Vaikams
logo

Nuodėmių valgytoja

Nuodėmių valgytoja

Nuodėmių valgytoja

Megan Campisi

Už duonos vagystę našlaitė Mėja gauna bausmę iki gyvos galvos: ji turi tapti nuodėmių valgytoja – atstumtąja, su kuria niekam nevalia kalbėtis, jos negalima liesti, šiukštu net pažvelgti. Nuodėmes visada valgo tik moterys, kadangi Ieva pirmoji suvalgė nuodėmę – Uždraustąjį vaisių.

Tai reiškia, kad niekad nebejausi, kaip tavo krūtinė spaudžiasi prie kito žmogaus krūtinės, atsidūrus glėbyje.

Tu niekada neištekėsi.

Tu niekad nesusilauksi vaiko.

Tu niekad neturėsi mylimojo, netgi artimo draugo.

Keturiolikmetė verčiama išklausyti paskutinius mirštančiųjų prisipažinimus ir valgyti ant karsto dedamą ritualinį maistą, simbolizuojantį nuodėmes. Nuodėmių valgytoja užsikrauna svetimus nusižengimus ir tylomis nusineša į kapą, kad kitų žmonių sielos galėtų patekti į dangų. Kai ant karališkosios guvernantės karsto pasirodo elnio širdis, Mėja nusprendžia išsiaiškinti, kas ir kodėl suklastojo neišpažintą nuodėmę. Nuodėmių valgytoją įtraukia žiaurus ir pavojingas kilmingųjų pasaulio intrigų knibždėlynas.

Megan Campisi yra dramaturgė, romanų autorė ir dėstytoja. Jos pjesės statytos Kinijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Yra dirbusi eigule, virtuvės šefo pavaduotoja Paryžiuje, kaip šokio teatro (physical theater) specialistė išvažinėjo visą pasaulį. Mokėsi Jeilio universitete ir l'École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq (Jacques'o Lecoq'o tarptautinėje teatro mokykloje). Su šeima gyvena Brukline, Niujorke.

Nuodėmių valgytoja: romanas / Megan Campisi; iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė, 2023

Užsakyti/rezervuoti leidinį: https://ibiblioteka.lt/metis/publication?q=0i93or4t4 

Atgal
Vaikams