Virtuali paskaita „Genealogija: pradedantiems tyrinėti savo istoriją“

2020 24 lapkričio

2020 m. lapkričio 13 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kvietė į pirmąją virtualią paskaitą „GENEALOGIJA: pradedantiems tyrinėti savo istoriją“. Lektorė – Istorinių ir genealoginių tyrimų instituto vadovė, istorikė-genealogė Kornelija Gureckė.

Genealogija – pagalbinis istorijos mokslas, kuris analizuoja kilmės ir asmens ar šeimos giminystės ryšius, tiria giminių istoriją. Ši paskaita – tarsi įvadas arba svarbiausios gairės tam, kuris ieško informacijos apie savo giminės istoriją. Paskaitoje dalyviams buvo pristatyta glausta genealogijos mokslo raida nuo biblinių laikų iki šių dienų. Istorikė-genealogė K. Gureckė pakvietė į virtualų archyvą, apžvelgė įvairius šaltinius, kuriais remiantis atkuriama giminės istorija. Supažindino su praktiniais dalykais – kur ieškoti informacijos, kuo remtis ir kur saugomi mums reikalingi duomenys.

Renginys organizuotas pagal bibliotekos įgyvendinamą projektą „Interaktyvi biblioteka“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Transliacijos įrašas: https://www.facebook.com/kmsvb/videos/368362361048769/

Antroji virtuali paskaita „Genealogija: šaltinių analizė“

Į viršų