Diskusija „Sąjūdžio atgarsiai šiandieninėje visuomenėje“

2023 birželio 02 d. 17.00 / I. Kanto viešoji biblioteka

Sąjūdžio 35-ųjų metinių proga Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8) kviečia į diskusiją „Sąjūdžio atgarsiai šiandieninėje visuomenėje“.

Birželio 2 d., penktadienį, 17.00 val. pokalbis ir diskusija vyks kartu su Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriaus pirmininku Algimantu Švaniu ir kitais nariais, aktyvistais.

Dažnai garsiai pasvarstoma, kokios yra Sąjūdžio šaknys? Kas tai – politinis, nacionalinis, kultūrinis judėjimas ar ypatinga dvasinė būsena? Koks istorinis politinis valstybingumo kelias iki ir po Sąjūdžio įvykių, kokios iniciatyvos ir asmenybės svarbiausios? Galima diskutuoti ir dėl to, ar Sąjūdis baigė savo istoriją pasiekęs pagrindinį tikslą – nepriklausomybę? Kokie atgarsiai šiandieninėje visuomenėje?

Praėjus jau nemažai laiko nuo Lietuvą ir pasaulį sudrebinusių politinių įvykių, lėmusių Sovietų Sąjungos griūtį, Lietuvoje jau užaugo ir savo vaikus augina karta, kuriai šis laikotarpis – ne gyvoji, bet vadovėlinė istorija. Todėl labai įdomu ir svarbu, kaip šį istorinį judėjimą vertina jaunoji karta.

Maloniai kviečiame dalyvauti diskusijoje.

Renginys bus fotografuojamas ir/ar filmuojamas; viešinamas.

Dalintis: https://www.facebook.com/events/288611266835669