J. Sučylaitės knygos „Gelmių šviesa“ pristatymas

2023 kovo 17 d. 17.00 / KMSVB Meno skyrius

Kovo 17 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į interaktyvų poetės, psichoterapeutės Jūratės Sučylaitės knygos „Gelmių šviesa“ pristatymą ir poezijos terapiją, kuri vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9). Kartu su knygos autore ir menininku Romu Klimavičiumi - Jūratės knygos iliustratoriumi - pabandysime išsiaiškinti ar poezija įkvepia kelionei į save ir kaip atrasti šviesą tamsoje.

„Gelmių šviesa“ – poetinis esė apie sunkias žmogaus dvasines būsenas. Autorė derina egzistencinio liudijimo ir kultūrinius, psichologinius klodus atveriančių metaforų kalbą, vedančią į gilesnį žmogaus esmės supratimą, vidinį susitaikymą ir ramybę nelengvoje šių dienų realybėje. Ieškoma gyvybę ir kūrybą teigiančios filosofijos rūsčioje tikrovėje, apimančioje augimą iš vidinės sumaišties ir istorinės traumos nulemto emocinio prislėgtumo, ieškoma į ką atsiremti susiduriant su pandemijos, susvetimėjimo ir sutrikdytos ekologinės pusiausvyros keliamomis problemomis.

Autorė cituoja žinomų poetų (Jono Strielkūno, Stasio Jonausko, Elenos Mezginaitės, Marcelijaus Martinaičio, Edmundo Janušaičio, Laimos Kreivytės, Gintaro Grajausko) kūrybą, reikšdama savus emocinius išgyvenimus ir liudydama savo patirtį. Toks santykis su kito kūrėjo tekstu yra įprastas biblioterapijoje, kai siekiama padėti žmogui plačiau pamatyti realybę ir suteikti jėgų rinktis gyvenimą. Žmogaus egzistencijos problemos, kurias paliudijimų ir metaforų kalba pateikia rašytoja Jūratė Sučylaitė, yra artimos grafikui Romui Klimavičiui, kuris savais simboliais perteikia grėsmingos aplinkos, žmogaus laisvėjimo, dvasinio atsparumo temas.

Pristatymo metu veiks Romo Klimavičiaus grafikos darbų paroda.

Leidinys „Gelmių šviesa“ pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti ir balsuoti svetainėje: www.biblioteka.lt/balsavimas  arba Klaipėdos bibliotekose.

Informavimo tikslais renginys bus fotografuojamas ir/ar filmuojamas.

Dalintis: https://www.fb.com/events/1174659029904793