Vaikams
logo

Interaktyvi bibliotekos palapinė 2017

2017 m. liepos 11–15 dienomis kartu su kitomis kultūros bei meno įstaigomis ir organizacijomis biblioteka kūrė kultūrinę–edukacinę laisvalaikio zoną po atviru dangumi MAŽIEMS IR DIDELIEMS. Bendrovės „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ (Telecentras) dėka visoje Karlskronos aikštėje veikė nemokamas Wi-Fi ryšys, interaktyvią erdvę įrėmino palapinė, o UAB „Baltic Pallets“ renginių dalyvius įkurdino ant originalių ir patogių baldų iš medinių palečių.

Šis bibliotekos projektas prisidėjo ne tik prie kultūros kvartalo įveiklinimo Klaipėdos senamiestyje, darnios ir sumanios visuomenės kūrimo, bet ir praturtino Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės programą.

LIEPOS 11 D. / ANTRADIENIS

11.00−12.30 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Spauda. Šešios kavos rūšys ir pokalbis apie kavą su Kavos architektais „Kas, kodėl ir kaip?“. Ateidami atsineškite didelį šaukštą.

12.30−15.00 val. Tapyba ant vandens (EBRU). Edukacinis−terapinis užsiėmimas šeimoms, kurio metu pasinersite į atpalaiduojančią kūrybišką atmosferą ir unikalia piešimo metodika susikursite nuostabų piešinį (kūrybos studija „Sielos simfonija“).

15.00−17.00 val. Edukacinis užsiėmimas suaugusiems „NĖRIMO AKADEMIJA“. Nersime stilingas vasariškas rankines ir krepšelius iš virvelių (mokytoja Asta Viršilienė ir Rita Pelutytė-Žlabienė).

16.30−17.30 val. Gigantiškų muilo burbulų šventė – dideliems ir visai mažiems. Pasikinkę vėją ir gerą nuotaiką, paleisime į miesto gatves ilgus kaip gyvates ir didelius kaip namai burbulus.

17.30−19.00 val. Koncertuoja jaunatviška energija trykštanti grupė „TRIBE“. Ji privers jus mąstyti pozityviai, o atliekami skirtingų stilių kūriniai atitiks kiekvieno muzikinį skonį (būgnai − Jokūbas Pipiras, elektrinės gitaros − Paulius Valteras ir Andrius Gruodis, bosinė gitara − Simas Laukhammer, vokalas ir akustinė gitara − Kotryna Kraynaitė).

Savaitės akcija STOP – KNYGA. Atnešk ir pasidalink Tau nereikalinga (−omis) knyga (−omis), dalyvauk loterijoje ir laimėk vertingą prizą iš autentiškų vazų galerijos „Amfora“. Tavo knygos bus patalpintos mainų lentynėlėse, autobusų stotelėse (loterijos finalas – liepos 15 d. baigiamojo renginio metu).

Pirmos dienos akimirkos.


LIEPOS 12 D. / TREČIADIENIS

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Šviežia spauda ir kvapni kava.

11.00−17.00 val. Edukacinis užsiėmimas suaugusiems „PAŽADINK SAVYJE DAILININKĄ!“. Naudodami skirtingas technikas bei priemones (istorines nuotraukas, atvirukus, piešinius ir kt.), kursime eskizus ir tapybos darbus (mokytojas, dailininkas Tadas Dromantas, projektas „Krašto ženklai“). Originaliausio kūrinio autoriui – aromaterapijos namų „KAP KAP“ dovanų kuponas.

12.00−15.00 val. Išmanioji edukacija ir dangaus meno studijos „SAVĘS PAIEŠKOS ŽVAIGŽDYNUOSE“. Naudodamiesi planšetėmis, keliausime po Visatą, pažinsime Zodiako ženklus ir susikursime šviečiantį savo žvaigždyną (LDM Laikrodžių muziejaus edukatorės)!

15.00−17.00 val. Edukacinė popietė šeimoms „SULĖKIME SKAITYTI IR PRAMOGAUTI“

  • Paroda „Šimtas reikšmingiausių knygų vaikams“; žaidimas „Pabėgę knygų personažai“ (prizas – sportinis krepšys); skirtukų mylimiausiai knygai dekoravimas; viktorina. Visi susirinkusieji galės pasipuošti knygų personažų grimu ir laikinomis tatuiruotėmis.

15.00−16.00 val. Susitikimas su buvusiais gyvūnų globos namų „Linksmosios pėdutės“ augintiniais ir jų šeimininkais (savanoriais): Natalija su Nordu, Ina su Muse ir Madlena su kalyte Aja.

17.00−19.00 val. Koncertuoja įspūdingą muziką ir gerą nuotaiką garantuojanti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro grupė „NEVALYK LENTOS“ (vadovas Ringaudas Stoškus).

Dienos loterija šeimai:
vaikų viktorinos dalyviai burtų keliu bus apdovanoti žurnalo „Lututė“ prenumerata;
tėveliams, pasiūliusiems originaliausią idėją, skatinančią vaikus skaityti – dovana-kvietimas į kavinę „Pauzė“.

Antros dienos akimirkos.


LIEPOS 13 D. / KETVIRTADIENIS

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Šviežia spauda ir kvapni kava.

12.00−14.00 val. Puodeliavimas su menininke Nomeda Marčėnaite. Jeigu Jūsų puodelis baltas ir švarus, atsineškite ir kartu dekoruosime jį. Neturite – padovanosime.

14.00−15.00 val. Edukacinis užsiėmimas 6-9 metų vaikams „PASISLĖPUSIOS RAIDĖS“. Nukeliavę į H. Matulionytės knygą „Stebuklingasis raidynas“ žaisime pasaką: sužinosime apie gyvenimą, kai nebuvo raidžių. Kartu su Nykštuku Nuku ieškosime pasislėpusių raidžių bei aiškinsimės, kodėl svarbu jas pažinti. Aktyviausiems – prizai.

15.00−17.00 val. Meninė edukacija šeimoms „SMĖLIO MANDALA“. Pasinėrę į įvairias smėlio spalvas, kursime mandalas pagal savo emocijas, nuotaiką ir parsinešime nuostabų prisiminimą namo (kūrybos studija „Sielos simfonija“).

18.00−19.00 val. Poezijos, muzikos ir literatūros vakaras „Kasdienių švenčių paraduose“. Svečiuose: poetas, filosofas, prozininkas ir eseistas Liutauras Degėsys, atlikėjas Giedrius Vaškys. Juos kalbins Birutė Skaisgirienė. Bus linksma ir liūdna. Juokausime apie vienatvę, liūdėsime dėl grožio, kalbėsimės apie gyvenimą, muziką ir vyną.

Dienos kryžiažodis „Skaitau – mąstau“ – teisingai išspręsk ir loterijos būdu laimėk leidyklos „Druka“ išleistas knygas.

Trečios dienos akimirkos.


LIEPOS 14 D. / PENKTADIENIS

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta, kūno analizės ir fizinio pajėgumo testai (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras). Šviežia spauda ir kvapni kava.

11.30–13.00 val. „MIESTAS PRIE BALTIJOS KRANTO“ – poezijos skaitymų ir muzikos garsų mozaika. Gal ir jūs esate sukūrę eilių apie Klaipėdą? Ateikite ir pasidalinkite jomis su kitais! Miestui skirtas dainas atliks vokalinis ansamblis „Savi“ (vadovė Kristina Buslajeva).

13.30−17.00 val. Kūrybinės lėlių dirbtuvėlės šeimoms „IŠ ŠAKELIŲ IR ŠIAUDŲ“. Fantazuodami ir žaisdami gaminsime teatrines lėles. Visi kartu kursime pasaką ir ją vaidinsime (šeimos teatras „Lino lėlės“).

18.00−19.00 val. Koncertuoja grupė „SOUND BITE“ (Klaipėda). Pop/Jazz/Funk/Disco stiliaus muzika. Grupės nariai: Irma Keinienė – vokalas, Tomas Keinys – klavišiniai, Edvinas Pranaitis – gitara, Dmitrij Kudinov – bosinė gitara, Gintaras Puzinas – mušamieji ir Donatas Čepulis.

Dienos kryžiažodis „Biblioteka – mano erdvė“ – teisingai išspręsk ir loterijos būdu laimėk dovaną iš interjero salono „Dubingiai. Stiliaus artelė“.

Ketvirtos dienos akimirkos.


LIEPOS 15 D. / ŠEŠTADIENIS

11.00−12.00 val. Temperamentingas rytas su flamenko, kava ir spauda. Kviečiame pasiklausyti šios meno formos atsiradimo ir gyvavimo istorijos, pasigrožėti flamenko šokiu bei sudalyvauti atviroje šokio pamokoje (Beatos Molytės šokio namai). Aktyviausiems – prizai – šokolado restorano „AJ šokoladas“ dovanų kuponai.

12.00−14.00 val. „KNYGA + MĖGINTUVĖLIO LABORATORIJA“. Linksmieji eksperimentai su dr. Renata Česūniene: burbulų bokštai, ugnies laikymas rankose ir kiti netikėtumai (Mėgintuvėlis LT). Edukacijų pradžia: 12.00, 12.40, 13.20 val.

14.30−17.00 val. TECHNOLOGIJŲ SALA: pažintis su 3D technologijomis, virtualia ir papildyta realybe, dronais. „LEGO Education“ dirbtuvės su „Robotikos akademija“. Užsiėmimo dalyviai galės išbandyti naujausius LEGO rinkinius, dalyvaus mini varžybose. Geriausiai pasirodžiusiems – prizai.

17.30−19.00 val. Baigiamasis renginys. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjų pasirodymas. Savaitės akcijos STOP – KNYGA finalas.

Penktos dienos akimirkos.

 

Projektą „Interaktyvi bibliotekos palapinė“ finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projekto partneriai:

LDM Laikrodžių muziejus, VŠĮ „Robotikos akademija“, AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kavos entuziastai „Kavos architektai“, gyvūnų globos namai „Linksmosios pėdutės“, vokalinis ansamblis „Savi“, Beatos Molytės šokio namai.

Projektą remia:

UAB „Baltic Pallets“, aromaterapijos namai „KAP KAP“, autentiškų vazų su istorija galerija „Amfora“, šokolado restoranas „AJ šokoladas“, spaustuvė „Druka“, kavinė „Pauzė, interjero salonas „Dubingiai. Stiliaus artelė, leidykla „Lututė.

Žiniasklaidoje:

Į senamiestį sugrįžta interaktyvi bibliotekos palapinė (programa) http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/i-senamiesti-sugrizta-interaktyvi-bibliotekos-palapine-programa-818625 

Į Senamiestį sugrįžta Interaktyvi bibliotekos palapinė http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/i-senamiesti-sugrizta-interaktyvi-bibliotekos-palapine-programa-818625 

Į Senamiestį sugrįžta Interaktyvi bibliotekos palapinė http://kulturosuostas.lt/2017/07/01/i-senamiesti-sugrizta-interaktyvi-bibliotekos-palapine/ 

Bibliotekos palapinėje – linksmieji eksperimentai http://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/interaktyvioje-bibliotekos-palapineje-linksmieji-eksperimentai-820364 

Interaktyvi bibliotekos palapinė pažėrė naujų veiklų http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/interaktyvi-bibliotekos-palapine-pazere-nauju-veiklu-1565967/ 

Atgal
Vaikams