Vaikams
logo

Imanuelio kelias

2024 m. balandžio 22 d., minint filosofo Imanuelio Kanto 300 metų jubiliejų, pristatytas dr. Jūratės Sučylaitės istorinis romanas „Imanuelio kelias“.

Knygos „Imanuelio kelias“ rengėjų komanda: autorė dr. Jūratė Sučylaitė, knygos recenzentas – filosofas dr. Arvydas Juozaitis, redakcinės kolegijos atstovai Rimantas Cibauskas, Bronislava Lauciuvienė, „Eglės“ leidyklos vadovas Antanas Stanevičius.

Knygos leidybos rėmėjai – Klaipėdos miesto savivaldybė, Rimantas Cibauskas ir leidybos paramos fondas „Bonifacijus“, Eglė Urbonė – dizainas, viršelis. Knygos leidėjas – I. Kanto viešoji biblioteka ir „Eglės“ leidykla.

Užsakyti/rezervuoti leidinį bibliotekoje: https://bit.ly/Imanuelio-kelias  

Knygos aprašymas

Garsiajam Prūsijos filosofui Imanueliui Kantui 2024 m. balandžio 22 d. sukako 300 metų. Šiai sukakčiai ir skirta ši knyga.

Klaipėda – Imanuelio Kanto tėvo Johano Georgo Kanto gimtamiestis. Abu Imanuelio tėvai buvo Prūsijos piliečiai, Karaliaučiaus gyventojai, o senelis ir prosenelis iš tėvo pusės, gyvenęs Kantvainiuose prie Agluonėnų, bei prosenelė iš mamos pusės buvo lietuvininkai.

„Imanuelio kelias“ – rašytojos Jūratės Sučylaitės istorinis romanas pasakoja apie filosofo vaikystę, mokymosi metus, šeimos įtaką moralinių pažiūrų formavimuisi. Supažindinama su Prūsų Lietuvos (Mažosios Lietuvos) kultūrine dvasia, gyvenimu ir kūryba Karaliaučiuje, kultūriniais ryšiais su Klaipėdos miestu.

„Imanuelio Kanto protėviai ir tėvai – visi jie tvarkingi, sąžiningi, pamaldūs, taigi nebuvo ko slėpti, nebuvo ko gėdytis, nebuvo kliūčių pamėginti paprašyti stipendijos. Prašantysis turėjo įrodyti pažangumą ir kruopštumą – Imanuelio gabumai nė vienam nekėlė abejonių. Nepaisant to, kad buvo visos sąlygos, leidžiančios prašyti stipendijos, Imanuelis niekada nepaprašė nei vietinės, nei valstybės, nei bažnyčios, nei Berlyno stipendijos. Norėjo būti nepriklausomas, norėjo, kad niekas jam nenurodinėtų, kaip mąstyti, neneigtų jo minčių, jei šios gerokai skirtųsi nuo turtingųjų ir vadovaujančiųjų nuomonės“, – rašoma romane.

Autorė remiasi istoriniais faktais, bet romane yra meninės išmonės, fantazijų.

Užsakyti/rezervuoti leidinį bibliotekoje: https://bit.ly/Imanuelio-kelias  

Knygos pristatymo renginiai:

2024 m. balandžio 22 d. dr. Jūratės Sučylaitės istorinio romano „Imanuelio kelias“ pristatymas. Renginio aprašymas ir akimirkos 

2024 m. balandžio 25 d. Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje (Pamario g. 53, Neringa-Nida). Renginio akimirkos

2024 m. birželio 13 d. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B). Renginio akimirkos

Atgal
Vaikams