Sutartinių ratas su Justina Joana

2023 gegužės 17 d. 17.30 / KMSVB Pempininkų biblioteka

Gegužės 17 d., trečiadienį, 17.30 val. kviečiame į sutartinių ratą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Sutartinių ratą ves Justina Joana.

Sutartinės – daugiabalsės lietuvių giesmės, kurių ritme neretai girdimos sinkopės, o harmonija – tai besikartojančios sekundos. Dėl savo unikalumo sutartinės 2010 m. buvo įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Jų dėka galime pažinti ir suderinti save per protėvių paliktus kodus.

Muzika yra tarsi neverbalinė jausmų kalba, o sutartinių rate kuriamas saugus ryšys, kuriame kiekvienas dalyvis drauge gieda, išlaisvina savo balsą. Tai galimybė atrasti promočių giesmes ir neįprastu, bet veiksmingu būdu atsipalaiduoti.

Justina Joana – filologė, dainų autorė, atlikėja bei muzikinių užsiėmimų vedlė. Justina prieš ketverius metus drauge su kolege Daile Dociene įkūrė Sutartinių rato bendruomenę ir užsiima edukacine veikla visoje Lietuvoje, o ypač – Klaipėdos krašte.

Merginoms kilo noras sutartinių ratą suderinti su terapinėmis žiniomis ir pagilinti šią patirtį visiems, kurie yra atviri bei pasiruošę pažinti save.

Dainuoti ir kitaip muzikuoti užsiėmime gali visi, nepriklausomai nuo muzikinių gebėjimų ar patirties. Jų tikslas priartinti muziką prie kiekvieno, kuris to nori, bet galbūt nedrįsta.

Užsiėmimas nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, o medžiaga viešinama.

Renginio plakatas

Dalintis: https://www.fb.com/events/257584803413105