Vaikams
logo

Interaktyvi bibliotekos palapinė 2019

2019 m. liepos 16-20 d. nuo 11-19 val. Karlskronos aikštėje (Danės krantinėje, prie Pilies tilto) buvo įsikūrusi Interaktyvi bibliotekos palapinė - intelektinė-kultūrinė-edukacinė laisvalaikio zona po atviru dangumi MAŽIEMS ir DIDELIEMS. Laukėme VISŲ norinčių praleisti nuotykių ir atradimų kupiną savaitę, patirti skaitymo džiaugsmą bei pasinerti į kūrybos, fantazijos ir pažinimo pasaulį. Išskirtinė dovana miestiečiams - aikštėje veikė stebuklingas pabėgimo-galvosūkių kambarys Imanuelio Kanto garbei. NESKUBĖK! Ir visur spėsi!

Intelektuali pramoga visą savaitę „IMANUELIS KANTAS IR IŠMINTIES AKMUO“
Kvietėme į stebuklingą Hario Poterio įkvėptą pasaulį – pabėgimo-galvosūkių kambarį palapinėje, kurioje susitinka alchemikai, magai ir modernūs filosofai, tokie kaip Imanuelis Kantas. Patyrėme, kaip logika dera su stebuklais. Reikėjo suburti 2-4 žmonių grupę (kartu su šeima, draugais, kolegomis) ir pabėgti iš palapinės greičiau nei per 45 minutes. Užduotis - surasti išminties akmenį.

LIEPOS 16 D. / ANTRADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas, stalo žaidimas „Raidžių dėlionės“ (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras).

11.30−13.00 val. Susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene (1). Kartu su mažaisiais ir jau ūgtelėjusiais skaitėme, kurėme juokingas ir graudžias, apskritas ir kampuotas, pačias slapčiausias istorijas.

13.00 val. Vyko nuotaikinga programa vaikams „KELIONĖ LAIKU PER KLAIPĖDOS ISTORIJĄ“. Klausėme legendų, žaidėme žaidimus, dalyvavome laivų mūšiuose, atstatėme Klaipėdą po didžiojo XIX a. gaisro.

INOVACIJŲ SALA vaikams, tėveliams ir seneliams

14.00–17.00 val. Kelionė dviračiu po Pietų Latviją ir Rytų Lietuvą. Mindami interaktyvų dviratį, virtualiai aplankėme Uteną, Zarasus, Daugpilį ir Preilius (Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka).
Istorija atgyja 3D hologramose. Keliavome Plungės hologramų turu, išvydome 19 a. Oginskio laikrodinės-oranžerijos sodininko kalbančią hologramą. Dalyvavome edukacijoje, kur savo išmanųjį pavertėme 3D holograma (Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka).
Robotų invazija į uostamiestį. Dirbtinio intelekto dirbtuvėse darbavomės su mikrobit kompiuteriukais, inžineriniais konstruktoriais, pakėlėme virš miesto skraidykles-dronus ir surengėme lego robotų konstruktorių varžybas.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Klaipėdos brass kvintetas „Skambėk linksmai“.

Pirmos dienos akimirkos

LIEPOS 17 D. / TREČIADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.30−13.00 val.

Pasigaminome originalų ir stilingą knygų skirtuką. Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikams su floriste Dalia Česniene.
Susitikome su rašytoja Nijole Kepeniene (2). Kartu su mažaisiais ir jau ūgtelėjusiais kūrėme gauruotas ir spygliuotas, liūdnas ir linksmas, pačias keisčiausias istorijas.

FANTAZIJŲ SALA

13.00−15.00 val. Edukacija vaikams „Sukurk savo bestiariumą!“ Jūrų pasaulio įkvėpti kvietėme susikurti žaislinę ir kartu stebuklingą paveikslėlių knygelę. Tik čia jūsų sukurtas delfinas galėjo pasipuošti kriauklės raštais, o aštuonkojis pamojuoti žnyplėmis (Lietuvos jūrų muziejus).

16.00 val. „Luizianos paslaptis. Kaip išgelbėti užburtąjį orkestrą?“ Linksmas, žaismingas ir muzikalus knygos apie džiazą sutikimas. Vaikų laukė daug malonių ir netikėtų staigmenų su Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos kūrybine komanda.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Kelionė po pasaulio muziką su grupe „Lokaya“ (arfa, gitara, smuikas, vokalas). Atlikėjos: Dailė Docienė ir Justina Strašinskaitė.

Antros dienos akimirkos.

LIEPOS 18 D. / KETVIRTADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.00−13.00 val. Aktyvios pramogos šeimai „Ant kalvos – be galvos!“. Laukėme visų, kurie norėjo sužinoti ir išbandyti kažką naujo: vaikų jogą, meditaciją, akro jogą, lyną, POI (VŠĮ „Harmonigas žmogus“). Rytinė mankšta su šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras)

SVAJONIŲ SALA

12.30−14.30 val. Edukacija šeimai „Kai realybė susipina su svajonėmis“. Iš japoniško savaime stingstančio Deco polimerinio molio lipdėme tikroviškus ir realybėje neegzistuojančius augalus, gyvūnus ir daiktus (Art studija „Begana“).

14.30−16.30 val. Vyko meno terapijos užsiėmimas vaikams „Spalvoti paukščiai popieriniais sparnais“ su dailininke, iliustratore, meno terapeute Ieva Babilaite. Kiekvienas susikūrėme savo svajonių paukštį iš spalvotų, rankomis smulkintų popieriaus atplaišų.

16.30 val. Vandenynas ir žaliamėlė. Rašytojos Rūtos Vyšnios literatūrinė-muzikinė programa suaugusiems (ir ne tik), visiems kurie tiki stebuklais ir žalia pasaka. Autorinės knygos pristatymas.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Džiazo muzikos koncertas „Algis Kilis ir draugai“. Grupės nariai: Algis Kilis (vokalas, saksofonas), Arnoldas Jankūnas (klavišiniai), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Viačeslav Krasnopiorov (mušamieji).

Trečios dienos akimirkos.

LIEPOS 19 D. / PENKTADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.00−13.00 val. Aktyvios pramogos šeimai „Ant kalvos – be galvos!“ Laukėme visų, kurie norėjo sužinoti ir išbandyti kažką naujo: vaikų jogą, meditaciją, akro jogą, lyną, POI (VŠĮ „Harmonigas žmogus“).

SAVIPAŽINIMO SALA

12.30−14.00 val. Poezijos ir muzikos kompozicija „Jūra – mano namai“. Eiles jūros tema skaitė kuriantys klaipėdiečiai, koncertavo grupė „Laiko spalvos“.

14.00−16.00 val. Baubaimė. Mažieji darė tamsoje šviečiančius apuokus (5-8 metų) su rašytoju Benu Bėrantu ir iliustratore Vilija Kvieskaite.

15.00–17.00 val. Tapybos pleneras suaugusiems su Ernestu Žvaigždinu.

16.15 val. „Aš galiu!“ Susitikimas su muzikantu, fotografu, tapytoju, žurnalo „HAPPY 365“ meniniu redaktoriumi Algiu Kriščiūnu. Kalbėjome apie savigarbą, iniciatyvumą ir apie tai, kaip nepaklystant tarp daugybės patarimų išmokti mėgautis „čia ir dabar“ akimirkomis.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00–19.00 val. Kompozitorės, dainų atlikėjos ir kūrėjos, radijo ir televizijos laidų vedėjos Ramintos Naujanytės - BJELLE koncertinė programa. Roko, džiazo ir elektroninės muzikos sintezė.

Ketvirtos dienos akimirkos.

LIEPOS 20 D. / ŠEŠTADIENIS

KNYGŲ PIEVA

Nuo 11.00 val. Vasaros skaitykla. Rytinė kava, spauda, pasimatymas su knyga, įvairios kūrybinės užduotėlės dideliems ir mažiems, piešimas.

11.00−13.00 val. Aktyvios pramogos šeimai „Ant kalvos – be galvos!“ Laukiami visi norintys sužinoti, išbandyti kažką naujo: vaikų jogą, meditaciją, akro jogą, lyną, POI (VŠĮ „Harmonigas žmogus“).

DRAUGYSTĖS SALA

12.30−14.30 val. Laimė yra lapė. Popieriaus koliažo dirbtuvėlės vaikams su dailininke, vaikiškų knygų iliustratore Aušra Kiudulaite ir rašytoja Evelina Daciūte, autorinių knygelių pristatymas.

15.00−17.00 val. Sapnų ir svajonių gaudyklių dirbtuvėlės šeimai. Pasigaminome po sapnų gaudyklę, kuri ne tik padės nuvyti blogus sapnus, bet taps puikia namų dekoracija.

MUZIKINĖ POPIETĖ

18.00−19.00 val. Baigiamasis koncertas „Stebuklingos Dariaus Žvirblio išpažintys“.

Penktos dienos akimirkos.


Projekto partneriai:

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos visuomenės sveikatos biuras (Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras)
Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka
Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka
Klaipėdos koncertų salė
Lietuvos jūrų muziejus
Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija

Atgal
Vaikams