Lietuvos jūrų muziejaus leidinių pristatymas

2023 kovo 31 d. 17.00 / I. Kanto viešoji biblioteka

Kovo 31 d., penktadienį, 17.00 val. kviečiame į Lietuvos jūrų muziejaus leidinių „Su jūra mes didesni: XX a. tarpukario Lietuvos kapitonai“ ir „Bėgliai: jūrų keliais į Ameriką“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8).

Renginyje dalyvaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Nina Puteikienė, Laivybos istorijos ir rinkinių apskaitos skyriaus muziejininkas-istorikas Daumantas Kiulkys.

Lietuvos jūrų muziejus, pažymėdamas Lietuvos, jūrinės valstybės 100-metį, parengė ir išleido meninį-edukacinį leidinį „Su jūra mes didesni“. Talpiame formate pristatoma trumpa Lietuvos tapsmo jūrine valstybe istorija ir brėžiami rytdienos horizontai su šių dienų jūros herojais, taip įkvepiant jaunus žmones atsigręžti į jūrą ir rinktis jūrines profesijas. Modernia vizualinės raiškos forma sukurti Nepriklausomos Lietuvos kapitonų portretai kuria tiltus per šimtmetį, aktualizuojasi, skatina pažinti tą laiką, kai Lietuvai atgavus Klaipėdos kraštą ėmė kurtis nacionalinis laivynas. Vizualinį jūrinės Lietuvos įvaizdžio ir kapitonų portretų stilių atliepiančius tekstus leidiniui sukūrė populiarus jaunimo rašytojas, komiksų autorius Justinas Žilinskas.

Nuotykinis iliustruotas romanas „Bėgliai: jūrų keliais į Ameriką“ paremtas gausia istorine medžiaga, rekonstruojantis XX a. pradžios lietuvių keliones į Jungtines Amerikos Valstijas. Knygos autorius – Justinas Žilinskas, idėjos autorius, Lietuvos jūrų muziejaus istorikas – Daumantas Kiulkys. Iliustruoto romano dailininkė – Ūla Šveikauskaitė. Knygos bendraleidėjai: „Aukso žuvys“ ir „Lietuvos jūrų muziejus“.

Šie leidiniai pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje ir balsuoti svetainėje: www.biblioteka.lt/balsavimas  arba Klaipėdos bibliotekose.

Informavimo tikslais renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, viešinamas.

Dalintis: https://www.fb.com/events/1182988382380971