Romano Borisovo fotografijų paroda „Memelio kvapas“

2023 vasario 06 d. - kovo 06 d. / KMSVB „Kauno atžalyno“ biblioteka

Iki kovo 6 d. kviečiame apžiūrėti Romano Borisovo fotografijų parodą „Memelio kvapas“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49).

Šešiolika... Tiek buvo man 1965 m., kai tėvas, vykdamas į komandiruotę Klaipėdon kartu pasiėmė ir mane. Šiek tiek pabėgiojau su fotoaparatu po miestą. Juostą išryškinau ir pamečiau... Ją radau po 42 metų, tvarkydamas tėvo archyvą... Šios nuotraukos buvo menininko kelio pradžia, paskatinusi visą gyvenimą domėtis senąja architektūra, fiksuoti atminties ženklus bei įprasminti tikrąsias vertybes.

„1965 metai. Dvidešimt metų po karo. Įdomu, kad tais laikais Klaipėdą buvo draudžiama fotografuoti. Žiūrint į tas nuotraukas galima pagalvoti, kad karas ką tik baigėsi ir miestas dar visiškai tuščias... Tik vėliau įsižiūrėjus pradedi suvokti, kad besimėtantys aplamdyti automobiliai – tai jau naujos valdžios palikimas. /…/ Bažnyčios, deja, jau nugriautos, bet miesto istorija dar žvelgia į mus nuo tų apsilupusių, griūvančių sienų“.

Romanas Borisovas