Loretos Liutkutės knygos „Manekenas“ pristatymas

2024 balandžio 18 d. 17.00 / KMSVB „Kauno atžalyno“ biblioteka

Balandžio 18 d., ketvirtadienį, 17.00 val. kviečiame į konkurse „Klaipėdos knyga 2023“ dalyvaujančio Loretos Liutkutės romano „Manekenas“ pristatymą, kuris vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49). Dalyvauja: knygos autorė L. Liutkutė, kultūros istorikė Jovita Saulėnienė, leidyklos „Eglė“ vadovas Antanas Stanevičius. Muzikos kūrinius atliks Emilija  Strelkauskytė.

Romane „Manekenas“ autorė apgalvotai, įtaigiai, patraukliu stiliumi, nevengdama humoro, atskleidžia šiuolaikinės visuomenės skaudulius – kartų konfliktų, atskirties, patyčių, asocialaus elgesio priežastis, jauno žmogaus adaptavimosi sunkumus visuomenėje, moralinių vertybių ribas ir neatsakingo elgesio pasekmes.

Istorija pasakojama  pirmuoju asmeniu, sukuriant glaudesnį, netgi draugišką  skaitytojo ryšį su pagrindine romano veikėja – gyvenimo platybėse pasimetusia jauna mergina Ugne, kuri tėvų namuose kenčia nuolatinį smurtą, patyčias, asocialų gyvenimą.   Išvykusi studijuoti atitrūksta  nuo  despotiškų tėvų kontrolės, tačiau savarankiškai gyventi nesugeba – daro daugybę klaidų, patenka į kuriozines situacijas, užmezga netikusias pažintis ir yra priversta dar kartą bėgti. Tik šįkart –  nuo savo pačios susikurto pragaro. „Pasimatavusi“ klaidas, mergina pradeda suvokti, kas tai yra gyvenimas ir kaip save apsaugoti.

Loreta Liutkutė – rašytoja, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė, kultūrinių projektų iniciatorė ir vadovė; „Lietuvininkų tarmių žodyno“ (Vilnius, 2014) viena iš sudarytojų; poezijos knygos „Šimtas eilėraščių apie jūrą“ (Klaipėda, 2017) bendraautorė  ir redakcinės kolegijos narė; eilėraščių knygos „Mėlyna būties upe“ (Klaipėda, 2019) autorė; poezijos rinktinės „Didžiojo žygio aidai“ (Klaipėda, 2023) bendraautorė.

Knygos leidybą iš dalies finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė. Leidybinio projekto tikslas – sveikesnė, sąmoningesnė ir kitų žmonių atžvilgiu jautresnė visuomenė, sugebanti identifikuoti problemas ir kūrybiškai jas spręsti. Projekto veiklomis (knygos pristatymais, diskusijomis, edukacijomis) siekiama paskatinti atvirą dialogą socialinėmis temomis, padrąsinti ieškoti pagalbos, vadovautis sąmoningumu ir atsakomybe kuriant savo gyvenimą, padėti atrasti kūrybiškumo džiaugsmą ir prasmingesnio gyvenimo prioritetus.

Ši knyga pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2023“. Už knygas balsuoti galima svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas arba „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kur eksponuojamos visos konkurse dalyvaujančios knygos.

Informavimo tikslais renginyje bus fotografuojama ir/ar filmuojama.

Renginio plakatas

Dalintis: https://www.facebook.com/events/320567564083575