Lietuvių kalbos dienų renginys – viktorina-konkursas „Protų mūšis 2023“

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėjos Loretos Liutkutės, yra trys progos švęsti: Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos, Lietuvių kalbos dienos ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo veikla – viktorina-konkursas „Protų mūšis“.

7 metus iš eilės Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija bendradarbiaudama su Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešąja biblioteka padedant Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėjai Loretai Liutkutei organizuoja viktoriną-konkursą „Protų mūšis“ Klaipėdos miesto švietimo įstaigų III-IV (11-12) klasių mokiniams.

Šių metų renginys tema „ESAME VIENA TAUTA, VIENA ŽEMĖ, VIENA LIETUVA (I.SIMONAITYTĖ)“, skirtas dar ir Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti, vyko vasario 23 d. Renginyje dalyvavo Klaipėdos „Aitvaro“ (mokytojos Diana Mineikienė, Daiva Rudienė; mokiniai: Kiril Veseljev, Dainius Gelžinis, Anastasija Dukalskaja, Nikita Cipilev, Jegor Gulevskij, Bogdan Bronevskij), dviejų „Vėtrungės“ (mokytojai Dainius Sobeckis, Rita Meržvinskaitė-Pamparienė, Nijolė Globienė, mokiniai: Neringa Janukonytė, Laurynas Razmas, Meda Kniežaitė, Ema Bieliauskaitė, Karolina Klimaitė, Gabrielė Petreikytė, Aivaras Pukinas, Gustė Bredelytė, Mindaugas Pocius, Karolina Petravičiūtė), Hermano Zudermano (mokytoja Lijana Strikauskienė, mokiniai: Lėja Barbora Aničaitė, Emilija Milašiūtė, Emanuelis Saukalas, Eimantas Gagilas, Liepa Dumbauskaitė, Vitalija Proškinaitė), VšĮ „Vaivorykštės tako“ (mokytojai Egidijus Sereičikas, Deimantė Rutkauskaitė, mokiniai: Augustė Kulišauskaitė, Beatričė Norkūnaitė, Signė Borisenko, Dorotėja Gaubaitė, Agneta Andrejevaitė) gimnazijų komandos spalvingais pavadinimais: „Čiūto tūto“, „Jūrų gėrybės“, „Mėmelio gaisrininkai“, „Nežinom atsakymo“, „Pagalvosim“.

Šių metų naujiena – bibliotekos skaitytojų komanda (Liuda Vanda Potapenko, Birutė Petraitienė, Algimantas Sakalnykas, Donata Januševičiūtė, Vytas Maneikis, Kazimieras Žlabys), kuri parodė neįtikėtiną išprusimą ir pavyzdį jaunajai kartai. Tai tik dar kartą patvirtina mintį, kad patirtis, domėjimasis savo šalies kultūra, knygų skaitymas, aktyvus dalyvavimas įvairiose veiklose atneša dosnų derlių. Mūsų gražių, protingų, inteligentiškų senjorų komanda buvo nenugalima.

III vietą iškovojo Klaipėdos Hermano Zudermano mokinių komanda „Pagalvosim“. Renginio šeimininkai – Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos komanda „Čiūto tūto“ užėmė II vietą. Na o I vieta pelnytai atiteko vienai iš Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos komandų „Jūrų gėrybės“.

Produktyviai dirbo vertinimo komisija (Rasa Ruškytė, Elzė Jokubaitytė, Bogdan Bronevskij, Lukas Lidžius, Vitalija Proškinaitė), kuriai kūrybiškai vadovavo Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos istorijos ir etikos mokytojas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Dainius Sobeckis.

Neapsieita ir be individualaus Kahoot žaidimo, kuriame reikėjo žinoti viską apie žmones, vardu Andrius. Šios rungties rezultatai: dalyvis pseudonimu Taro kortos – I vieta, Lėja Barbora Aničaitė – II vieta, Augustė Kulišauskaitė ir Jegor Gulevskij – III vieta).

Sveikiname nugalėtojus! Dovanomis ir prizais pasirūpino Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka. Džiaugiamės ilgamete draugyste su dalyvavusių švietimo įstaigų mokytojais, malonu, kad mokiniai noriai dalyvauja ne vienerius metus organizuojamame renginyje ir motyvuoja savo draugus bei giminaičius!

Tikimės naujų susitikimų!

Anastasija Dukalskaja,