Vaikams
logo

„Šilko keliu: pažintis su paslaptinguoju Uzbekistanu“ kartu su kelionių žinove Ingrida Pociute

2023 gegužės 18 d. 17.00 / I. Kanto viešoji biblioteka
photo

Gegužės 18 d., ketvirtadienį, 17.00 val. tęsdami renginių ciklą kelionių temą, kartu su kelionių žinove Ingrida Pociute kviečiame pažinti paslaptingąjį Uzbekistaną. Susitikimas „Šilko keliu: pažintis su paslaptinguoju Uzbekistanu“ vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8).

Uzbekistanas žavi savo praeities ir dabarties kontrastais. Vaikščiojant senas tradicijas puoselėjančiuose turguose atrandami nauji skoniai – uzbekai yra tikri prieskonių pasaulio virtuozai. Uzbekistane dar ir dabar galima pamatyti ir įsigyti rankų darbo šilko popieriaus, kurio gamybos procesas siekia IX amžiaus tradicijas. Iš kartos į kartą yra perduodama keramikos dirbinių gamybos metodika. Ir šiandien uzbekų vaikai, anūkai pasakoja, rodo kartų nuotraukas ir patys rankiniu būdu gamina bei ornamentais dekoruoja lėkštes, dubenėlius ir kitus namų apyvokos reikmenis. Jie pagaminti su tokia šiluma, kad ir parsivežus į tėvynę atrodo, kad maistas juose skanesnis.

Dar labiau uzbekų gyvenimo būdą, kultūrą galima pajausti dalyvaujant tradicinio valgio gaminimo pamokoje su vietine šeima. Uzbekai sukūrė šimtus savų receptų atsižvelgiant į laikotarpius ir esamą derlių. Jie taip pat turi arbatos gėrimo ceremoniją.

Ingrida Pociutė – kelionių agentūros „Ingrida tours“ įkūrėja ir savininkė. Organizuoja pažintines keliones po Europą ir Aziją, mėgsta aktyvų poilsį ir keliautojams siūlo aktyvius pažintinius turus.

„Man patinka visiškai naujos kultūros, maistas, vietinių žmonių gyvenimo būdas, aplankau muziejus, dvarus ar kitus tą šalį reprezentuojančius objektus, – apie save pasakoja I. Pociutė. – Šalis, į kurias keliauju, renkuosi pati pagal vidinį poreikį. Jeigu šiandien tos šalies aplankyti negaliu, einu tikslingu keliu ir sudėtinga būtų įsiūlyti kitą kelionę... Mėgstu šalį pažinti „giliau“, todėl dažnai sugrįžtu ir lankau kitas vietas. Iš kiekvienos kelionės parsivežu naujų suvokimų, prisiminimui patikusį suvenyrą, indą, ar kitą išliekamąją vertę turintį daiktą. Ir, žinoma, skanėstų sau ir artimiesiems. Kelionės – tai ir veikla, ir laisvalaikis, ir gyvenimo būdas. Jose būna visko – ir gražių, ir liūdnų akimirkų. Domiuosi neurografika, ir per tai analizuoju savo gyvenimo įvykius. Esu visada pasiruošusi išvykai. Pasaulis yra gražus, ir šiuo metu noriu vis daugiau atrasti Azijos. Ir visu tuo dalintis su Jumis!“.

Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, o medžiaga viešinama.

Renginio plakatas

Dalintis: https://www.fb.com/events/229407633038221 


Atgal
Vaikams