Vaikams
logo

Leidinio „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos: dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymas

2023 kovo 10 d. 17.00 / KMSVB Meno skyrius
photo

Kovo 10 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos MENO SKYRIUJE (J. Janonio g. 9) vyks dokumentų rinkinio „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos: dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymas. Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio sukakčiai knygą parengė Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas kartu su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi.

Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas dr. Vasilijus Safronovas ir kartu knygą rengę Klaipėdos universiteto istorikai: doc. dr. Silva Pocytė, dr. Vytautas Jokubauskas.

Knyga atskleidžia vieno svarbiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos įvykių užkulisius. Rengėjai siekė Klaipėdos krašto ir visos Lietuvos likimą XX a. pradžioje nulėmusius įvykius parodyti iš įvairių rakursų, skaitytojams pateikdami ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos saugyklose aptiktus dokumentus, iliustruojančius šių valstybių bei įvairių įvykiuose dalyvavusių veikėjų požiūrį į Lietuvos Respublikos pradėtą ir galiausiai laimėtą agitacinę, diplomatinę ir karinę kampaniją dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos. Solidi prieš šimtmetį Lietuvoje, Klaipėdos krašte ir aplink juos vykusių istorinių peripetijų studija bei iki šiol neviešinti dokumentai atvers dar daugiau šiuos įvykius gaubusių paslapčių. Rengiant knygą patikslinta daug faktų, nemažai duomenų dienos šviesą išvydo pirmą kartą. Ypatinga ir knygos antroji dalis, kurioje pirmą kartą skelbiamas istoriniu tyrimu pagrįstas, maksimaliai baigtinis žmonių, tarnavusių Ypatingo paskyrimo rinktinėje ir Klaipėdos krašto 1-ajame savanorių pulke, sąrašas.

Leidinys pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti ir balsuoti svetainėje: www.biblioteka.lt/balsavimas arba Klaipėdos bibliotekose.

Informavimo tikslais renginys bus fotografuojamas ir/ar filmuojamas.

Renginio plakatas

Dalintis: https://www.fb.com/events/872153713870015


Atgal
Vaikams