Vaikams
logo

Agnės Čepulytės darbų paroda „Jūros gaudyklės“

2023 rugsėjo 01 - 30 d. / KMSVB Girulių biblioteka
photo

Agnės Čepulytės taikomųjų darbų paroda „Jūros gaudyklės“ iki rugsėjo 30 d. eksponuojama Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A).

Jūros gaudyklės... Kas tai?

Atsakymas paprastas ir kartu sudėtingas. Jūros gaudyklės – tai gamtos kūryba, perteikta mano rankomis. Nieko pati nesukūriau, tik surinkau pajūryje į krantą išmestas šakas, akmenukus, stikliukus, kriauklytes...
Procesas visada prasideda nuo šakos pasirinkimo. Ant jos pririšamos džiuto virvės, ant kurių klijuojami arba rišami radiniai iš pajūrio. Procesas – tikra meditacija. Viskas vyksta savaime, bet užtrunka, kol sudėliojami deriniai, kol surandama tobuliausia forma, kol suderinamos stikliukų spalvos.
Vienos jūros gaudyklės turi žiedus, kitos – pynimus tiesiog ant šakos. Gaudyklės su žiedais yra pačios pirmosios. Jas pavadinau Jūrinėmis sapnų gaudyklėmis, nes tikima, kad sapnų gaudyklės (tos, kurios su plunksnomis) sugaudo blogus sapnus. Nežinau, ar maniškės juos gaudo, bet jose tikrai yra sugauta jūra. Turbūt todėl toks ir jų pavadinimas – Jūros gaudyklės.
Tiems, kas vertina gamtą, myli jūrą ir nori jos nors truputį turėti namuose, šie darbai tebūnie pavyzdys, kaip galima skirtingas sferas sujungti į vieną kūrinį, kuris alsuote alsuoja vėju ir erdve.

Trumpai apie autorę

Esu dailininkė Agnė Čepulytė. Dirbu dailės mokytoja Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje, aktyviai dalyvauju tarptautiniuose pleneruose, jungtinėse dailininkų parodose.
Tapyba ir rankdarbiai – mano pašaukimas.
Kurti sapnų gaudykles pradėjau visai atsitiktinai (maždaug nuo 2016 metų). Kažkur pamačiau, patiko, panorau pabandyti. Iš pradžių buvo sunku, reikėjo išmokti įvairių pynimo, rišimo būdų. Dabar kuriu jūrų gaudykles. Jas rišu iš jausmo, stengiuosi suprasti, pajusti žmogų, kuriam darau gaudyklę.
Ką reiškia jūros gaudyklė konkrečiam žmogui, kuriam ji buvo sukurta, yra paslaptis. Kiekvienas gali joje įžvelgti daugybę dalykų. Jūrų gaudyklė yra tarsi išmesta orakulo korta – kokią reikšmę suteiksi, tokia ir bus. Juk viskas visada eina iš vidaus, tik savimi gali interpretuoti tai, ką matai.
Manau, kad tikrumo turime mokytis iš gamtos, gamtoje. Viskas, kas buvo surinkta prie jūros, virsta kažkuo gražesniu, tobulesniu. Kai susijungia dvasia, kūrybiškumas ir materija, tuomet ir įvyksta patys nuostabiausi dalykai.

Kviečiame apsilankyti!

Iki rugsėjo 30 d. Girulių bibliotekoje eksponuojamos dar dvi parodos:

 


Atgal
Vaikams