Vaikams
logo

Anos Komlevos darbų paroda „Pokalbis už ekrano“

2023 kovo 08 d. - balandžio 26 d. / KMSVB „Kauno atžalyno“ biblioteka
photo

Iki balandžio 26d. kviečiame apžiūrėti Anos Komlevos darbų parodą „Pokalbis už ekrano“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49).

Ekranas yra riba tarp realybės ir vaizduotės. Stebėtojas negali matyti realybės už Ekrano, nes gyvena virtualiame vaizduotės pasaulyje, kuriame Ekranas valdo jo emocijas ir veiksmus.

Kokie būna Ekranai?

Elektroninės parduotuvės, kompiuteriniai žaidimai, pokalbiai telefonu, pokalbiai žinutėmis...

Vizijos, sapnai, legendos, svajonės taip pat yra už apčiuopiamos realybės.

Kai kažkas susapnuojama, stengiamasi suprasti sapno reikšmę, bandoma susieti ją su realybe. Tai padaryti sudėtinga, nes realybė sapne virsta įsivaizduojamais simboliais. Sapnuose realybė, tarytum turi sluoksnius. Kiekvienas sluoksnis matomas ne iš tos pusės, kurios buvo sukurtas. Dažnai realybė šiuolaikiniam pasauliui yra nepatikima ir neįdomi, todėl pasirenkamas virtualus pasaulis. Tikrovė suvokiama kaip apgaulė, o apgaulė kaip tikrovė. Kai tokiu būdu pasiklystama, bandoma ieškoti sprendimų. Ši paroda atskleidžia mano sprendimą: tai tapyba už skaidrios medžiagos.

Kad vaizdas taptų aiškus stebėtojui, paveiksluose tapytoja apgalvoja kiekvieną potėpį ir liniją. Bet jei vadovaujamasi emocijomis ir nepaisoma jokių taisyklių, žiūrovas gali pasimesti arba atrasti savo vaizdą, pasitelkdamas fantazija arba iliuzija.

Šioje parodoje pasirinktas metodas išreikšti savo mintis, galbūt emocijas ir palikti juos tik sau, o kai ateis laikas galima bus parodyti kitiems. Kūrėją paveikė jos paties sapnai, kurie, pirmą, buvo aprašyti dienoraštyje, o vėliau pavaizduoti ant skaidrios medžiagos. Bet kai kurie paveikslai turi trečią vaizdą, tai lyg šešėlių teatras. Šviesa ir Tamsa... Šviesos pagalba pasimato šešėliai. Pasakos, fantastiniai filmai, legendos yra tikrovė už Ekrano, jų realybė išryškėja laikui bėgant...

Ana Komleva,
Vilniaus dailės akademijos magistrantė, tapyba už skaidraus plastiko akrilu.


Atgal
Vaikams