Paskaita „Savi ar svetimi? Lenkų bajorų pavardės ir genealogija Žemaitijoje XVI–XVIII a.“

2021 15 gruodžio

Gruodžio 4 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) tęsdami renginių ciklą genealogijos tema kvietėme į paskaitą „Savi ar svetimi? Lenkų bajorų pavardės ir genealogija Žemaitijoje XVI–XVIII a.“. Lektorius – dr. Jonas Drungilas.

Į Žemaitiją XVI a. atvykę bei čia įsikūrę lenkų bajorai iš vietinių išsiskyrė ir savo pavardėmis. Ilgainiui pavardės kito, o lenkų kilmės bajorų įvardijimas pasidarė dar ilgesnis – prie pavardės „priaugo“ kilmės vietovė, pirmtako vardas, eponimai. Tai buvo tam tikri genealoginiai „kodai“, dažnai atveriantys naujus giminės istorijos puslapius ar jos kilmę. Šie ir kiti klausimai buvo aptariami paskaitoje.

Jonas Drungilas – humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, domisi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorijos antroponimija, genealogija, socialine, migracijos istorija (XVI–XVIII a.), taip pat ir Lietuvos miestų bei miestelių istorija. 2019 m. išleido monografiją „Erelis lokio guolyje. Lenkų bajorai Žemaitijoje XVI–XVIII a.: migracija, kalba, atmintis“.

Renginio įrašas: https://youtu.be/ouKq69Gdbw8

Į viršų