Vaikams
logo

Noros Ikstenos romano „Motinos pienas“ aptarimas

2023 kovo 28 d. 17.30 / KMSVB Laukininkų biblioteka
photo

Kovo 28 d., antradienį, 17.30 val. kviečiame į skaitytojų klubo „Surask, perskaityk, pasiūlyk“ susitikimą – latvių rašytojos Noros Ikstenos romano „Motinos pienas“ aptarimą, kuris vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Laukininkų padalinyje (Laukininkų g. 42).

Noros Ikstenos romanas „Motinos pienas“ – tai pasakojimas apie tris moterų kartas sovietinėje Latvijoje, apie titaniškas pastangas išlikti savimi po kolektyviniu Sovietų valdžios presu. Tai moterų romanas; vyrai čia tik šmėkšteli, palikdami blankų pėdsaką. Romanas apie gydytoją, tremtinio dukrą, iš kurios sovietų valdžia atima viską; ne tik profesinę ateitį ir tapatybę, bet ir gyvenimo džiaugsmą bei šeimą. Jos šeima – tai dukra, kurią ji bandė apsaugoti nuo gniuždančios valdžios, ir motina, kuri vienintelė stengėsi perduoti anūkei šilumą ir norą gyventi. Tai pasakojimas apie bandymus išlikti, nepaaukojant savo įsitikinimo ir žmogiško smalsumo, ir apie kainą, kurią tenka mokėti už tą išlikimą. Apie emocinę ledo sieną, kuria motina atsitveria nuo dukters – iš meilės ir noro apsaugoti. Apie stingdantį sistemos negailestingumą, apie bejėgiškumą ir pasipriešinimą. Apie tris moteris – senelę, dukrą ir anūkę. Apie nemeilę, kuri yra kaip išsigelbėjimas, apie aplinką, kur nuodais virsta viskas – netgi motinos pienas.

Iš pirmo žvilgsnio tai – romanas apie motiną ir dukterį Sovietų valdomoje Latvijoje 1969–1989 metais. Tačiau giliau slypi ir šalies istorija nuo sovietinės stagnacijos iki nepriklausomybės paskelbimo, ir klampi, žlugdanti skundimo, įtarinėjimų ir visuotinės apatijos atmosfera, ir sovietinė mokykla, ir artėjančios laisvės nuojauta. Viskas atpažįstama. Viskas – apie meilę, nemeilę ir instinktą gyventi.

Užsakyti/rezervuoti leidinį 

Skaitytojų klubo „Surask, perkaityk, pasiūlyk“ susitikimai vyks kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį. Rekomenduojamų knygų pasiūlymų laukiame el. paštu laukininkai@biblioteka.lt 

Daugiau informacijos galite pasiteirauti tel. (8 46) 326465.

Informavimo tikslais renginio metu bus fotografuojama ar/ir filmuojama.

Renginio plakatas


Atgal
Vaikams