Vaikams
logo

Neformalus vaikų švietimas


Neformalus vaikų švietimo programosMažuosius ir jaunuosius bibliotekos lankytojus (1–8 klasių mokiniai) 2024 m. sausio–birželio mėn. kviečiame dalyvauti Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) būreliuose, kurie vyksta Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padaliniuose. Visi užsiėmimai finansuojami iš NVŠ krepšelio, tėvams/globėjams/rūpintojams papildomai už juos mokėti nereikia.

Jeigu ieškai naujų draugų, mėgsti bendrauti, nori sužinoti ir išmokti daug įdomių ir naudingų dalykų, prisijunk prie mūsų! Registracija vyksta iki 2024 m. sausio 15 d., pasirašant Nefomaliojo vaikų švietimo mokymo sutartį.

NVŠ programos:

Programa „Išmanieji tyrinėtojai“ | 1–4 klasės mokiniams

Programos „Išmanieji tyrinėtojai“ metu pasinersime į praeities, dabarties ir ateities tyrinėjimus, lavinsime komunikacinius gebėjimus, gilinsime turimas ir įgysime naujų žinių, domėsimės ir valdysime išmaniąsias technologijas, ugdysime kūrybiškumą. Dalyvių laukia įvairios edukacinės ir kūrybinės dirbtuvės: kaip atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis, kalbėsime ir atliksime užduotis apie saugumą internete; keliausime į Klaipėdos praeitį – išgirsime linksmas ir bauginančias istorijas, jas „atkursime“ Lego statiniais, kurių pagrindu ir naudodami įvairias programas, kursime komiksus. Tyrinėsime robotų pasaulį, kas mūsų laukia ateityje: konstruosime Lego Mindstorms EV3 robotukus, mokysimės juos programuoti ir valdyti skirtingais būdais, dalyvausime komandinėse rungtyse. Geriau pažinsime mus supantį pasaulį: domėsimės gamtos mokslais, eksperimentuosime, ieškosime žinių įvairiuose šaltiniuose, tikrinsime faktus ir atliksime bandymus. Naudosime 3D spausdintuvą ir pieštukus, virtualios realybės akinius, mikroskopą, Fishertechnique konstruktorius bei kitas priemones. Programos metu, pasitelkiant STEAM ugdymo metodą, dalyviai integraliai ir kompleksiškai pažins įvairius reiškinius, gebės kritiškai mąstyti, ieškoti sprendimų, lavins savo žinias skirtingose srityse.

Neformalaus švietimo būrelis vyksta Vaikų padalinyje, Danės g. 7, Klaipėda.

Daugiau informacijos tel. +370 46 314719 arba el. p. vaikai@biblioteka.lt 

Programa „Eko šerifai“ | 1–4 klasės mokiniams

Programos „Eko šerifai“ esmė – įdomiomis edukacijomis, bandymais, išvykomis ir, pasitelkiant išmaniąsias technologijas, ugdyti mokinių ekologinį sąmoningumą. Užsiėmimų metu, taikant STEAM ugdymo metodą, mokysimės pažinti ir tyrinėsime aplinkoje vykstančius procesus bei reiškinius, eksperimentuosime įvairiose gamtos mokslų srityse, tyrinėsime mikroskopu, keliausime į išvykas gamtoje ir kitas miesto įstaigas. Mokinius skatinsime atsakingai rūšiuoti, aiškinsimės – plastikas: gėris ar blogis?; išbandysime 3D spausdintuvo ir pieštukų galimybes; pažinsime, kaip išmaniosios technologijos keičia pasaulį, gilinsimės - robotas: draugas ar priešas?, išbandysime realias Lego Mindstorms EV3 galimybes. Kūrybinių ir praktinių veiklų metu ieškosime įvairių aplinkosaugos problemų sprendimo būdų, bandysime juos pritaikyti kasdienybėje, stebėsime ir vertinsime rezultatus. Programos metu dalyviai ugdys kritinį mąstymą, pažinimo, kūrybiškumo ir socialines kompetencijas.

Neformalaus švietimo būrelis vyksta Vaikų centre „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A). 

Daugiau informacijos tel. +370 46 344604, el. p. pempininkuvaikai@biblioteka.lt 

Programa „Neišmesk iš galvos!“ | 1–4 klasės mokiniams

Programos „Neišmesk iš galvos!“ esmė – Kaip? Kur? Kada? Kodėl tai vyksta? – loginis mąstymas kritinėse situacijose, „šaltas protas“ bei skubus padėties įvertinimas ir greitas sprendimų priėmimas. Programa sudaryta iš dviejų dalių: Pirma – praktinis vadovas vaikams, suteikiantis žinių, kaip elgtis įvairiose situacijose, kaip pažinti gamtą ir joje vykstančius procesus. Dalyviai drąsiai eksperimentuos, atliks praktinius bandymus, ugdys STEAM gebėjimus. Kalbėdami apie vartojimą ir tvarumo svarbą, ieškosime ir išbandysime įvairius sprendimus, kaip prisidėti prie gamtos išsaugojimo; ugdysime socialinį sąmoningumą. Kita dalis – temos, problemos, su kuriomis vaikai susiduria kasdien, pvz.: saugumas gatvėje, namuose, priklausomybė nuo informacinių technologijų, internete kylantys pavojai, mokykliniai sunkumai, baimės, nesutarimai, kaip visa tai įveikti ir svarbiausia, kaip įgytų žinių „neišmesti iš galvos“. Programos metu dalyviai ugdys kritinį mąstymą, kūrybiškumą, geriau pažins save ir pasaulį, lavins smulkiąją motoriką, bus fiziškai aktyvūs ir mokysis priimti atsakingus sprendimus.

Neformalaus švietimo būrelis vyksta Vaikų centre „Pelėdžiukas“ (Kauno g. 49).

Daugiau informacijos tel. +370 46 256224 arba el. p. peledziukas@biblioteka.lt 

Programa „Pagauk 360 kampą“ | 1–4 klasės mokiniams

Programa „Pagauk 360 kampą“ skirta moksleiviams, norintiems patirti įvairias teatro veiklas – vaidinti, režisuoti, kurti, stebėti ir analizuoti teatrą, pažinti įvarius teatro reiškinius ir kontekstus. Užsiėmimų metu, vaikai turės galimybę labiau pažinti save, atrasti savo individualumą, savitumą, išskirtinumą, atsikratyti kai kurių kompleksų, išmokti valdyti savo emocijas, atskleisti savo kūrybines galias, lavinti bendravimo įgūdžius, kūno plastiką. Šios programos metu bus taikomi įvairūs vaidmenų žaidimo metodai, improvizacijų šou, kūrybinės dirbtuvės, vaikai bus skatinami kurti netradicinėse erdvėse, o teatro apraiškų ieškoti savo kasdienybėje. Visas kūrybinis procesas turi būti įdomus ir teikti džiaugsmo, ieškant rakto į kiekvieno vaiko širdį. Dalyviai išbandys pantomimos teatrą, šešėlių teatrą, knygos teatrą, rengs pasirodymus bendruomenei ir dalyvaus improvizacijų šou. Tai puiki proga turiningai praleisti laiką, susipažinti su bendraminčiais bei įveikti visas scenos baimes.

Neformalaus švietimo būrelis vyksta Vaikų centre „Ruoniukas“ (Kalnupės g. 13).

Daugiau informacijos tel. +370 46 366542, el. p. ruoniukas@biblioteka.lt 

Programa „Monų laboratorija“ | 5–8 klasės mokiniams

STEAM mokslų žinios kaip niekad svarbios ugdant ateities kartas. Norint, jog šie įgūdžiai būtų tinkamai įveiklinti ir nukreipti į vaikų ateitį, siūlome programą, apimančią keletą sričių, padėsiančių atskleisti vaikų imlumą tam tikrai krypčiai. Programa „Monų laboratorija“ sujungia meną ir mokslą per grafinį dizainą, medžio plastiką ir socialinius žaidimus, skatindama vaikus kurti, tyrinėti ir plėsti savo gebėjimų ratą. Užsiėmimų metu sužinosime apie spalvų teoriją, kokios spalvos naudojamos sužadinti apetitą, nuraminti arba suteikti daugiau energijos; mokysimės kurti logotipus, plakatus. Išlaisvinsime vaizduotę, kurdami personažus vaidybiniams stalo žaidimams ir piešdami keisčiausias būtybes, o teatrinių užsiėmimų metu išlipsime iš savo komforto zonos. Vėliau dirbsime su medžiu kurdami buičiai reikalingus įrankius: šaukštus, lenteles, padėkliukus... Programos metu geriau pažinsime save, gebėsime reflektuoti bei išsakyti, priimti konstruktyvią kritiką ir technologijų pagalba išbandysime save įvairiose srityse.

Neformalaus švietimo būrelis vyksta Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9).

Daugiau informacijos tel. +370 46 314728, el.p. jaunimas@biblioteka.lt  

Atgal
Vaikams