Vaikams
logo

Dzūkijos krašto rašytojų antologijos „Žaliuose ežerynuose“ pristatymas

2023 gegužės 30 d. 17.30 / KMSVB „Kauno atžalyno“ biblioteka
photo

Gegužės 30 d. 17.30 val. kviečiame į Dzūkijos (Lazdijų) krašto rašytojų antologijos „Žaliuose ežerynuose“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49).Renginyje dalyvaus poetai Vaiva Milončiūtė ir Juozas Žitkauskas, bardas Jonas Baltokas, Lazdijų r. sav. viešosios bibliotekos atstovai.

Antologijoje – 86 autoriai. Daugiausia poetų, mažiau prozininkų, dar mažiau eseistų, bet yra ir literatūros kritikų, yra ir vertėjų... Vertėju Samueliu Boguslavu Chilinskiu, gyvenusiu 17 a. amžiuje, antologija prasideda, o baigiasi jau 20 a. sukurtais kūriniais. Daugumą publikuojamų tekstų vienija tas pats Dzūkijos (Dainavos) kraštas, jungia ežerai, upės ir, žinoma, miškai. Tarp šių minėtų tematinių linijų vyniojasi, raizgosi gyvenimas, patyrimai, išgyvenimai, pamatymai arba pamąstymai.

Šios antologijos autoriai nebūtinai visi gimę dabartinio Lazdijų rajono teritorijoje. Vieni čia nugyveno kažkurį tai gyvenimo etapą, kiti – vaikystės vasaras leido. Bet visiems šis ežerų ir miškų kraštas yra svarbus. Skaitytojas čia ras ir Klaipėdoje gyvenusio, bet Dzūkijoje gimusio, šviesaus atminimo rašytojo Roko Fliko kūrybą.

Susitikime paklausyti dainingos dzūkiškos šnektos „Kauno atžalyno“ bibliotekoje, gegužės 30 d. 17.30 val.!

Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, o medžiaga viešinama.

Renginio plakatas

Dalintis:  https://www.fb.com/events/156879057356586 


Atgal
Vaikams