Vaikams
logo

„Pėdink į Girulius 2011“

2010-ųjų metų vasaros projektas „Pėdink į Girulius“ susidėjo iš dviejų dalių: vaikų vasaros dienos stovyklos ir vakarinės koncertinės programos.

Savanorystės idėja ir realus jos buvimas labai gražus reiškinys. „Anksčiau galvojau, kad ji įmanoma tik kažkur toli, o ne čia - mūsų Lietuvoje. Tačiau įvykiai Giruliuose parodė, kad daugybė nuostabių žmonių, kurie gyvena čia, kartu su mumis, pasiryžę savo gebėjimu, laiku ir meile dalintis su mumis.“, - pasidžiaugė bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė. 

Vaikų vasaros dienos stovyklai jau antrus metus vadovavo patyrusi bibliotekos darbuotoja Irina Tabak. Ji subūrė savanorius ir kartu su jais sukūrė bei įgyvendino vaikų vasaros stovyklos edukacinę programą. Programos įgyvendinime dalyvavo 10 savanorių ir laisvalaikį leido 45 vaikai, kurie čia mokinosi piešti, pildyti, floristikos, dekupažo, jie susitikinėjo su rašytojais, žaidė ir dainavo...

Koncertinę programą sudarė 17 vakarinių renginių, kuriuose dalyvavo 62 atlikėjai ir apie 1000 žiūrovų. Pati biblioteka, jos kolektyvo žmonės šiame projekte dalyvavo savanoriškai.

Daug paramos ir savanorystės sulaukėme iš Girulių bendruomenės. Šio projekto dėka biblioteka susidraugavo su giruliškiais, tapo bendruomenės nariais. Tai mus labai džiugina ir tai yra labai įdomi ir mokanti mūsų patirtis.

Direktorės Bronislavos Lauciuvienės žodžiais, šiai veiklai mus įkvėpė nepakartojama Girulių aplinka - pušys, smėlis, jūra ir gražios, leidžiančios organizuoti renginius, Girulių bibliotekos erdvės.

Tikima, kad kitą vasarą čia plušės dar didesnis būrys savanorių, kad projektas „Pėdink į Girulius“ turi ilgą ateitį, nes jo savanorystės dvasia nušviečia žmonių širdis gėriui ir meilei, leidžia pasireikšti.


Projekto „Pėdink į Girulius 2011“ renginių akimirkos

Birželis:

Fotokolektyvo „Fotoburė“ parodos „Giruliai laikmečio bangose“ atidarymas.

Menininkų grupės „Šeštasis pojūtis“ spektaklis „Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams“.

Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos fortepijoninio dueto Natalijos Blauberg ir Tamaros Prokopovič koncertas.


Liepa:

Studijos „Grock“ roko opera „Eglė žalčių karalienė“: skirta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai (projekto vadovas - Linas Švirinas. Atlikėjai: Julija Rušinskytė, Edita Bodrovaitė, Povilas Dabkus, Martynas Ąžuolas, Dmitrij Komarov, Rytis Švirinas).

Giunter Percussion projektas „Lietuviškųjų mušamųjų instrumentų sąsajos su pasaulio perkusija“ (atlikėjai: Pavelas Giunteris, Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas).

Ernesto Žvaigždino tapybos parodos „Vasara“ atidarymas (grojo profesorius Pranciškus Narušis).

Aleksandro Žalio poezijos rinkinio „Pilis“ pristatymas ( eiles skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai Aleksandras Šimanskis ir Nijolė Sabulytė).

Vakaronė „Laisvės paukštė“ (dalyviai: skulptorius Gediminas Radzevičius, muzikantas Liudas Augaitis, aktorius Virgilijus Kubilius, atlikėja Skaistė Radzevičiūtė).

Romansų vakaras su Klaipėdos muzikinio teatro solistu ARTŪRU KOZLOVSKIU (vakarą vedė kultūrinių renginių globėja Ingrida Giunter).

Prancūziškų šansonų vakaras su akordeono virtuozu ŽYGIMANTU LAURINAVIČIUMI.


Rugpjūtis:

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kvarteto Musica libera“ klasikinės muzikos koncertas (atlikėjai: Tomas Mikalauskas, Chris Brain, Tomas Cincelis, Edvinas Kaziukaitis).

Menininkų grupės „Gyvas piešimas“ pleneras (nariai: Nidas Arkušauskas, Rolandas Marčius, Valdemaras Manomaitis, Henrikas Riškus, Viktorija Dambrauskaitė). Trumpametražių filmų programa „Kino vasara Girulių bibliotekoje“ (programos partneris JKO „Kultūros raktas“, globėjas LMTA kino ir TV studija). Koncertavo: džiazo pianistas M. Kučikas, perkusininkas V. Krasnopiorov, vokalistė R. Striškaitė, atlikėjas Stanislovas Pakalniškis.

LMTA studentų projektas: populiariausios ABBA dainos (vad. Ana Miščenko), dalyvavo Pavel Giunter.

Tango muzikos vakaras (atlikėjai: Rietavo savivaldybės kultūros centro instrumentinis ansamblis ,vad. Vytautas Kažukauskas).

Baigiamasis renginys.

 

 

Atgal
Vaikams