Įspūdžiai iš Oslo inovacijų savaitės

Kaip startuoti ir laimėti mėlynosios ekonomikos sektoriuje?, - diskutuota konferencijos metu Osle.

Bibliotekos komanda grįžo su įkvėpimu ir daugybe įspūdžių!

Konferencijoje mėlynoji ekonomika dažnai skambėjo kaip ateities, tvarumo, raštingumo, potencialo, investicijų, inovacijų kryptis.

Rezultatyvi konferencija ne tik informatyviais pristatymais bei diskusija, bet ir keletu tvarių sprendimų perspektyvai:

• Mėlynosios ekonomikos sektoriaus atstovai turėtų kalbėti ne tik sau ir su savo srities atstovais, tačiau ir ieškoti dialogo su jaunais žmonėmis, kalbėti jų kalba;
  • Švietimas! Švietimas apie mėlynąją ekonomiką nėra ir neturėtų būti taikomas tik tikslinėse švietimo įstaigose. Apie jūrą ir vandenynus, lemiančius tokią svarią mūsų gyvenimo kokybės dalį, turėtume daugiau žinoti visi.
  • Krantinėse įsikūrusios organizacijos gali ir turėtų imtis fasilitavimo rolės. Vandens taršos prevencijos klausimas bei inovacijų galimybės mėlynojoje ekonomikoje gali tapti bendruomenine kryptimi.
    „Mėlynosios bibliotekos“ misija – šviesti žmoniją, skleisti informaciją apie žmonių tvarų santykį su vandenimis, jūromis ir kitais telkiniais; kurti tai, kas yra ekonomiškai ir vertybiškai teisinga, neeikvojant išteklių bei nekenkiant aplinkai.

Apie mėlynąją ekonomiką kalbėsime toliau, o patys gerai pažinę mėlynąją ekonomiką, drauge su profesionalais pateiksime gidą internete, kuris padės jaunam žmogui startuoti, veikti bei laimėti mėlynosios ekonomikos sektoriuje.

Projektas „Mėlynosios bibliotekos“ – organizacijos ir inovacijos mėlynajai ekonomikai ir vandens taršos prevencijai“ finansuojamas Erasmus+ lėšomis. Plačiau apie projektą www.biblioteka.lt/bluelibraries/lt/

Mūsų partneriai:

• Ocean Industry Forum Oslofjord (Norvegija);
  • Zinātnes un inovāciju parks / Science and innovation park (Latvija).

Renginio akimirkos

Renginio santraukos vaizdo įrašas (anglų k.)