Vaikams
logo

N. Berežnovos personalinė tapybos paroda „LIMEN / Ribinis taškas“

2024 lapkričio 11 d. - gruodžio 30 d. / KMSVB Girulių biblioteka
photo

Natalijos Berežnovos personalinė tapybos paroda „LIMEN / Ribinis taškas“ iki gruodžio 30 d. eksponuojama Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 6A). Parodos atidarymas lapkričio 13 d. 17.00 val.

„Požeminiai perėjimai pakeliui į parduotuvę, vienodos, niekuo neišsiskiriančios laiptinės, klinikų laukiamieji, naktiniai  ligoninės koridoriai, ieškant virtuvės arbatai išsivirti. Oro uostų labirintai, pavėluojant į lėktuvą svečioje šalyje, be telefono ryšio ir pinigų - tai patyriau ir ne kartą mačiau. Susidūrusi su tuo, nuolat pastebiu tas keistas erdves“, - pasakoja N. Berežnova.

Liminali (ar ribinė) erdvė –  populiarėjanti šiuolaikinės psichologijos ir filosofijos sąvoka, spėjusi prigyti ir meninėje kūryboje. Jos apibrėžimas nėra griežtai nusistovėjęs. Pats terminas „liminalumas“ kilęs iš lotyniško žodžio „limen“, reiškiančio slenkstį arba ribą.

„Liminalumo ir ribinių erdvių tema mano tapyboje atsirado seniai, tik niekad jai neskyriau tiek daug dėmesio. Pirmą kartą apie tai susimąsčiau po apsilankymo apleistoje Druskininkų sanatorijoje. Mane sužavėjo tie nykūs koridoriai, apleisti kambariai ir dulkėti kampai. Po 2023-jų metų darbų ciklo sumaniau gilintis į liminalumo koncepciją ir pakreipti savo meninius ieškojimus ribinės erdvės link. Pradėjau nuo mažos akvarelinių darbelių serijos, kurioje vaizdavau apleistos sanatorijos koridorius. Vėliau tai transformavosi į didesnio formato darbus, kuriuose vaizduoju man asmeniškai gerai pažįstamas ribines erdves: mano studijos pastato koridorius iki renovacijos, uždarytus barus Klaipėdoje, mano buto Vilniuje laiptinę ir kitas erdves. Savo darbuose stengiuosi atkartoti objektų apleistumo nuotaiką, ribiškumą, nejaukumą, naudodama nuotraukas, kaip pagalbinę medžiagą. Ribinių erdvių tema man vis dar įdomi ir aktuali, nes joje matau save, pilną prieštaravimų, savęs ieškojimų, kupiną atsiribojimo, apleistumo, neapibrėžtumo jausmų. Tarytum visą laiką vis dar būčiau užstrigusi kažkokiame ribiniame gyvenimo etape, negalinti pajudėti nei pirmyn, nei atgal. Visa tai pamatykite ir mano darbuose: kur apleisti, pamiršti, tušti koridoriai kalba apie mano pačios jausmus ir būsenas“, - apie savo kūryba pasakoja dailininkė.  

Kviečiame apsilankyti!


Atgal
Vaikams