Vaikams
logo

Negalios įkvėpti: sociokultūrinio tinklo kūrimas

Projekto „Negalios įkvėpti: sociokultūrinio tinklo kūrimas“ tikslas – plėtojant tarpinstitucinį bendradarbiavimą, įgyvendinant jungtines iniciatyvas, siekti neįgaliųjų teisių užtikrinimo ir žmonių su negalia diskriminacijos mažinimo – kurti sociokultūrinį tinklą, kaip priemonę, skatinančią neįgaliųjų kultūrinį ir visuomeninį veiklumą, mažinančią visokeriopą atskirtį ir atveriančią platesnes integracijos galimybes.

Terminas: 2025 m. kovo 20 d. – 2025 m. lapkričio 30 d.

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos

Tikslinė auditorija įvairią negalią turintys asmenys.

Projekto devizas – neįgalieji ateina į bendruomenes.

Projekto metu veiks 6 renginių ciklai, iš kurių kiekvienas skatina bendradarbiavimą, savarankišką mąstymą, kūrybinę motyvaciją, mažina kultūrinę, socialinę ir skaitmeninę atskirtį:

  • PAŽINIMO RATAS: etninės tradicijos, jų integravimas į šiuolaikinę kultūrą ir meną. Senovės amatai, etninė muzika, choreografija, etninis charakteris, istorijos įdomybės – daugelio neištyrinėta erdvė, kuri ne tik suteiks žinių, padės suvokti tautinį tapatumą, bet ir pasinerti į įdomias edukacijas, atkartojant senovės lietuvių tradicijas.
  • KNYGOS KASDIENYBEI: literatūra ir kasdienio gyvenimo filosofija. Netradicinė pažintis su lietuvių literatūra per kūrybiškumo ugdymo pratimus ir pašnekesius apie tai, kaip literatūra keičia mus, o po to kaip mes keičiame pasaulį.
  • ISTORIJOS FOTOMEDŽIOKLĖ: uostamiesčio materialusis kultūros paveldas, krašto istorijos pažinimas ir fotografija. Tikslas – pažinti miesto istoriją, domėtis kultūros paveldu ir originaliai įamžinti išlikusius objektus.
  • EMOCIJŲ MUZIKA: Kinetikos mokslas atskleidžia daug įdomių garso savybių, jo įtaką žmogui ir aplinkai – gilinsimės į garso erdvės sukūrimą, kaip terpės, kurioje paliečiamas vidinis žmogaus pasaulis. Išgyventus potyrius atvaizduosime dailės priemonėmis, pasitelkdami fraktalinį piešimą arba judesį.
  • ATVIRUKAS BENDRUOMENEI: įvairiomis dailės, moderniosiomis kompiuterinės grafikos technikomis neįgalieji kurs atvirukus, kalendorius, suvenyrus valstybingumo, tautos simbolių ir minėtinų datų temomis. Profesionaliai atspausdinti kūriniai taps dovana miesto bendruomenėms, primenančia, kad neįgalieji arti mūsų.
  • TEATRO SVETAINĖ: priminsime apie teatro, kaip dvasinės terapijos rūšies, naudą – organizuosime susitikimus su aktoriais, režisieriais, rengsime spektaklių (jų personažų) aptarimus-diskusijas, improvizacijas.

Projekto vadovas:
Loreta Liutkutė
tel. (0 46) 448336,
el. paštas bibliogr@biblioteka.lt 


Projektas „Negalios įkvėpti: sociokultūrinio tinklo kūrimas“

 

Atgal
Vaikams