Vaikams
logo

Povilo Dirgėlos tapybos darbų paroda

2023 kovo 18 - 31 d. / KMSVB Melnragės biblioteka
photo

Iki kovo mėnesio pabaigos Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60) veikia tapytojo marinisto Povilo Dirgėlos paroda.

Povilas Dirgėla – žinomas marinistas, kartais tapantis ir siurrealistinius paveikslus. Gimė ir augo Klaipėdoje. Studijavo Vilniaus universitete filologiją, tačiau teptuko iš rankų niekada nepaleido. Piešti pradėjęs dar vaikystėje, akademinio meno mokėsi dailės mokyklos vakariniame skyriuje.

Dailininkas nuo 1983 m. aktyviai dalyvauja parodose. Jis yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, 2009 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. 2019 m. ir 2021 m. Jūrmalos (Latvija) tarptautinėse marinistikos bienalėse konkursuose laimėjo žiūrovų prizus. 2020 m. tapybos darbas buvo eksponuojamas parodoje „Galva su daug minčių“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje.

Povilas Dirgėla retai tapo jūrą nuo kranto. Jis gana dažnai sugalvoja visokių keistų žygių, kurie padeda pamatyti jūrą tarsi iš vidaus. Gal todėl stebint jo paveikslus susidaro įspūdis, kad stovi ant laivo denio ir jauti vėjo šėlsmą ir bangų mūšą. Rami, šilta, draugiška, grasinanti, atšiauri, putota – tai tik keli iš daugelio jūros vaizdų apibūdinimų stebint paveikslus. Jūra vienoda, tačiau kaskart skirtinga, nešanti mintimis kažkur už horizonto.

„Savo paveiksluose labai stengiuosi neįžeisti jūros nemokšiškumu, nenuoširdumu ar prasta tapyba. Gal todėl jūra ir parodo man savo gražiausias ir įdomiausias vietas, kurias bandau užfiksuoti drobėje. Nuo vaikystės jūra stebina savo erdve, didžiule nesutramdoma jėga. Ir dabar žiūriu į jūrą ir jos jėgą su visa derama pagarba stichijai,“ – sako Povilas Dirgėla. - „Esu girdėjęs tokį teiginį, kad jūros tema visiškai išsemta, kad ir kaip ją betapyčiau, vis tiek bus kičas. Bet anot šviesios atminties menotyrininko Petro Šmito, meilės tema dar labiau išsemta, bet vis dar plėtojama visose meno srityse. Ačiū jam, padrąsino. Žinoma, jei žmogus žiūrėdamas į jūrą mato tik bangos lūžimą, atmintin įsirėžia labai monotoniškas vaizdas. Jeigu sugebi pamatyti jos jėgą, jos spalvas ir atspalvius, jos detales, jos blyksnius, jos erdvę, jos bangų formas – tai neišsenkamas įspūdžių šaltinis. Motyvų paveikslui – nors vežimu vežk.“

Kviečiame apžiūrėti!


Atgal
Vaikams