Knygos „Atrasti praeitį. Išsaugoti ateičiai“ pristatymas

2023 kovo 22 d. 17.00 / I. Kanto viešoji biblioteka

Kovo 22 d., trečiadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) pristatoma knyga „ Atrasti praeitį. Išsaugoti ateičiai“ (Klaipėdos universiteto leidykla). Straipsnių rinkinys skirtas Gintauto Zabielos 60-mečiui. Leidėjas – Klaipėdos universiteto leidykla.

Renginyje dalyvaus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologai: doc. dr. Audronė Bliujienė, dr. Vykintas Vaitkevičius, doc. dr. Gintautas Zabiela.

Archeologas doc. dr. Gintautas Zabiela visuomenei geriausiai pažįstamas kaip nenuilstantis Lietuvos piliakalnių ieškotojas ir tyrėjas, Vorutos pilies ir daugelio kitų reikšmingų atradimų, daugiau kaip 900 leidinių ir mokslinių straipsnių, šaltinių publikacijų, enciklopedinių, mokslo sklaidos straipsnių autorius. Gintauto Zabielos 60-ies metų jubiliejui skirtoje bendradarbių ir kolegų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos bei Rusijos straipsnių rinktinėje pristatomi naujausi Lietuvos archeologijos mokslo ir paveldo apsaugos istorijos tyrinėjimai, skelbiami pastarųjų metų baltų genčių piliakalnių tyrimų ir juos supančios aplinkos žvalgymų duomenys, plačiai nagrinėjama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpio kultūra.

Ši knyga pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje ir balsuoti svetainėje: www.biblioteka.lt/balsavimas arba Klaipėdos bibliotekose.

Informavimo tikslais renginys bus fotografuojamas ir/ar filmuojamas.

Dalintis: https://www.fb.com/events/607340427488246