Vaikams
logo

Metapažinimas

Metapažinimas

Metapažinimas

A. Skurvydas, D. Šukytė, T. Kaukėnas, S. Sabaliauskas

„Metapažinimas. Kelionė pažinimo ir ugdymo(si) gelmėse“ – mokomoji knyga apie pažinimo procesus, apima neuromokslo, savireguliacinio mokymosi, socialinių emocinių kompetencijų ugdymo žinias.

Ši knyga prasidėjo pažintimi su gyvybės esmę apibūdinančia autopoezės paradigma. Smegenų neuronų jungtys, neuronų bendravimas, mokantis ir priimant sprendimus, pažinimo žemėlapių formavimąsi veikiančios kompleksiškos žmogaus ir supančio pasaulio sąveikos bei žmonių tarpusavio santykiai skatina iš naujo apmąstyti savo santykius su supančiu pasauliu ir kitais. Todėl pasakojimui vystantis knygoje vis labiau krypstama į simpoetinę paradigmą, kuri būdinga sudėtingoms dinaminėms sistemoms ir reiškia darymą-su-kitu, darymą kartu, pabrėžiant, kad niekas nesukuria pats savęs – niekas savaime nepasidaro.

Ir niekas iš tiesų nėra autopoetiškas arba pats save organizuojantis. Tai atskleidžia svarbų santykio ir dialogo vaidmenį socialinio pažinimo perspektyvoje bei ugdymo procese – mokantis, ugdant socialinius ir emocinius įgūdžius. Naujai formuojamas supratimas verčia sąmoningai žengti į bendrą tikrovę, peržengiant savojo aš ribas, suvokiant, kad mokymo(si) procese keičiasi ne tik besimokantieji, bet ir mokytojai – keičiasi kartu žengdami į bendrą kūrybos erdvę.

Metapažinimas : kelionė pažinimo ir ugdymo(si) gelmėse; mokomoji knyga / Albertas Skurvydas, Daiva Šukytė, Tomas Kaukėnas, Stanislav Sabaliauskas ; [recenzentai Sniegina Poteliūnienė, Lina Uzlyte, Agnė Šimkienė]; Vytauto Didžiojo universitetas, 2023

Užsakyti/rezervuoti leidinį: https://ibiblioteka.lt/metis/publication?q=e26xazobl 

Atgal
Vaikams