Virtuali paskaita „Genealogija: šaltinių analizė“ (II dalis)

2020 12 gruodžio

2020 m. gruodžio 11 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kvietė į tęstinę virtualią paskaitą „Genealogija: šaltinių analizė“ (II dalis). Lektorė: Istorinių ir genealoginių tyrimų instituto vadovė, istorikė-genealogė Kornelija Gureckė.

Ankstesnėje paskaitoje „Genealogija: šaltinių analizė“ gilinomės į pagrindinius genealoginius šaltinius – bažnytinius metrikus, jų formuliarus ir kokią naudingą informaciją jie mums teikia. Visgi seniausieji bažnytiniai dokumentai nėra informatyvūs ir genealoginiuose tyrimuose reikia ieškoti papildomų šaltinių. Tad šioje paskaitoje aptariami įvairaus pobūdžio gyventojų surašymai – nuo senųjų inventorių iki visuotinių gyventojų surašymų. Taip pat dėmesio skiriame tuo metu išskirtiniam socialiniam luomui – bajorams bei bajorystės (kilmės) tvirtinimo aktams.

Renginys organizuotas pagal bibliotekos įgyvendinamą projektą „Interaktyvi biblioteka“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Transliacijos įrašas: https://fb.watch/2viom6XCHg/

Anksčiau įvykusių virtualių paskaitų įrašai:

Pirmoji virtuali paskaita „Genealogija: pradedantiems tyrinėti savo istoriją“
Antroji virtuali paskaita „Genealogija: šaltinių analizė“

Į viršų