Krivickaitė, Tautvydas Marčiulaitis ir Laurynas Zmejauskas – dalijasi įkvepiančiomis istorijomis, nuotykiais, praktiniais patarimais bei įžvalgomis ir padeda atsakyti į svarbiausius klausimus, susijusius su pinigais, nuolat kylančius jaunam žmogui:
– Kaip valdyti pinigus ir sutaupyti?
– Kaip ir kur užsidirbti?
– Kaip sukurti karjerą?
– Kaip sukurti verslą?
– Kaip investuoti?
– Kaip savanorystė gali padėti atrasti save?
Rekomenduojama 12-18 m. amžiaus jaunuoliams, jų tėvams ir vyresniųjų klasių ekonomikos mokytojams.

Užsakyti leidinį

Per knygą į... ukrainiečių literatūrą

2022 m. kovo 14 d.

Pastarųjų dienų įvykiai tarsi sustabdė laiką. O laikinumo akivaizdoje žmonija ieško egzistencijos prasmės, stiprybės ir vilties šaltinių. Vienas iš jų gali būti Knygos! Bibliotekos Laukininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į...“ rekomenduoja skaityti Ukrainos autorių knygas išverstas į lietuvių kalbą, kuriose istorinės apžvalgos, moksliniai tyrimai, dienoraščiai, laisvės troškimas, realūs žmonių likimai persipina su grožinės literatūros tendencijomis. Galbūt šiuose tekstuose atrasite atsakymus ir paaiškinimus į šiandieną daugeliui kylančius klausimus. Skaitykite, ir tegul žodis sujungia širdis.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge ibiblioteka.lt , elektroniniu paštu arba paskambinus į artimiausią biblioteką.

Ukraina: modernios nacijos gimimasUkraina: modernios nacijos gimimas
Kanadoje gyvenančio ukrainiečių istoriko Serhy Jekelčyk knygoje remiantis naujausiais moksliniais Ukrainos tyrinėjimais ir posovietinio periodo archyvine medžiaga, atskleidžiamas modernios ukrainiečių nacijos kūrimas. Tai pirmoji vakarietiška Ukrainos istorijos apžvalga, kuri apima Oranžinę revoliuciją ir jos padarinius.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

Šengeno istorijaŠengeno istorija
Vienas žinomiausių ukrainiečių rašytojų pasaulyje Andrejus Kurkovas pasakoja apie lietuvius tėvynėje ir Europoje. Romanas apie tris jaunų lietuvių poras prasideda 2007 m. pabaigoje, kai Lietuva tapo Šengeno zonos nare. Bevizio režimo sienos jauniems, užsispyrusiems ir energingiems jaunuoliams reiškia ne tik daugybę naujų galimybių, bet ir klausimų, iššūkių bei atradimų.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

Karo dienoraštis, 2014-2015Karo dienoraštis, 2014-2015
Tai karo Rytų Ukrainoje dalyvio dienoraštis. Jo autorius – ne žurnalistas ar rašytojas, o teisėju dirbęs, vėliau snaiperiu tapęs Aleksandras Mamalujus. Jis rašė išmaniuoju telefonu karo stovyklų palapinėse ir netgi apgriautame Donecko oro uoste. Užrašai redaguoti ten pat, antiteroristinės operacijos zonoje.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

KarbidasKarbidas
Ukrainiečių rašytojo, poeto, eseisto, vertėjo romanas apie kontrabandą ir kontrabandininkus. Apie moderniąją Europą ir tuos, kurie veržiasi įveikti jos sienas.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

Meilės talismanasMeilės talismanas
Ukrainiečių rašytojos Ksenijos Zastavskajos romanas „Meilės talismanas“ (orig. Jantarnaja saga) buvo parašytas 2012 m. ir pasiūlytas išleisti Maskvos leidykloms, kurios kūrinį pavadino „istoriškai klaidingu“. 2013 m. jį išleido Kijevo leidykla. Kur slypi romano sėkmės paslaptis? Tiesoje, kurią taip kruopščiai ir sistemingai slėpė sovietiniai istorikai ir kurią šiandien atranda šio romano skaitytojai.

Užsakyti / rezervuoti leidinį


Savur Mohyla: karių atsiminimaiSavur Mohyla: karių atsiminimai
Dviejų autorių, antiteroristinės operacijos Rytų Ukrainoje dalyvių Maksimo Muzykos ir Andrijaus Palvalio liudijimai. Pasakojama, kaip paprasti, jokios karinės patirties neturintys vaikinai, kilus grėsmei Ukrainos teritoriniam vientisumui, savanoriškai stojo į kariuomenę. Likimas juos nubloškė į Savur Mohylą, priešo iš trijų pusių apsuptą, Šėtono kalnu pramintą aukštumą.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

Karūnos deimanto paslaptisKarūnos deimanto paslaptis
Ivan Korsak yra žinomas šiuolaikinėje Ukrainos literatūroje kaip istorinių romanų ir apysakų autorius. Romano herojui, istorikui Ivanui Halyckiui, pradėjus eiti archyvaro pareigas Lucke, Liubarto pilyje, susiduriama su iš pirmo žvilgsnio neatspėjamomis mįslėmis - jos ne tik siekia žilą LDK valdovų laikų senovę, bet ir persipina su iššūkiais jaunai XX a. pr. Ukrainos valstybei, kurios kūrimo dalyviu jis tapo.

Užakyti / rerzervuoti leidinį

Permainų knygaPermainų knyga
Žinomas Ukrainos karo žurnalistas Andrijus Caplijenka savo kūrinyje „Permainų knyga“ fiksuoja šokiruojančią, karą išgyvenančios šalies realybę ir kuria pasakojimus apie eilinių ukrainiečių kasdienybę. Kiekvienas knygos pasakojimas – tai atskira istorija, bet visus tekstus sieja nelengvas Ukrainai ir ukrainiečiams laikotarpis.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

Užmirštos nuodėmėsUžmirštos nuodėmės
Lietuvos diplomatės Valentinos Zeitler, pastaruosius metus dirbusios Ukrainoje, antrasis istorinis romanas. Jis nukelia mus į septynioliktą amžių - Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Abiejų Tautų Respublikos klestėjimo laikotarpį. Pagrindinė romano „Užmirštos nuodėmės“ gija – Žolkievskių šeimos likimas, kurios laimę ir ateitį sugriovė karai.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

Juodas sniegas, raudonas dangusJuodas sniegas, raudonas dangus
„Delfi“ apžvalgininko Ramūno Bogdano knyga apie pastarojo dešimtmečio įvykius Ukrainoje. Tai įtempto siužeto romanas, gyvai šaržuojantis posovietinį tebetirpstančios Rusijos imperijos veidą ir keliantis esminį laisvo žmogaus ir laisvos tautos klausimą.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

ReisasReisas
Sergejaus Loiko tikrais įvykiais paremtame romane pasakojama apie virš separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos numušto keleivinio lėktuvo „Boeing" katastrofą. Rusijos pradėto kruvino karo Rytų Uk-rainoje metu pagrindinis herojus Sergejus Aliochinas iš pradžių vienas, o vėliau padedamas amerikiečių žurnalistės aiškinasi savo šeimos – žmonos ir dviejų mažamečių dukterų – žūties aplin-kybes. Jo artimieji skrido virš Donbaso numuštu „Boeingu“.

Užsakyti / rezervuoti leidinį

 

Per knygą į... vyro širdį

Nemažai dėmesio visuomenėje skiriama moterims, bet nepamirškime ir mūsų puikiųjų vyrų.
Bibliotekos Pempininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja keletą knygų, padėsiančių labiau suprasti vyrų poreikius, elgesį, gyvenimo būdą ir pan.

Vyras kaip išsirinkti, prižiūrėti ir auklėtiKerstin Matthies, Marian Ludewig „Vyras kaip išsirinkti, prižiūrėti ir auklėti“
Autorės šmaikščiai nagrinėja šiuolaikinius lyčių santykius, išradingai manipuliuoja įvairiais tekstiniais žanrais: vyrų elgsenos ypatumams atskleisti jos pasitelkia gyvūnų priežiūros vadovėlio stilių, parodijuoja moterims skirtų žurnalų braižą, mokslinę terminiją derina su šnekamąja kalba. Šioje knygoje sužinosite: koks vyro tipas jums tinka; kokių esama auklėjimo būdų; kaip išmokyti vyrą neteršti namuose; kuo geriausia jį maitinti ir pan.

Vyrai. Padermės apžvalgaDietrich Schwanitz „Vyrai. Padermės apžvalga“
Autorius padeda suprasti vyrų elgseną aiškindamas problemas taip, kaip jas mato patys vyrai, autorius tikina, kad moteris tik tada galės būti laiminga, kai susitaikys su mintimi, jog vyras iš esmės yra kitoks, - ir vis tiek jį mylės.

Stilingi egoistai: ką apie vyrus ir madą galite sužinoti iš stilingiausių italųJurga Jurkevičienė „Stilingi egoistai: ką apie vyrus ir madą galite sužinoti iš stilingiausių italų“
Italai garsėja laisvumu, gebėjimu žavėti moteris ir nepriekaištingu stiliaus pojūčiu. Jie nuolat trykšta džiaugsmu, kurį išreiškia savo apranga. Kur slypi šių vyrų žavesio paslaptis, nusprendė išsiaiškinti mados ir gyvenimo būdo žurnalistė Jurga Jurkevičienė.

Idealiai tinkantis kostiumasAlgirdas Gricius „Idealiai tinkantis kostiumas“
Apranga itin svarbi sėkmingam vyrui, kuris įveikdamas kasdienius iššūkius turi jaustis patogiai, o atrodyti – nepriekaištingai. Vis dėlto bandant išsirinkti tinkančius marškinius ar batus lengva sutrikti dėl prekių gausos, o tinkamo kostiumo paieškos gali tapti tikru išbandymu. Šioje knygoje autorius surašė svarbiausias taisykles ir principus, kurie padės nepaklysti vyrų stiliaus labirintuose. Pateikta informacija ir daugybė iliustracijų pravers tiek ieškantiems kostiumo ypatingai progai, tiek norintiems solidžiai atrodyti kiekvieną dieną.

Laimingi šunsnukiaiAlex Monaco „Laimingi šunsnukiai“
Alexas Monaco yra gyvenimo provokatorius, verslininkas, gimęs Lietuvoje. Alexo Monaco įžūliai atvirai ir nuoširdžiai moko pasikelti žmogiškąją vertę nenaudojant chirurginių priemonių, pinigų. Pataria, kaip apsupti save išmintingais žmonėmis, mokytojais, įkvėpėjais. Moko, kaip susikurti aplinką, kuri vers nuolat siekti dar aukštesnių rezultatų.

Vyrai. Tavo vyriška galia – vyrų protėvių šaknyseDonatas Kantakevičius „Vyrai. Tavo vyriška galia – vyrų protėvių šaknyse“
Donatas Kantakevičius pradėjo vyriškumo skatinimo judėjimą Lietuvoje, suorganizavo daugiausia vyrų stovyklų gimtinėje ir užsienyje (Norvegijoje, Alpėse, Anglijoje, Škotijoje, Himalajuose, Tailande, Indonezijoje, Peru ir kitur).
Ši knyga yra vyriškos galios perdavimas, transformuojantis vyro mąstymą, suvokimą apie save. Knyga paremta asmenine, vyrų ir berniukų stovyklų, kelionių patirtimi. Tai galingas vyriškos energijos užtaisas, kuriuo autorius dalijasi su visais vyrais ir moterimis, norinčiomis pažinti vyrų pasaulį.

Penkios vyrų meilės kalbosGary Chapman, Randy Souther „Penkios vyrų meilės kalbos“
Ko nori moterys? Klausimas, į kurį nuo seno daugeliui sunku atsakyti. Dr. Gary Chapmanas, lektorius, santykių konsultantas, populiarios knygų serijos „Penkios meilės kalbos“ autorius, kartu su Randy Southernu atsako į šį klausimą – jiedu pažvelgia į penkias meilės kalbas iš kitos perspektyvos.

Kur dingo mano ietis? Kaip suprasti vyrusTim Samuels „Kur dingo mano ietis? Kaip suprasti vyrus“
Įkvepiantis, įdomus, su humoru pateiktas požiūris, priversiantis sustoti ir pagalvoti apie besikeičiančią vyrų tapatybę, gerąjį vyriškumą ir šiuolaikinio vyro vietą pasaulyje. O moterims, ši knyga padės praskleisti šydą į komplikuotą vyrų pasaulį.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

Per knygą į... pažintį su Mikelandželu Karavadžu

2021 metais Klaipėdos dramos teatre lenkų režisierė, scenografė ir kostiumų dailininkė Agata Duda-Gracz PAGAL MIKELANDŽELĄ KARAVADŽĄ pastatė spektaklį „Tarp lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“.

Spektaklis reikalauja tam tikro kultūrinio pasiruošimo, todėl Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius rubrikoje „Per knygą į…“ pristato trumpą pažintį su Mikelandželo Karavadžo paveikslais.

 

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu menas@biblioteka.lt  ar paskambinus tel. + 370 46 314730

Literatūrinė lentyna „Maistas sielai“

Pempininkų padalinys (Taikos pr. 81A) kviečia pasižvaldyti po literatūrinę lentyną „Maistas sielai“. Joje kviečiame išsirinkti grožinės literatūros ar psichologijos knygą, kuri žadintų Jums pozityvumą, skatintų ieškoti idėjų, padėtų į gyvenimo problemas pažvelgti kitaip, ieškoti ir surasti sau tinkamą išeitį, pasisemti patirčių. Tai – puiki savianalizės forma!

Literatūrinės lentynos „Maistas sielai“ knygas rekomenduojame iš anksto užsisakyti bibliotekos el. kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

 

Per knygą į… žymiausių Europos menininkų pažinimą

Laiką, kol negalime keliauti ir lankytis pasaulio dailės galerijose, kviečiame išnaudoti pažinčiai su žymiausiais Europos menininkais, kuriuos rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja bibliotekos Meno skyrius. Pirmoji albumų kolekcija – tik maža dalis Meno skyriuje slypinčių lobių. Stengsimės parodyti ir atverti unikaliausią bibliotekos fondą. Visus albumus galite parsinešti į namus ir mėgautis dailės pažinimu kartu su savo artimaisiais.

Albumus rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt/  el. paštu menas@biblioteka.lt arba tel. +370 46 314730.

 

 

Per knygą į... grožį

2020-04-25

Pavasaris - nuostabus metų laikas. Auga žolė, gražiausios gėlės, atgimsta gamta. Tad šią grožio temą bibliotekos Kalnupės padalinys rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja ne veltui. Kiekviena moteris žavi savo unikalumu, tačiau jam pabrėžti neužtenka vieno ir to paties apdaro, spalvos, šukuosenos ar makiažo.

Tad garderobo ir spalvų derinimui rekomenduojame – „Tavo stilius ir spalva“

Tavo stilius ir spalva


Rankų ir kojų priežiūrai ir grožiui puoselėti – „Manikiūras ir pedikiūras“

Manikiūras ir pedikiūras


Šukuosenos priežiūrai, atnaujinimui, bei mažų mergaičių šukuosenų įvairovei rekomenduojame – „Mergaičių šukuosenų vadovas“; „300 naujų šukuosenų“; „Plaukų priežiūra ir šukuosenos“

Mergaičių šukuosenų vadovas  300 naujų šukuosenų  Plaukų priežiūra ir šukuosenos


Veido priežiūrai, makiažui – „Makiažo galia“, „Makiažo paslaptys“, „Makiažo formulės“, „Tobulas makiažas“

Makiažo galia Makiažo paslaptys Makiažo formulės Tobulas makiažas


Bei trys makiažo paslapčių dalys, parašytos meistrės O.Žuravliovos, kur savo grožio grožį atskleisti išmoks įvairaus amžiaus moterys ir merginos: „Express makiažas: tobulas įvaizdis per 15 min.“, „Makiažas be amžiaus ribų: paslėpk savo trūkumus ir išryškink privalumus“, ir „Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų“

Express makiažas: tobulas įvaizdis per 15 min. Makiažas be amžiaus ribų: paslėpk savo trūkumus ir išryškink privalumus Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų


Žinodamos pagrindinius grožio principus, kasdien galėsite atrodyti vis kitaip – romantiškai, gaiviai, stulbinamai.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

Per knygą į... savęs pažinimą

Šiandien visame pasaulyje dedasi labai nemalonūs dalykai, kurie įvairiausiais būdais trikdo visuomenę. Dėl šios priežasties žmonės tampa irzlūs, nelaimingi, jautrūs; pamiršta save, savo įsitikinimus, vertybes; tampa vis labiau pažeidžiami. Tai jaučiasi ir tarp bibliotekos skaitytojų, kurie kasdien namo išsineša po kelias savivertę ugdančias, optimizmo įkvepiančias ir ramybės jausmą žadinančias knygas.

Bibliotekos Pempininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja keletą knygų skirtų pažinti save iš naujo, „išmokti eiti per tamsą“.

Optimizmo genasOptimizmo genas: renkiesi tu, kokią nori matyti save ir pasaulį! / Lavija Šurnaitė. - Vilnius: Alma littera, 2017. - 213, [1] p. - ISBN 978-609-01-2966-1
Lavija Šurnaitė – žinoma TV ir radijo laidų vedėja, žurnalistė.
Autorė kviečia išmokti keisti ne tik išorę, bet ir vidinį pasaulį. Atėjo metas atsisveikinti su graužiančiais vidiniais kliuviniais: nepasitikėjimu savimi, baime, tinguliu, nuotaikų kaita, pavydu, liūdesiu ir begale kitų. Viskuo, kas trukdo jaustis tokia moterimi, kokia pati žavėtumėtės.

RamybėRamybė: 25 pasakojimai apie vidinę pusiausvyrą / Christophe André. - Vilnius: Tyto alba, 2014. - 119 p. - ISBN 978-609-466-018-4
Christophe André – prancūzų psichiatras ir psichoterapeutas, vienas iš pagrindinių biheivioristinės, kognityvinės ir elgesio terapijos atstovų Prancūzijoje, vienas pirmųjų psichoterapijoje ėmęs taikyti meditaciją. Jo specializacija – nerimo sutrikimai ir depresijos būklės.
Knygoje pasakojama apie vidinę ramybę – istorijas, mokančias, kaip ją įgyti. Tai trumpi, tačiau nepaprastai įtaigūs pasakojimai apie ramią energiją, norus ir jų patenkinimą, įtampos nuslopinimą, kančios neišvengiamybę ir sugebėjimą ją priimti.

Laimė tave suranda, kai tu jos neieškaiLaimė tave suranda, kai tu jos neieškai: budistų lamos istorijos ir patarimai nestabilaus pasaulio žmogui / Khenpo Sodargye. - Vilnius: Tyto alba, 2020. - 277, [1] p. - ISBN 978-609-466-513-4
Khenpo Sodargye – Tibeto lama ir budizmo mokytojas. Šiuo metu jis laikomas vienu žymiausių budizmo išminties mokytojų pasaulyje.
Knygoje autorius pasitelkia budistinius pasakojimus, kad patartų mums, kaip gyventi nuolat besikeičiančiame šiuolaikiniame pasaulyje. Kaip spręsti santykių problemas, reaguoti į tuos, kurie mums gadina gyvenimą, kaip susidoroti su savo pačių ir artimųjų silpnybėmis.

Išmokti eiti tamsojeIšmokti eiti tamsoje / Barbara Brown Taylor. - Vilnius: Tyto alba, 2015. - 206, [2] p. - ISBN 978-609-466-124-2
Barbara Brown Taylor – amerikiečių dvasininkė, teologijos profesorė, rašytoja. JAV žurnalo Time 2014 m. įtraukta į 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.
Autorei atrodo keistas įsigalėjęs mokymas visa, kas gera, sieti su šviesa, o blogį ir įvairiausius pavojus – su tamsa. Nejaugi Dievas naktį nedirba? Savo knygoje B. Brown Taylor ragina mus atmesti nerimą ir baimes ir pasitelkti tamsą siekiant rasti savyje drąsos, pažinti kitokį pasaulį. „Kaip tik tamsoje mes paūgėjame labiausiai“ – sako ji.

Išmintingas pasaulisIšmintingas pasaulis: kaip išvengti bereikalingų rūpesčių / Aleksandras Svijašas. - Kaunas: Luceo, 2011. - 557, [1] p. - ISBN 978-9955-678-63-2
Aleksandras Svijašas – psichologas ir psichoterapeutas iš Rusijos. Jau daugelį metų puoselėjantis unikalią metodiką, padedančią tūkstančiams žmonių peržengti vidinius barjerus bei atrasti savą vietą po saule.
Knygoje pateikiama išsami metodika, kuri padeda atsikratyti neigiamų pasąmoninių programų, ugdytis teigiamas nuostatas ir siekti didelių tikslų.

Būk tarp geriausiųBūk tarp geriausių: nebijok atsisakyti gero dėl geriausio / Earl Nightingale. - [Kaunas]: Luceo, 2017. - 143, [1] p. - ISBN 978-609-8112-71-9
Earl Nightingale – žinomas radijo laidų vedėjas, paskaitininkas ir knygų autorius. Autoriaus literatūrinė kūryba įvertinta Napoleono Hillo medaliu, o už motyvacines paskaitas ir garso įrašus jis įtrauktas į Nacionalinės kalbėtojų asociacijos šlovės galeriją.
Svarbiausia Earl Nightingale žinia skaitytojams ir klausytojams yra tokia: „Išmokite džiaugtis kiekviena gyvenimo minute. Būkite laimingi dabar. Nelaukite, kol laimingus jus kada nors ateityje padarys kiti žmonės."

Minčių žvėrynasMinčių žvėrynas / Eva Tombak. - Vilnius: Eva ir Viktor Tombak, 2018. - 287, [1] p. - ISBN 978-609-475-239-1
Eva Tombak – rašytoja, redaktorė, jogos ir terapinio rašymo dėstytoja, leidėja.
Knygoje pasakojama apie tai, kaip valdyti savo galvoje knibždančius žvėriukus – mintis.
Kasdien žmogus patiria apie 50–70 tūkstančių minčių. Tai milžiniškas emocinis ir fizinis krūvis. Kai kurių minčių mes tiesiog nepastebime, jos eina ir praeina. Kitos mintys užsilieka mumyse, kartojasi ir mes patys sąmoningai prie jų grįžtame. E. Tombak vadina save minčių medžiotoja. Ji stebi mintis ir jų judėjimą, moko atsikratyti nereikalingomis ir rasti būtinas. Tai savotiškas žvėrelių dresavimas – mintys turi paklusti jų savininkui.

Netobuli, laisvi ir laimingiNetobuli, laisvi ir laimingi: savivertės pratybos / Christophe André. - Vilnius: Tyto alba, 2014. - 374, [2] p. - ISBN 978-609-466-001-6
Christophe André – prancūzų psichiatras ir psichoterapeutas, vienas iš pagrindinių biheivioristinės, kognityvinės ir elgesio terapijos atstovų Prancūzijoje, vienas pirmųjų psichoterapijoje ėmęs taikyti meditaciją. Jo specializacija – nerimo sutrikimai ir depresijos būklės.
Knygoje autorius nagrinėja plačią savivertės temą. Savivertė – nepaprastai svarbi mūsų asmenybės pusiausvyrai, ji lemia mūsų mintis apie save ir pasaulį, mūsų elgesį ir emocijas. Ši knyga padės žengti pirmyn savivertės kūrimo ir atkūrimo keliu: ją stiprinti, valdyti ir tausoti. Padės priimti save ir mylėti, nors ir netobulą. Mokys ne ko nors atsisakyti, o tobulėti. Drąsins būti netobulam, tačiau laisvam ir laimingam.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

Per knygą į… Jolitos Herlyn kūrybą

Bibliotekos Laukininkų padalinys rubrikoje „Per knygą į...“ pristato lietuvių rašytojos, prozininkės Jolitos Herlyn kūrybą. Autorės meilės, aistrų ir gyvenimiškos išminties kupinus romanus rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai.

 

Per knygą į… turiningą šeimos laisvalaikį

Dažnas, turintis vaikų, dabar ypač dažnai girdi klausimą: ką man veikti? Natūralu, jog sėdėdami namuose pritrūkstame minčių prasmingesniam laiko leidimui. Jei atimame iš vaiko išmaniuosius įrenginius, turime jam pasiūlyti alternatyvą. Idėjų, kuo užimti be veiklos nuobodžiaujančius šeimos narius, galime rasti ir knygose. Bibliotekos „Karlskronos“ padalinys rubrikoje „Per knygą į…“ siūlo keletą jų, kurios praturtins vaikų kasdienybę.

Ką veikti su ikMokyklinukais?Trish Kuffner „Ką veikti su ikMokyklinukais?“
Ikimokykliniame amžiuje itin svarbią vietą vaikų gyvenime užima įvairūs žaidimai. Žaisdami mažieji mokosi, lavėja, geriau supranta savo jausmus ir juos supantį pasaulį. Šioje smagioje ugdomojoje knygoje rasite daugybę žaidimų ir užsiėmimų, skatinančių smalsumą bei ugdančių įvairius įgūdžius. Visus darbelius paprasta atliktį, jiems nereikia ypatingų priemonių ar neeilinių gebėjimų. Užsiėmimų spektras labai platus:
• Šeimininkavimas virtuvėje
• Lavinančios mokslinės užduotėlės
• Žaidimai lauke
• Kūrybiškas pasirengimas šventėms
• Idėjos, ką veikti, kai keliaujate automobiliu
• Vaiko emocinis ir fizinis ugdymas per šokį, vaidybą, muziką.
Knyga skirta tėvams, auginantiems 3-6 metų amžiaus vaikus.

Pažaiskime. Pasidaryk žaislus pats!Oriol Ripoll „Pažaiskime. Pasidaryk žaislus pats!“
Knyga pilna idėjų, kaip patiems pasigaminti žaislų ir jais žaisti. Jums nereikės specialių priemonių – daugelį daiktų rasite savo namuose, beliks juos perdaryti, pasitelkiant truputį fantazijos. Žingsnis po žingsnio, sekdami instrukcijas su paveikslėliais lengvai pasigaminsite naujų smagių dalykų. Pavyzdžiui, metalinė pakaba pavirs į stebuklingą raketę, o butelių dangteliai ar avinžirniai atsidurs labirinte... Linksma mokomoji knyga, tinkanti visai šeimai.
365 lengvi darbeliai. Dabar yra madinga išsikelti sau iššūkius, vienas iš jų galėtų būti – „Po darbelį kiekvienai dienai!“ Kiekvieno namuose yra nereikalingų, nebenaudojamų daiktų, kuriuos panaudoję galime sukurti netikėčiausių dalykų. Naujam gyvenimui galime prikelti: butelio kamštelius, sagas, kojines, senus spalvotus plastikinius maišelius, siūlus ir t. t. Nuotraukos ir paprastos instrukcijos padės nesunkiai pasigaminti darbelius savo rankomis.

O ką veiksime šiandien?Anne Abile-Gal „O ką veiksime šiandien?“
Nusistovėjusi rutina, kasdieniniai darbai dažną priveda prie nuobodulio. Kaip nuo jo pabėgti? Viskas yra įmanoma – tereikia sugriauti įprastą tvarką. Anot šios knygos autorės, kiekvieną dieną mes galime paversi smagiu nuotykiu. Tarkime, mums nereikia, kad dingtų elektra – mes ir patys galime ją „pradanginti“ – užsidegti vakare žvakes ir jaukiai susėdus pasakoti įvairias istorijas. „Jums prireiks: paklusnumo nejungti elektros, visa kita leidžiama.“ Pasirodo, ir nieko neveikimas gali tapti žaidimu, kuriam nieko ir nereikia! Knygoje rasite nemažai įdomių, neįprastų veiklų pasiūlymų, skatinančių vaikų kūrybiškumą, lavinančių vaizduotę bei kalbą.

Kuriame pasaką su aktore Kristina SavickyteKristina Savickytė-Damanskienė „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“
Žinoma aktorė, trijų vaikų mama, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės įkūrėja bei radijo laidos sumanytoja ir vedėja išleido knygą, remdamasi savo patirtimi. Autorė atrinko 17 gražiausių lietuvių liaudies pasakų, dainelių su natomis ir siūlo idėjas, kaip jas „sužaisti“. Knyga tiks ir patiks tėvams, auklėms ir auklėtojoms, seneliams bei visiems, kurie bendrauja su vaikais nuo pirmųjų jų gyvenimo mėnesių iki mokyklos. Į bendrą veiklą įtraukiama visa šeima. Kūrybiškas pasakų perteikimas įvairiomis priemonėmis lavina vaikų vaizduotę, motoriką, plečia žodyną, skatina improvizuoti, moko bendradarbiauti ir dirbti komandoje, stiprina tarpusavio ryšį.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt , elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

Per knygą į... laimę


Visi norime atrasti tą laimės piliulę ir būti laimingi, o ypač dabar, šiuo pandemijos laikotarpiu... Daug kelių veda į laimę ir jos paieškas. Kadangi kelionės daugiau apribotos nei įprastai, bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyrius rubrikai „Per knygą į...“ siūlo kiek kitokias keliones – kartu žengti dvylika knygų grįstu keliu į laimę. O jei tau, brangus skaitytojau, pasiūlytųjų knygų per mažai, atvykęs į biblioteką jų gali rasi dar daugiau! Čia, tavo miesto bibliotekoje, bibliotekininkės pasiūlys ir parinks tik tau pačias tinkamiausias ir įdomiausias knygas.

O kol baigsis karantinas leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

 Laimingos žmonos knygaLaimingos žmonos knyga
Šios knygos autorė psichologė Ramunė Murauskienė siūlo 21 dieną skaityti įkvepiančius tekstus ir susidraugauti su jais, bei tapti laiminga žmona.

 Laimingo vyro knygaLaimingo vyro knyga
Tai – vyriškumo manifestas. Anot autorės, šios knygos įžvalgos padės skaitančiam vyrui užpildyti vyriškąją prigimtį ir labiau suprasti savo moterį. Kelios autorės įžvalgos:
• Nebandyk suprasti moters. Mylėk ją.
• Vyras tai – saulė.
• Būti moterimi – didelis iššūkis. Būti vyru – dar didesnis.

Laimės atlasasLaimės atlasas
Autorė Helen Russell surinko į šią knygą 30 pasaulio šalių laimės paslaptis. Knyga nėra nuobodi. Lengvai skaitoma ir yra nuotaikingai iliustruota. Ja galima skaityti visą ar dalimis. Pačiam skaitytojui suteikiama teisė parinkti savo mėgstamų šalių laimės atlasą.

Laimė turėti mažiauLaimė turėti mažiau
Amerikiečių autorė laimę susieja su gyvenimu turint mažiau daiktų aplink. Tai minimalizmo šalininkė, turinti ir savo interneto puslapį, ir nuolat augančių gerbėjų ratą. Knyga sudaryta iš 4 dalių, padedančių kryptingai žengti švaresnio, laisvesnio, laimingesnio gyvenimo link.

Laimė tave suranda, kai tu jos neieškaiLaimė tave suranda, kai tu jos neieškai
Knygos autorius yra vienas žymiausių tibeto lama ir budizmo mokytojas. Knyga sudaryta iš budistinių pasakojimų šiuolaikiniame pasaulyje. Patarimai padės susidoroti su savo ir aplinkinių silpnybėmis, nepaskęsti taip greitai besikeičiančioje kasdienybėje.

Laimės dienoraštisLaimės dienoraštis
Autorė Rūta Ignatė siūlo rinktis skaitytojui keliauti su jos siūlomais pozityvumą skatinančiais pratimais į laimę. Knygą sudaro 365 žingsniai, paremti įvairiomis psichologinėmis teorijomis ir moksliniais tyrimais. Esame savo gyvenimo režisieriai ir lai šis dienoraštis tampa jūsų gyvenimo bendrakeleiviu, kuris padės jums kurti prasmingesnį ir šviesesnį gyvenimą. Knyga padės susikurti savo gyvenimo laimės žemėlapį. Kasdien skirkite 5 minutes ar mažiau ir pamatysite, kaip viskas ims keistis į gera.

Mažoji laimės knyga LYKKEMažoji laimės knyga LYKKE
Lykke (Liu-ka): Laimė. Kaip teigia autorius, raktai į laimę yra išslapstyti visame pasaulyje. Tai knyga – vadovas į laimę. Kartu su autoriumi per pateiktus mokslinių tyrimų pavyzdžius ir danų gyvensenos ypatumus pasiruoškite skristi į laimės šalį.

Mažoji laimės knyga HYGGEMažoji laimės knyga HYGGE
Tai „Times“ top 10 bestseleris. Kaip danai supranta laimę? Dažnai sakoma, kad Danija yra laimingiausia šalis pasaulyje. Tai priklauso nuo vieno dalyko: hygge. Puslapis po puslapio šioje knygoje Meik Wiking kartu su laimės institutu Kopenhagoje gilinasi ir atskleidžia daniškąją laimės formulę.

Mintys apie laimęMintys apie laimę
Autorė Helen Exley siūlo išmintingų žodžių ir nuostabių paveikslų rinkinį. Knygoje surinkti išmintingiausi žodžiai apie laimę, įvairių rašytojų mintys. Knyga iliustruota žymiausių pasaulio dailininkų kūriniais.

Laimės formulėLaimės formulė
Laimės būsena – dalykas, įgyjamas lavinantis, tik, deja, daugelis žmonių laimės iki šiol siekė netinkamai. Knygoje autorius nagrinėja, kas yra laimė ir aistros, pateikia įvairias laimingos sąmonės strategijas. Jis teigia, kad žmogui laimės būsena yra prigimtinė ir tik nuo paties pasirinkimo priklauso jo gyvenimo laimė.

Laimės piliulėsLaimės piliulės
Tai lietuvių autorės Evos Tombak knyga, kurią ji skiria visiems ieškantiems ir radusiems laimę. Ši knyga atkreipia dėmesį į šabloninį mąstymą ir padeda kovoti su jo priežastimi – susireikšminimu ir egoizmu. „Laimės piliulės“ – tai pasirinkimų vaistinėlė. Vartojimo instrukcija prisegama, apie šalutinį poveikį informuojama.

Laimingi šunsnukiaiLaimingi šunsnukiai
Autorius yra lietuvis, motyvacinių bestselerių autorius, tinklaraštininkas ir verslininkas, savo gyvenimo pavyzdžiu įrodęs, kaip tapti laimingu. Ši knyga – tai pilnatvės instrukcija.

Per knygą į.... įstabiausią kelionę

Ne vien tik keliaudami galime pažinti pasaulį, atrasti dar nematytas šalis. Bibliotekos Šiaulių padalinys rubrikai „Per knygą į...“ rekomenduoja knygas, kurias skaitydami mintimis aplankysite įvairias pasaulio vietas. O atsiradus galimybei galbūt ir gyvai aplankysite.

Kviečiame skaityti ir mintimis keliauti!

Trapi pusiausvyraMintimis – į Indiją

Kelionė su indų kilmės kanadiečiu Rohintonu Mistry į jo istorinę tėvynę nežada būti labai lengva, knyga nukelia į nepagražintą Indiją, pasakojamą per keturių veikėjų, kurių neįmanoma nepamilti, likimus. Ši Indija kupina stebuklų, istorijų, ašarų ir garsų. „Šantaramo“ mylėtojai atras kitokią Indiją. „Trapi pusiausvyra“ žada užvaldyti mintis ir jausmus. Net pakeliavę po Indiją, neįstengtumėte pamatyti jos tokios, apie kokią rašo ten gimęs Rohintonas Mistry.

Trapi pusiausvyra: romanas / Rohinton Mistry; iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė, 2015.

Savas Paryžius: pamatyk, paragauk, pramogaukĮ magiškąjį Paryžių

Pamatyti ir patirti viską, kas geriausia Paryžiuje jums padės šiame mieste gyvenanti knygos „Savas Paryžius“ autorė Goda Klimavičiūtė. Ji puikiai pažįsta šį miestą ir žino, kur atsiveria įspūdingiausios panoramos, gaminamas skaniausias maistas, vyksta įspūdingiausi renginiai ar ką turite padaryti, kad pasijustumėte esąs tikras paryžietis.

Savas Paryžius: pamatyk, paragauk, pramogauk / Goda Klimavičiūtė, 2015.


Sava Jeruzalė: pamatyk, paragauk, pramogaukŠventąjį miestą Jeruzalę

Pajuskite neįtikėtiną senovės ir šiuolaikinio gyvenimo dermę šventajame mieste.

Sava Jeruzalė: pamatyk, paragauk, pramogauk / Olga Lempertaitė, 2017.


Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas: atsakingas keliavimas, gražiausi maršrutaiEgzotiškas šalis

Susipažinsite su gražiausiais maršrutais po egzotiškąsias šalis – Kiniją, Tibetą, Mianmarą, Nepalą, pasisemsite atsakingo keliavimo idėjų bei rasite vertingų patarimų, kaip keliauti savarankiškai.

Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas: atsakingas keliavimas, gražiausi maršrutai / Ieva Rutė, 2014.

„Per knygą į... Aziją“ – daugiau knygų apie Azijos žavesį

Žuvis, kuri supainiojo duris: ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynųPo įvairius žemynus

Liudo Dapkaus knygoje „Žuvis, kuri supainiojo duris. Ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų" pavojingus nuotykius keičia anekdotinės situacijos, karo zonas – rojaus paplūdimiai ir laukinės platumos.

Žuvis, kuri supainiojo duris: ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų / Liudas Dapkus, 2020.

Ypatinga Lietuva: keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijasPo mūsų šalies vietoves

Rekomenduojamas gražiausių Lietuvos vietų žinynas „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ norintiems pažinti gyvą, žalią, miškais ir ežerais nusagstytą, upių ir upelių išraižytą mūsų kraštą. Nacionaliniai ir regioniniai parkai, rezervatai – pačios vertingiausios mūsų šalies vietovės.

Ypatinga Lietuva: keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas: 5 nacionaliniai parkai, 30 regioninių parkų, 6 rezervatai, 2020.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

Per knygą į... kūrybą lėkštėje

Turbūt taip nutinka visoms šeimininkėms: turite sąrašą išbandytų, laiko patikrintų patiekalų receptų, bet.... staltiesės ir stalo indai daug metų tie patys, o gal ir... pabodę. Tai kuo nustebinti svečius? Ką tokio sukurti ant stalo ir lėkštėse? Jums padės rubrikai „Per knygą į...“ bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio rekomenduojamos knygos.

Knygų kolekcijoje „Valgome… akimis – kūryba lėkštėje“ rasite daug patarimų, kuriuos įgyvendinę tikrai sužavėsite savo svečius. Stalo dekoravimas toks pat svarbus, kaip ir jūsų kulinariniai sugebėjimai. Visi pasiūlymai ir jų įgyvendinimas praktiškai nesukels jums jokių keblumų, rasite išsamius nurodymus kokių medžiagų ar maisto produktų reikės.

Taigi džiaukitės pačios ir džiuginkite svečius ryškiomis spalvomis ir naujomis idėjomis!

Staltiesės ritmuStaltiesės ritmu / Jurkevičius Paulius.- Vilnius: Tyto alba, 2010.-355 psl.

Žurnalisto Pauliaus Jurkevičiaus, jau keliolika metų dirbančio Italijoje, nuolat rašančio gastronomijos temomis Lietuvos ir užsienio spaudoje, pirmoji knyga – tai kelionė po gero ir blogo skonio Europą, šmaikštūs praktiniai patarimai geros virtuvės ieškotojams ir teoriniai gastronomijos kaip bendrosios kultūros dalies pagrindai.


Dėl skonio ginčijamasiDėl skonio ginčijamasi / Jurkevičius Paulius.- Kaunas: Obuolys, 2017, 270 psl.

Gastronominio tobulėjimo paslaptys knygoje atskleidžiamos su subtiliu humoru ir papildytos įdomiais faktais bei netikėtomis istorijomis. Sužinosite, ką kavai suteikia cukraus maišymas priešingu šaukštelio galu, kodėl vienoje iš Italijos bažnyčių ant altoriaus padėta pastos, kas yra gastronominis auklėjimas ir galiausiai – kodėl dėl skonio visada ginčijamasi?

Švęskime namuose ir sodeŠvęskime namuose ir sode / Anger Gudrum.- Vilnius: Mūsų knyga, 2004.-96 psl.

Vaišių stalo dekoravimo idėjos įvairioms progoms. Kiekvienam sumanymui pateikiami išsamūs nurodymai, kokių medžiagų ar maisto produktų reikia. smulkiai aprašomas visas pasirengimo šventei procesas

Vaišės Vaišės / Jonikienė Marija.- Vilnius: Homo liber, 2005.- 152 psl.

Knygos autorių tikslas – patarti, kaip tinkamai organizuoti ir surengti vaišes, kaip parinkti valgius, kokie gėrimai prie kokių valgių tinka, kaip juos patiekti, kaip dekoruoti patalpas ir serviruoti stalus, kokius etiketo reikalavimus būtina žinoti. Aptariamos įvairios vaišių rūšys: furšetas, vaišės gamtoje, kokteilių vakarėlis, kviestinė vakarienė ir kt. Daug dėmesio skiriama oficialių priėmimų organizavimui ir aptarnavimo tvarkai aptarti. Leidinys gausiai iliustruotas stalo įrankių pavyzdžiais, įvairių aptarnavimo standartų ir barmeno darbo technikos schemomis bei spalvotomis nuotraukomis.


Nepamirštamos vaikų šventėsNepamirštamos vaikų šventės! Temos, idėjos, receptai / Seifer Klaudija, Sander Gesa, Hoersch Julia, Mager Nelly.-( Vilnius): BALTO, 2017.-184 psl.

„Nepamirštamos vaikų šventės“ - tai daugiau nei 120 išradingiausių patiekalų vaikų šventėms ir idėjos, kaip dekoruoti šventės vietą ir parengti kvietimus.


Stilingos šventėsStilingos šventės: 1000 idėjų, kaip organizuoti šventę / Dagmar von Cramm.- Kaunas: Obuolys, 2014. – 338 psl.

Spontaniškos ar kruopščiai suplanuotos šventės yra didelis malonumas. Gerai suorganizuota šventė pasiseka dar labiau. Kaip žingsnis po žingsnio jai pasiruošti, pradedant nuo temos parinkimo ir kvietimų, baigiant skirtingu valgiaraščiu kiekvienai progai ir metų laikui, sužinosite atsivertę šią neįkainojamą knygą. Serviravimo būdai, indų, staltiesių ir vietos parinkimas, stalo puošyba, išradingi patiekalai ir derantys gėrimai – tai viskas, ko jums reikia, ruošiant tiek pačią pirmąją, tiek tradicinę metų šventę. Semkitės idėjų ir smagiai praleiskite laiką!


Patiekalų puošyba: ne tik skanu, bet ir skoningaPatiekalų puošyba: ne tik skanu, bet ir skoninga / Hodbay Cara, Denbury Jo.- Vilnius: Alma littera, 2011.- 174 psl.

Kurkite stulbinančius patiekalus, semdamiesi idėjų iš šio maisto puošybos galimybių rinkinio.

Šis praktiškas ir nuoseklus vadovas moko, kaip patiekti įvairiausius patiekalus, kad jie atrodytų tarsi profesionalo palytėti.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt , elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai

Per knygą į... geriausią vaistą – juoką

Per knygą į... geriausią vaistą – juokąBibliotekos Debreceno padalinys atsižvelgdamas į savo lankytojų labiausiai pageidaujamas linksmesnio turinio knygas, rubrikoje „Per knygą į…“ rekomenduoja šypseną ir juoką garantuojančias knygas. Juk juokas – geriausias vaistas.

Tad kviečiame skaityti ir būti sveikiems!

R. Dima „Gyvenimo stebėtojo memuarai“ – tai trumpos istorijos apie XX a. Žmonės perskaitę šią knygą – arba kikena, arba kvatoja, arba rodo kumštį autoriui.

A. Kaušpėdo „Gyveno kartą bičas ir kaimynas“ – prie alaus aptariamos pačios įvairiausios nūdienos temos: nuo anekdoto iki grotesko.

A. Pačekajė „Prisirpusios senmergės išpažintis“ – tai nuostabus, ironijos kupinas tekstas. Gyva kalba iki paskutinio ištiktuko tikrais dialogais, iki apsišlapinimo juokingomis istorijomis. Tai yra kuo puikiausias feministinis romanas ir net laisvos moters biblija apie virtimą savimi.

A. Pačekajė „Dingusio jaunikio paieškos“ – knyga - saldainis humoro mylėtojams. Tai ne knyga, o šventė! Tai viena tų retų lietuviškų autorių knygų, kuri priverčia kvatoti ir kitaip pažvelgti į kasdienes problemas. Kiekvienas knygos sakinys – tarsi komedija, kuri pamažu virsta detektyvu.

Jonasson J. „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ – subtilaus humoro kupina paskutinio šimtamečio nuotykio istorija.

F. Backman „Gyveno kartą Uvė“ – tai labai šilta knyga, kuri ir prajuokins, ir sugraudins. Puikiu skandinavišku humoru papasakota labai tikroviška istorija apie nepaprastai mielą bambeklį.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai       

Norintiems daugiau: Pozityvistų klubo rekomenduojamos knygos

Per knygą į... gėlių komponavimą

Gėlės lydi mus visą gyvenimą: gėles kaip meilės ženklą dovanojame mylimosioms, nuotakoms, motinoms, kaip pagarbos ir padėkos ženklą – mokytojams ir medikams. Gėlės žiedas gali būti geriausia dovana draugui gimtadienio proga arba visai be progos sau pačiam.

Sunku įsivaizduoti namus be užuolaidų, be knygų ir be gėlių. Juose trūktų gyvybės. Bet viską galima pakeisti.

Gėlės žiedas ar dailiai sukomponuota puokštė papuoš ir atgaivins jūsų namus, jei žiedus ir žolynus harmoningai įkomponuosite savo aplinkoje ir priderinsite prie interjero.

Nežinote kaip? Visko galima išmokti – reikia tik noro ir šiek tiek profesionalių žinių. Norus suvaldykite patys, o profesionalią pagalbą pradedantiems ir pažengusiems floristams rasite bibliotekos Meno skyriaus rubrikai „Per knygą į…“ rekomenduojamose knygose.

Užsisakyti / rezervuotis jums patikusį leidinį galima https://ibiblioteka.lt/ 

 

Per knygą į... Aziją

Jau antri metai kaip negalime laisvai keliauti ir didžiąją dalį savo laiko privalome leisti užsidarę namuose tarp keturių sienų. Šio laikotarpio problema, kad visi esame išsiilgę kelionių ir naujų potyrių. Rubrikai „Per knygą į...“ bibliotekos Jaunimo padalinio rekomenduojamos knygos atskleis Azijos žavesį, padės pasiruošti naujoms kelionėms ir pažvelgti į viską kitokiu žvilgsniu. Visos šešios knygos parašytos lietuvių autorių, kurie ten gyveno, dirbo, studijavo ar keliavo. Pasakojimai ne tik iš arčiau padės susipažinti su skirtingomis Azijos šalimis, bet ir ateities kelionėse leis išvengti kultūrinio šoko, kuris ištinka dažną turistą.

Japonijos spalvos ir skoniai Raudonas ir žalias TaivanasAurelijaus Zyko knygos: „Japonijos spalvos ir skoniai“ bei „Raudonas ir žalias Taivanas“. Tai pažintinės knygos, kurios pristato dvi nuostabias ir skirtingas šalis. Pirmoje knygoje autoriaus akimis atsiskleidžia įvairiapusė ir nuostabi Japonija, žmonės bei gyvenimo būdas. Antroji knyga atskleidžia lietuviams mažai žinomą kraštą – Taivaną. Puikus gidas keliaujantiems ar planuojantiems keliones į šias šalis, aprašomos lankytinos vietos, kultūra bei duodami praktiški patarimai. Šios knygos parašytos žmogaus, kurio visas gyvenimas bei darbas neatsiejamas nuo Azijos. Autorius taip pat laisvai kalba japoniškai, bei sudarė japonų – lietuvių kalbų žodyną.

Išskirtinės kelionės. Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas„Išskirtinės kelionės. Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas“ parašyta keliautojos, fotografės, arbatų specialistės ir kelionių vadovės po egzotiškąsias šalis - Ievos Rutės. Jeigu jaučiate, kad jums trūksta spalvų ir įkvėpimo tai ši knyga būtent jums! Įkvėps ne tik ateities kelionėms, bet ir įsuks į neišdildomų pojūčių sūkurį. Iš arčiau susipažinsite su įstabiausiais Kinijos, Tibeto, Mianmaro ir Nepalo maršrutais.

Į Aziją su meile„Į Aziją su meile“ - Gabrielės Štaraitė. Rašytoja savo meilę kelionėms pavertė į darbą ir tapo kelionių agentūros vadove ir bendrasavininke. Knygoje aprašomos keturios Azijos teritorijoje esančios šalys: Vietnamas, Indija, Indonezija ir Mianmaras (Birma). Perskaičius knygą užlieja šilti jausmai, nes kalbama ne tik apie lankytinas vietas, bet ir asmeninį autorės santykį, kuris leidžia iš arčiau ir kitu kampu pažvelgti į Aziją.

Azija be sienų„Azija be sienų“ - Paulius Mačiulevičius, Berta Tilmantaitė ir Andrius Jančiauskas. Gyvas knygos stilius leis lengvai įsijausti į knygoje aprašomus pokalbius su paprastais žmonėmis, kurie vienaip ar kitaip tampa kelionės dalimi. Kelionė prasideda nuo Turkijos ir tęsiasi iki pat Malaizijos, maršrutai vaizdingi ir įdomūs, kelionės metu sugriaunama nemažai nusistovėjusių stereotipų ir atskleidžiamas kitoks keliavimo būdas.

Vietnamas, Singapūras, Balio sala. Magiškoji Pietryčių Azija„Vietnamas, Singapūras, Balio sala. Magiškoji Pietryčių Azija“ - Violeta Domkuvienė, aprašomos egzotiškos vietos, kurios visada traukė turistų akis. Knyga pilna smagių kelionės nuotykių ir vaizdžių aprašymų. Nuostabių ir išskirtinių šalių grožis atsiskleidžia lietuvaitės akimis, o tai leidžia lengviau įsijausti, pamilti ir suprasti.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge https://ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką (bibliotekų kontaktai).

Norinčius daugiau sužinoti apie kinų kalbą ir kultūrą, kviečiame į savarankiškam mokymuisi paruoštą nuotolinių paskaitų ciklą „Kinų kalba ir kultūra“.

Per knygą į... pasaulio interjerų pažinimą

Bibliotekos Meno skyrius rubrikoje „Per knygą į…“ pristato knygų kolekciją „Pasaulio interjerai“. Gyvenamoji aplinka labai daug pasako apie žmogų. Pasidairę po santūrius skandinavų interjerus, pajausime, kad jų gyvenamoji aplinka labai artima mums. Viskas čia paprasta, miela, spalvinis koloritas – įprastas mūsų akims. Rodos, imtum ir apsigyventum kokiame jaukiame namelyje ant jūros kranto. Visai kitokie – ryškių spalvų ir formų prisodrinti Kubos, Meksikos, Indijos interjerai. Tačiau kiekviename, kad ir pačiame keisčiausiame interjere įmanoma surasti mažų jaukių detalių, spalvų derinių, tinkančių ir jūsų namams.

Kviečiame pasižvalgyti!

Leidinius rekomenduojame užsisakyti bibliotekos el. kataloge https://ibiblioteka.lt/ 

 

Per knygą į... svajonių namų kūrimą

Per knygą į... svajonių namų kūrimąPrancūzų rašytojas Henry de Montherlant teigia, kad „namų židinys turi būti ne gyvenamoji vieta, o vieta, į kurią mes visada sugrįžtame“. Idėjų kaip susikurti gražius, jaukius ir patogius namus rasite Meno skyriaus rekomenduojamose knygose interjero tema „Susikurk savo svajonių namus“. Rubrikoje „Per knygą į...“ siūloma kolekcija – interjero knygų rinkinys lietuvių kalba.

Šiose knygose gausu patarimų, kaip sutvarkyti mažas erdves, kaip taikyti spalvas interjere ar įsirengti jaukią užmiesčio sodybą. Puikios Eugenijaus Skerstono knygos pakvies pasižvalgyti po privačias Vilniaus erdves, pasiūlys idėjų, kaip papuošti Jūsų namus.

Kviečiame skaityti ir kurti savo svajonių namus!

1000 idėjų interjerui 1000 idėjų interjerui / iš prancūzų kalbos vertė Jurgita Meiliūnaitė, 2006

Tai gražiausi „Elle decoration“ leidžiamo žurnalo interjerai. Nuo klasikinio rafinuotumo iki kaimiško stiliaus, nuo laisvo paprastumo iki minimalistinio griežtumo. Ši knyga patars jums, kaip įrengti visus namų kambarius nuo salono iki miegamojo, nuo vonios kambario iki virtuvės, taip pat terasas ar vidinius kiemelius.
Jūs rasite tūkstantį ir vieną idėją, kaip sukurti jaukią aplinką, įkvėpimo semdamiesi iš pačių gražiausių dekoratorių ar kolekcionierių interjerų.

Interjeras: knyga apie kūrybiškumą, asmeninį požiūrį ir stilių kuriant namus LietuvojeInterjeras: knyga apie kūrybiškumą, asmeninį požiūrį ir stilių kuriant namus Lietuvoje / Tania Serket, Saulė Mažeikaitė, 2007

Leidinyje rodomos gyvenamosios erdvės visų pirma atskleidžia konkretaus savininko asmenybę, jo laisvę, individualumo magiją ar net charizmą. Tai pagrindiniai dalykai, leidžiantys suprasti pateikiamų interjerų stilių. Iš detalių atsirandanti stilistinė visuma pirmiausia suvokiama kaip tam tikra atmosfera, tik po to ji gali būti apibūdinama kaip estetinė sistema.

Dizainas: matoma inteligencijaDizainas: matoma inteligencija / Stephen Bayley & Terence Conran; vertė Dalia Kubiliūtė, Jolita Parvickienė, Ieva Vanagaitė, 2008

Dizainas visur aplink mus, jo neįmanoma išvengti. Viską, kas mus supa, sukūrė dizaineriai – nuo sąvaržėlės ir iPod'o iki mūsų namų ir gyvenimo būdo.„Dizainas. Matoma inteligencija“ yra orus, įtikinamas, išsamios apimties ir formos, geriausias mūsų šimtmečio dizaino pristatymas. Šią knygą parašė Stephenas Bayley's (Stefenas Beilis), vienas iš geriausiai pasaulyje žinomų šiuolaikinės kultūros apžvalgininkų, ir Terence'as Conranas (Terensas Konranas), vienas žymiausių, labiausiai išlavinto skonio pasaulio dizainerių, tai duoklė garsiausiems vardams, judėjimams, medžiagoms ir procesams, tokiems kaip baldų, drabužių, automobilių, grafikos, gaminių, ženklų ir simbolių, kurie turėjo įtakos dizaino pasauliui.Knygoje sumaniai pateikiami reikšmingi faktai ir autoritetingos nuomonės apie viską – nuo lūpdažio iki garlaivio ir, kaip kartą yra pasakęs dizaineris Raymondas Loewy's, pristatomi pačiu laiku.

Santūrus paprastumasSantūrus paprastumas / Andreas fon Ainzydelis (Andreas von Einsiedel), Johana Tornikroft (Johanna Thornycroft); iš anglų kalbos išvertė Liuda Petkevičiūtė, 2007

Serija „Namai namučiai“ – puiki galimybė pasižvalgyti po gražiausius pasaulio būstus. „Santūrus paprastumas“ – iš pažiūros nedidelė, bet paranki, dėmesio vertų užuominų, minčių bei sumanymų apsti knyga norintiems dailiai ir skoningai įsirengti erdvų, šiuolaikiškai santūrų, puošmenomis neperkrautą būstą.

Spalva ir tekstūra interjere: 180 variantų harmoningiems namams sukurtiSpalva ir tekstūra interjere: 180 variantų harmoningiems namams sukurti / Adrienne Chinn; iš anglų kalbos vertė Ieva Pukelytė ir Gintaras Kaminskas, 2008

Ši knyga jums padės įveikti kartais gąsdinančią namų apdailos užduotį. Ar gyventumėte naujos statybos bute, ar šeštajame dešimtmetyje statytame rančos stiliaus vienaaukštyje, ar Viktorijos stiliaus miesto name - atsparos taškas dažniausiai yra grindų danga.
Šioje knygoje pateikiama daugiau nei 180 apdailos variantų, spalvomis ir medžiagomis sukuriant neutralius, šaltus, šiltus bei sužadinančius tonus.
Variantai taikomi prie įvairiausių grindų dangų: nuo natūralių medžiagų, tokių kaip akmuo, medis, linoleumas, sizalis ir vilnoniai kilimai, iki spalvingų žmogaus kūrinių – gumos, vinilo, lieto betono ir plastiko.

Interjero spalvosInterjero spalvos / Bridget Bodoano; iš anglų kalbos vertė Džilda Grubinskaitė, 2008

Spalvos mus supa įvairiausiomis formomis. Gamta mus žavi vaiskia dangaus mėlyne, žolės žaluma ir aguonų raudoniu, o taip pat sunkiau apibrėžiamais švelnesniais ryto aušros, žvirgždo pilkumos ir miško samanų žalsvumo tonais.
Toks platus pasirinkimas gali būti džiuginantis, tačiau neturint konkrečių minčių net sienų dažų parinkimas gali tapti varginančia užduotimi.

Gyvenimas už miesto: šiuolaikinės lietuvių sodybosGyvenimas už miesto: šiuolaikinės lietuvių sodybos / Tanios Serket fotografijos; Aušros Narkeliūnienės tekstas, 2011

Sodybas, pristatomas šioje knygoje, galima suskirstyti į tris grupes – autentiškas, rekonstruotas ir naujai statytas. Kiekviena jų atskleidžia čia gyvenančių žmonių požiūrį į tradicijas, meilę gimtajam kraštui ir pagarbą jo istorijai. Vieni sodybų savininkai stengėsi išsaugoti visa, kas autentiška. Įsigiję ankstesnius savininkus praradusias sodybas jie kone iš griuvėsių jas prikėlė naujam gyvenimui beveik tokias pat, kokios buvo prieš šimtą metų. Kitos sodybos išliko natūraliai, kupina netikėtų posūkių mūsų šalies istorija jų beveik nepalietė.
Tai – kelionė laiku, kurioje aiškiai matyti, kaip sluoksniavosi ir keitėsi žmonių poreikiai, tačiau išliko paprasta valstietiška buitis. Natūralūs ir įprasti dalykai, tai, ką šiandien skambiai vadiname ekologija – pagrindinė sodybų vertybė, svarbiausia jų dalis, turinti didžiausią išliekamąją vertę.

Privatus Vilnius. Interjerai: gyvensenos meno apybraižaPrivatus Vilnius. Interjerai: gyvensenos meno apybraiža: fotoalbumas / Eugenijus Skerstonas, 2012

Vilniečių privačių valdų statinių interjerai nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Vilniečių būstų puošybos istorija ir gyvensenos menas, senųjų interjerų detalės ir įtaka šiuolaikiniame interjere.

Privatus Vilnius. Namų puošyba: gyvensenos kultūros apybraižaPrivatus Vilnius. Namų puošyba: gyvensenos kultūros apybraiža: albumas / Eugenijus Skerstonas; su Augio Narmonto nuotraukomis, 2013

Eugenijaus Skerstono „Privataus Vilniaus“ serijos knygoje „Privatus Vilnius. Namų puošyba“ trumpa vilniečių namų interjerų puošybos istorinė apžvalga pateikiama atsižvelgiant į Vakarų Europos namų puošybos tradicijas. Pateikiami įvairių laikotarpių ir meninių stilių nuo gotikos iki moderno vilniečių namų puošybos esminiai bruožai, daugiausiai dėmesio skiriama geriausiai išlikusių XIX amžiaus Vilniaus rūmų, vilų ir rezidencijų aptarimui. Pristatomi pagrindiniai interjerų puošybos elementai: sienų apdaila, krosnių meniniai ypatumai, meno kūriniai ir dailės dirbiniai namuose, paveikslai, skulptūros, baldai, indai, audiniai ir kitos puošmenos, aptariamos jų eksponavimo ir pritaikymo interjere galimybės ir būdai. Autorius remiasi savo pokalbių su interjerų puošybos specialistais, architektais, dekoratoriais, muziejininkais, kolekcininkais medžiaga.

Interjeras, arba Kaip sutvarkyti namusInterjeras, arba Kaip sutvarkyti namus / Violeta Beigienė, 2008

Kas gi paverčia eilinį statinį namais? Namai - vieta, kur galite kas vakarą sugrįžti, čia negalioja jokios viešo elgesio taisyklės, namuose visada šilta ir saugu... Kad eilinis gyvenamasis pastatas taptų tikrais namais, reikia juos sutvarkyti taip, kad jie būtų gražūs ir patogūs mūsų gyvenimo būdui. Visa tai ir yra mūsų namų interjeras...
Tai knyga apie interjero tvarkymo subtilybes, kiekvieno žmogaus individualumą, aplinkos ir spalvų suvokimą ir poreikį susikurti individualią aplinką bei patarimai, kaip susikurti funkcionalias patalpas - svetainę, miegamąjį, vaikų kambarį ir kt.

Jaukūs ir sveiki namai: nekenksmingi mūsų žemei praktiniai patarimai, kaip atnaujinti namusJaukūs ir sveiki namai: nekenksmingi mūsų žemei praktiniai patarimai, kaip atnaujinti namus / Annie B. Bond; vertė Inita Tamošiūnienė, 2007

„Jaukūs ir sveiki namai“ – tai informatyvi, praktiška ir įkvepianti knyga, kuri padės Jums paversti savo namus sveikatos, patogumo ir atsinaujinimo šventove, ji turi galią pakeisti įpročius ir gyvenimo būdą. Tvarkyti namų ūkį šiuo metu reiškia gyventi sveikesniuose toksinų ir sintetinių medžiagų neturinčiuose namuose, sukurti gražią gyvenimo erdvę, kuri teikia poilsį, atgaivą bei harmoniją. Viskas tarpusavyje susiję ir vienas nuo kito priklauso. Jeigu tai prisiminsime, mes ir mūsų pasaulis bus daug sveikesni.

Virtuvės ir vonios: nuostabios idėjos dabarčiai ir ateičiaiVirtuvės ir vonios: nuostabios idėjos dabarčiai ir ateičiai / Jerri Farris; iš anglų kalbos vertė Jūratė Ivanauskienė, 2008

Gerai suprojektuota virtuvė arba vonios kambarys pasižymi nuostabia pusiausvyra tarp funkcionalumo ir teikiamo malonumo. Ši knyga padės susikurti puikią atmosferą savo namuose. Idėjos, teikiančios įkvėpimą, ir informacija skirta bet kokio pasirengimo žmogui, kad gebėtų viską pasidaryti pats. Virtuvės arba vonios dizaino, pranokstančio jūsų lūkesčius, paieškos prasideda nuo tinkamos klausimo formuluotės. Ar jūs norite pasakiško grožio virtuvės prašmatniems vakarėliams, ar universalios virtuvės, kuri tenkintų visus jūsų poreikius? Ieškodami atsakymo čia rasite daugybę idėjų ir įkvėpimą žadinančių pasiūlymų. Panašu, jog svajodami apie patogų šeimai vonios kambarį ar nuosavą SPA, jūs rasite šimtus patarimų, kaip susikurti svajonių vonios kambarį.

Spalvų taikymas interjere: praktiniai patarimai interjero dizaineriams ir norintiems atnaujinti savo būstąSpalvų taikymas interjere: praktiniai patarimai interjero dizaineriams ir norintiems atnaujinti savo būstą / Anna Starmer; iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė, 2005

Greičiausias būdas pakeisti kambario interjerą - jį perdažyti. Tačiau kaip suderinti spalvas, kad jos neatrodytų neskoninga teplionė? Kaip žinoti, kurios spalvos dera esant prislopintam apšvietimui ir kuri iš jų gali suteikti daugiau energijos?
Šioje knygoje rasite daugiau negu 150 praktiškų patarimų ir naudingų idėjų, kurios pravers ir profesionaliems interjero dizaineriams, ir mėgėjui, norinčiam atnaujinti savo būstą.

Jaukus būstasJaukus būstas / Andreas fon Ainzydelis (Andreas von Einsiedel), Johana Tornikroft (Johanna Thornycroft); iš anglų kalbos išvertė Liuda Petkevičiūtė, 2007

Serija „Namučiai namai“ - puiki galimybė pasižvalgyti po gražiausius pasaulio būstus.
„Jaukus būstas“ - iš pažiūros nedidelė, bet paranki, dėmesio vertų užuominų, minčių bei sumanymų apsti knyga norintiems dailiai ir skoningai įsirengti romantišką, jaukų ir mielą būstą gamtos prieglobstyje.

Interjero receptaiInterjero receptai / Birutė Lavickienė, Lavija Šurnaitė; fotografai Leonas Garbačauskas, Diana Garbačauskienė, 2014

„Interjero receptai“ – tai sudėtinė tekstų ir fotografijų knyga, kurią sudaro dvi kryptys.
Pirma – žinomų žmonių gyvenimo būdas bei jų asmeninės interjero idėjos privačioje erdvėje.
Antra – praktiški receptai, kurie atspindi skirtingo stiliaus kūrimo ir formavimo principus.
Iš viso net trylika ypatingų namų istorijų tiems, kurie ieško kūrybingų idėjų ir naudingų patarimų viename.
Birutė Lavickienė ir Lavija Šurnaitė – dvi žurnalistės, sukaupusios didelę darbo patirtį spaudoje ir televizijoje, kuri ir tapo šios knygos kūrybiniu pagrindu.

Būsto dekoravimas. Įkvepiančios spalvosBūsto dekoravimas. Įkvepiančios spalvos / Emma Callery; iš anglų kalbos vertė Lina Paulauskaitė, 2006.

Jeigu norite neatpažįstamai pakeisti būsto interjerą, greičiausias ir taupiausias būdas yra naudoti dažus. Tiesa, dėl spalvų, atspalvių ir dažų sukuriamų efektų gausos gali būti sunku apsispręsti. Todėl pirmiausia siūlome apsvarstyti alternatyvas ir pasinaudoti šios knygos patarimais.
Išmokite kurti efektyvius spalvų derinius, pasikliaukite specialistų patirtimi rinkdamiesi ir derindami spalvas, atspalvius, tekstūrą. Nevenkite ir eksperimentuoti – pasitelkę nuojautą bei fantaziją, kurkite savitą nepakartojamą stilių.

Pasaulietiniai interjerai: idėja, dekoras, dizainasPasaulietiniai interjerai: idėja, dekoras, dizainas = Secular interiors: idea, décor, design: straipsnių rinkinys / sudarytoja Dalia Klajumienė, 2014

Skelbiami 2013 m. vykusios tarptautinės mokslinės konferencijos „Pasaulietiniai interjerai: idėja, dekoras, dizainas“ pagrindu parengti straipsniai, aprėpiantys platų chronologinį ir probleminį pasaulietinių interjerų analizės lauką: nuo įvairiais istoriniais laikotarpiais Europoje plitusių viešųjų ir privačių skirtingo lygio interjerų puošybos madų, atskirų vidaus erdvių dekoro elementų ar funkcinės įrangos tyrimų pristatymo iki šiandienos interjero dizaino krypčių aptarimo, nuo interjero kaip visumos iki jo dėmenų tarpusavio dermės atskleidimo. Interjerus analizuoja Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos mokslininkai, restauratoriai ir dizaineriai.

Mažos erdvės: gražiai ir įdomiai įrengtos: optimaliai išnaudotas kiekvienas kvadratinis centimetrasMažos erdvės: gražiai ir įdomiai įrengtos: optimaliai išnaudotas kiekvienas kvadratinis centimetras / iš vokiečių kalbos vertė Vida Balvočienė, 2005

Šioje profesionaliai parengtoje knygoje esančios visų gyvenamųjų zonų nuotraukos ir daugybė brėžinių padės jums gražiai ir praktiškai įrengti mažas erdves.


Praktiška minimalu: XXI a. amžiaus interjero idėjos: 250 spalvotų fotografijųPraktiška minimalu: XXI a. amžiaus interjero idėjos: 250 spalvotų fotografijų / Maggie Toy; iš anglų kalbos vertė Linas Kranauskas, 2003

Maggie Toy yra Londone leidžiamo žurnalo „Architectural Design“ vyriausioji redaktorė, daug rašanti apie minimalizmą, interjerus bei architektūrą.


Interjero ABCInterjero ABC / Rasa Tomkienė, Gintarė Adamonytė, 2019

„Interjero ABC“ – praktiška ir įkvepianti knyga, skirta žmonėms, kurie domisi būsto dizainu.
„Interjero ABC“ – pirmasis Lietuvoje gražių namų vadovas, į kurį sudėtos pagrindinės žinios apie interjero dizainą. Jį skaitydami ne tik gausite praktiškų patarimų, kaip patiems susikurti namus, bet ir sužinosite, kaip pasirengti profesionaliam susitikimui su architektu, interjero dizaineriu ar dekoratoriumi.
Knygos puslapiuose taip pat rasite vertingų žinių ir įžvalgų, kuriomis pasidalijo Lietuvoje žinomi architektūros, interjero dizaino bei kitų sričių profesionalai.


Namų interjero biblijaNamų interjero biblija / Jenny Hastie; iš anglų kalbos vertė Daiva Krištopaitienė, 2010

Pasitelkę į pagalbą šį praktišką ir stilingą vadovą, paversite savo namus slaptų svajonių salele.
- Galimybė išsirinkti savo stilių ir labiausiai derančias spalvas, pritaikyti baldus ir apdailą;
- Patarimai, kaip veiksmingai išnaudoti kiekvieno kambario erdvę;
- Idėjos, kaip suderinti bendrus planus su asmeniniais poreikiais;
- Mažos gudrybės, kaip sutaupyti laiko ir pinigų.

Leidinius rekomenduojame užsisakyti ar rezervuoti iš anksto bibliotekos elektroniniame kataloge ibiblioteka.lt, elektroniniu paštu ar paskambinus telefonu į savo biblioteką (bibliotekų kontaktai).

Atgal
Vaikams