Vaikams
logo

Liudo Dapkaus knygos „Saulėgrąžų dievas“ pristatymas

2023 rugsėjo 13 d. 17.00 / KMSVB Meno skyrius
photo

Rugsėjo 13 d., trečiadienį 17.00 val. kviečiame į Liudo Dapkaus knygos „Saulėgrąžų dievas“ pristatymą ir susitikimą su autoriumi, kuris vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9).

Redaktorius, apžvalgininkas, kelionių vadovas, komunikacijos specialistas  Liudas Dapkus gyvenime derina daugybę labai skirtingų veiklų, tačiau jo didžioji aistra visuomet buvo, kaip pats sako, juodų avių ganymas. Nuo geopolitinių konfliktų analizės ir reportažų iš karo zonų – iki pokalbių su įdomiais žmonėmis ir pasakojimų iš atokiausių planetos vietų.

Šio autoriaus profesinės patirties bagaže – žurnalistikos ir politikos mokslų studijos  įvairiose šalyse, vadovavimo redakcijoms dešimtmečiai,  todėl jo publicistikos temos ir geografija – stulbinama, o stilius – išskirtinis. „Būtų net keblu išskirti, kas man yra įdomiausia, tačiau pirmajame interesų penketuke tikrai atsidurtų mokslas, geopolitika, literatūra, gyvoji gamta ir muzika“, – prisipažįsta autorius, aplankęs daugiau nei 70 valstybių ir teritorijų. Prieš pusantrų metų skaitytojus nudžiuginęs kelionių publicistikos knyga „Žuvis, kuri supainiojo duris“, Liudas sugrįžta su įtempto veiksmo kūriniu „Saulėgrąžų dievas“, kurio veiksmas plėtojasi Ukrainoje, Jungtinėse Valstijose, Artimuosiuose rytuose ir Rusijoje.

Visos geros istorijos prasideda nuo to paties klausimo, į kurį ieškoma atsakymo ir šiame kūrinyje. O kas, jeigu? Knygos „Saulėgrąžų dievas“ autorius Liudas Dapkus savęs to paklausė 2022 metų pavasarį, kai Rusijos agresija Ukrainoje plėtėsi kaip vėžio metastazės. Tai pasakojimas apie pasipriešinimą ir kraujo kerštą. Apie netektis ir pergales. Neapykantą ir meilę.

„Saulėgrąžų dievas“ – knyga visiems, kurie užgniaužę kvapą stebi dramatiškus įvykius Ukrainoje, laukdami šviesos pergalės ir tamsos jėgų sutriuškinimo. Tiems, kuriems po smagių proto žaidimų dar kyla įvairių klausimų. Kas buvo toliau? Kodėl blogis yra blogas? Kas nutinka gėriui po pergalės? Ir svarbiausia: o kas, jeigu?

Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o medžiaga – viešinama.


Atgal
Vaikams