Susitikimas su karybos tyrinėtoju Giedriumi Petkevičiumi

2023 gegužės 11 d. 17.00 / I. Kanto viešoji biblioteka

Gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17.00 val. kviečiame į susitikimą su rašytoju, karybos tyrinėtoju Giedriumi Petkevičiumi ir jo knygų „Karo anatomija“ bei „Karo žmonės“ aptarimą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8).

G. Petkevičius daug metų domisi istorija ir analizuoja karybą. Baigęs istorijos studijas Vytauto Didžiojo universitete, autorius tęsė ieškojimus karo anatomijos džiunglėse – liejo prakaitą per pratybas tarnaudamas Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje, tyrinėjo žmogaus elgesį ekstremaliomis aplinkybėmis dirbdamas psichologu įkalinimo įstaigoje.

Studijos ir įvairios gyvenimiškos patirtys, lankymasis kariniuose daliniuose, diskusijos su kariškiais bei kitais karo tyrėjais subrandino unikalų autoriaus požiūrį į mus supančią karinę, politinę aplinką bei istorinį paveldą. Šiomis žiniomis, įvilktomis į vaizdingo, dinamiško pasakojimo rūbą, G. Petkevičius dalijasi su skaitytojais. „Didžiųjų karų paslaptys“, „Karo anatomija“ ir „Karo žmonės“ – knygos, kurios surado savo skaitytoją ir sukėlė atgarsį visuomenėje.

Ar galima vietoj ginklų naudoti šikšnosparnius ir balandžius? Kodėl reikia saugotis sprogstančių žiurkių ir kaip išvengti šokinėjančių minų? Ką valgė japonų kariai, kai nutrūko maisto tiekimas į Ramiojo vandenyno salyną? Kas yra „kiliminis bombardavimas“, „branduolinis futbolas“, „Bangaloro torpeda“? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymus radęs G. Petkevičius mielai jais dalijasi su tais, kurie domisi karo istorija.

Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, o medžiaga viešinama.

Renginio plakatas

Dalintis: