Vaikams
logo

Rasos Astikaitės-Žiobakienės paroda

2024 birželio 06 - 30 d. / KMSVB Girulių biblioteka
photo

Rasos Astikaitės-Žiobakienės tapybos ant šilko paroda „Skambanti žinia“ iki birželio 30 d. eksponuojama Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 6A).  Kviečiame apsilankyti!

Rasa Astikaitė-Žiobakienė - 1960 metais gimusi ir užaugusi Klaipėdoje, dailę studijavo ir baigė 1979–1984 m. Šiaulių universitete, Dailės fakultete. Grįžusi dirba ir gyvena šalia Klaipėdos esančiuose soduose. Tai profesionali dailininkė, savo kūryboje ieškanti naujų išraiškos formų ir pasitelkianti įvairias meno technologijas: tapybą ant šilko ir drobės, batiką, veltinį, gobeleno audimą, koliažą, skrynelių ir kitų medinių interjero aksesuarų dekoravimą, tapo ant jūros išskalautų pagaliukų, jungdama juos į vientisą kompoziciją, kaligrafiją. Daug metų mokiusi dailės vaikus ir suaugusius, šiuo metu Rasa užsiima kūryba, pasirinko taikomosios dailės kryptį. Savo studijoje veda kūrybinius užsiėmimus vaikams. Į kūrybą ji perkelia savo išgyvenimus ir patyrimus, tikėjimo tiesų apmąstymus. Rasos darbuose vyrauja darna, žydi sodų gamta, skamba jūros ošimas ir paukščių giesmės. Daug naujų idėjų ir kūrybinių ieškojimų atveria Šventojo Rašto studijavimas, ypatingai psalmių poezija ir jų prasmių gelmė. Domina krikščionybės simboliai mene, tiek senajame lietuvių liaudies, tiek šiuolaikiniame mene. Kiekvienas kūrinys atveria naujas neapsakomas erdves ir užlieja aplinką vidine ramybe, harmonija, pozityvumu, meile, gyvenimo džiaugsmu ir beribe laisve.

„Labai mėgstu keliauti, maudytis jūroje tiek vasarą, tiek pavasarį ar vėlų rudenį. Skaityti knygas, lankyti parodas ir spektaklius, klausytis psalmių, grigališko giedojimo, klasikos ar džiazo. Dviratis ir kuprinė – mano mėgstamiausi kelionių draugai. Jūros ošimas lydi mane nuo ankstyvos vaikystės, nes tėtis buvo didelio laivo kapitonas. Matyt, todėl, dažnai būnu pajūryje tol, kol mano širdy ima dainuoti jūrų vėjai ir neaprėpiamos erdvės kelia kūrybos bures. Tuos „vėjus“, regėjimus, pastebėjimus ir apmąstymus perkeliu į savo kūrybą“, -dalinasi klaipėdietė, ištekėjusi ir tris vaikus užauginusi dailininkė R. Astikaitė-Žiobakienė.

Rasa aktyviai dalyvauja meno gyvenime, savo darbus pristato konkursuose ir parodose. „5-erdvės“ -asmeninė Rasos bei jos draugių menininkių galerija internete, į kurią lankytojai kviečiami kartu džiaugtis kūryba, pasisemti jos teikiamų įkvėpimų bei įsigyti kūrinius savo erdvei papuošti ar dovanoti mylimiems žmonėms. „5 erdvėse“ dailininkė eksponuoja tiek naujus, tiek ankstesnius darbus, suteikdama lankytojui galimybę pajusti, kas jį traukia ir sujungti tai naujame, asmeniškai jam skirtame kūrinyje.

Parodos atidarymas birželio 7 d. Renginio akimirkos


Atgal
Vaikams