Vaikams
logo

Didžiojo filosofo Imanuelio Kanto garbei skambės Klaipėdos kariljono varpai

2024 vasario 12 d. 12.00 / I. Kanto viešoji biblioteka
photo
2024-ieji išskirtiniai metai ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje, nes šiais metais yra minimas žymaus mąstytojo Imanuelio Kanto 300 metų gimimo jubiliejus. Lietuvos Respublikos Seimas šią sukaktį pažymi kaip minėtiną ir reikšmingą.
Ta proga, vasario 12 dieną, I. Kanto viešoji biblioteka pradeda filosofo Imanuelio Kanto (1724 04 22 – 1804 02 12) atminimui skirtą renginių PROGRAMĄ KLAIPĖDOJE. Maloniai visus kviečiame dalyvauti!

12.00 val. Kariljono varpų skambėjimas, minint 220-ąsias I. Kanto mirties metines. Kariljono garsai kvies prisiminti lietuviškų šaknų turintį žymųjį filosofą, jo protėvius ir nepamiršti, kad Klaipėda – I. Kanto tėvo miestas. Mažojoje Lietuvoje ir Klaipėdos krašte varpų skambėjimas turėjo ypatingą prasmę. Evangelikai liuteronai varpais pranešdavo svarbias naujienas – varpai skambėdavo mirus gerbiamam asmeniui, norint pranešti apie kitus svarbius įvykius ar sukviesti žmones. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad po I. Kanto senelio (Hanso Kanto) mirties, jo garbei taip pat buvo skambinami varpai.

16.00 val. KANTO KAMBARIO ekspozicijos atidarymas.
Kompoziciją „Klaipėdos krašto varpai“ atliks Klaipėdos Trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „JūrAinė“ (vadovė Virginija Manšienė).
(Turgaus g. 8 )

16.30 val. Fotografijų parodos „Klaipėda – Imanuelio Kanto tėvo miestas: laiko ženklai“ pristatymas. Parodą pristatys kultūros istorikė Jovita Saulėnienė.
(Turgaus g. 8 )

17.15 val. Ekskursija į Jono kalnelio poterną. Su Šv. Jono bažnyčios vietoje atliktų archeologinių tyrimų metu aptiktais radiniais supažindins dr. Raimonda Nabažaitė.
Ekskursijos pradžia bibliotekoje (Turgaus g. 8 ).

18.30 val. Pamaldos už I. Kanto protėvius Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų bažnyčioje. Giesmes atliks Šilutės kultūros ir pramogų centro sakralinės muzikos choras „Laudamus“ (vadovė Irena Šemeklienė).
(Pylimo g. 2)

Kviečiame dalyvauti!
 
 

Atgal
Vaikams