Vaikams
logo

Dariaus Žvirblio akustinis koncertas

2024 liepos 17 d. 18.00 / KMSVB Girulių biblioteka
photo

Liepos 17 d., trečiadienį, 18.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 6A) Jūsų  laukia dar vienas koncertas iš renginių ciklo „Pėdink į Girulius“. Šį kartą bibliotekoje svečiuosis Darius Žvirblis, kuris dovanos akustinį vakarą.

Darius Žvirblis – dainų autorius ir atlikėjas, klaipėdiečių roko grupės „Atika“ (1996–2012 m.) įkūrėjas ir vokalistas. Pirmas autorines dainas pradėjo kurti 1992 m. Studijuodamas Klaipėdos universitete (Jūrų ūkio ekonomikos specialybę) pirmame kurse susipažino su bendraminčiais Eduardu Galuškinu ir Maksimu Borisenko. Trijulė subūrė pirmąją grupę pavadinimu „Bemoliai“.

Darius Žvirblis ir Maksimas Borisenko nusprendė tęsti muzikinę veiklą, pervadindami grupę „Atika”. Per šešiolika grupės gyvavimo metų jos sudėtis daug kartų keitėsi, tačiau D. Žvirblis išliko vienintelis pastovus „Atikos“ narys. Per tą laiką būta visko – ir albumų, ir festivalių, ir konkursų, ir skyrybų, ir susitikimų. Iki iširimo 2012 m. grupė įrašė apie dešimt albumų. Po to prasidėjo Dariaus solinė karjera.

„Darius turi absoliučiai unikalią (bent jau Lietuvoje nežinau kito tokio žmogaus) dainų tekstų kūrimo dovaną. Kartais tie tekstai visiškai beprasmiai, kartais infantiliai žaismingi, kartais netikėtai subtilūs, bet visais atvejais Žvirblis ne pasakoja istoriją, ne moralizuoja, ne vaidina nušvitusį, tačiau dėlioja žodžius, lyg vaikas dėliotų spalvotus akmenėlius vieną šalia kito. Priežastiniai ryšiai yra antraeiliai, svarbu, kaip visa tai atrodo, kaip skamba. Kūrybos procesas Dariui vyksta absoliučiai natūraliai. Ir už tų žodžių karpinių, dėlionių, vis tų pačių kelių akordų slypi kažkokia jėga, sugebanti dainą pakrauti jautriausia emocija“, - apie savo bičiulio kūrybą portale „Bernardinai“ yra rašęs Domantas Razauskas.

Kas muzika yra pačiam D. Žvirbliui?

„Muzika man yra būdas būti, ilsėtis, pabėgti nuo realybės. Į dainų tekstus sudedu savo patirtis, fantazijas ir liguistumus. Iš esmės, tai yra mano slapti dienoraščiai, kurių teoriškai niekam nerodyčiau. Bet kadangi tai yra dainos, sakau: padainuokime kartu. O ritmas ir rimas – kaip žaislai, tarsi „Monopolio“ kortelės ar lego kaladėlės. Taip smagu kartais būna pažaisti“, - viename interviu apie savo kūrybą pasakoja Darius Žvirblis.

Kviečiame atvykti į koncertą ir kartu  „paskaityti“ šiuos slaptus atlikėjo dienoraščius.

Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o medžiaga – viešinama.

Kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ programa: https://biblioteka.lt/pedink-i-girulius-2024  

Dalintis: https://www.facebook.com/events/1419809795225140

 


Atgal
Vaikams