Vaikams
logo

Leonido Donskio knygos „Man skauda“ pristatymas

2023 kovo 30 d. 18.30 / KMSVB Melnragės biblioteka
photo

Kovo 30 d., ketvirtadienį, 18.30 val. kviečiame į filosofo, eseisto, pedagogo, visuomenininko, politiko, šviesaus atminimo Leonido Donskio vėlyvosios publicistikos rinktinės „Man skauda“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60).

Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja žurnalistė Birutė Garbaravičienė, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, fotografas Artūras Morozovas. Renginį moderuos istorikas Vytautas Starikovičius.

Knyga „Leonidas Donskis: Man skauda“ radosi iš noro ir pareigos sudėti į knygą ir šiandien aktualius, galbūt net pranašiškus filosofo tekstus, mokančius išminties ir tolerancijos. Čia ir visuomenės diagnozės, politologinės įžvalgos, kultūros ir švietimo problemos, svarstymai apie universitetų būklę ir tai, kas visada rūpėjo Leonidui, – žmogiškumo, apšvietos, garbingo žaidimo, orumo, tolerancijos, visuomenės atvirumo refleksijos, bandymas suprasti ir išgirsti kitą ir kitokį, dalintis savo ir kitų išmintimi. Tai filosofo mintys, kviečiančios dialogui.

Plataus akiračio L. Donskis su Klaipėda turėjo glaudžių sąsajų: čia jis gimė, gyveno, didžiąją profesinio gyvenimo dalį skyrė Klaipėdos universitetui. „Esu klaipėdietis ir labai myliu savo gimtąjį miestą“, – yra rašęs L. Donskis. Jis nepaprastai daug skaitė, jam rūpėjo ir užsienio politika, ir švietimas, ir populiarioji kultūra, ir sportas, ir dar daug temų apie kurias bus galima pasikalbėti Melnragės bibliotekoje su filosofo bičiuliais ir žmona psichologe Jolanta Donskiene.

Laukiami visi neabejingi filosofo Leonido Donskio išminčiai, įžvalgoms ir prasmingiems tekstams.

Renginys nemokamas. Informavimo tikslais renginys bus fotografuojamas ir/ar filmuojamas.

Renginio plakatas


Atgal
Vaikams