Personalijos   /   Romas Klimavičius / dailininkas /

Šviestuvai
Bibliografija

klimavicius
Romas Klimavičius gimė 1954 05 21 Klaipėdoje. 1979 m. baigė grafiką Lietuvos valstybiniame dailės institute. Parodose dalyvauja nuo 1979 m. Nuo 1990 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Kuria grafikos, tapybos, scenografijos, skulptūros darbus.
Tel.: +370 61146704

Klaudijaus Gailenio fotografija.

R. Klimavičius tyrinėja pasąmonės labirintus, todėl jo keliai susikerta ne šviesaus apoloniško profo sferoje, bet šešėlių karalystėje. Naudojamų medžiagų įvairovė šiuo atveju yra neesminė, kadangi R. Klimavičius pabrėžia ne formalistinį, bet idėjinį kūrybos aspektą, kuris atsiveria tik pradėjus suvokti gilumines Jo darbo prielaidas. Gyvenimo teatrui tapati išorinė realybė yra apgaulinga, kadangi ji priverčia mus tikėti savo absoliutumu. Tačiau po psichologinių ir socialinių konvencijų voratinkliu, kuris apraizgo mūsų kasdienybę, slypi protu nesuvokiama gelmė, iš kurios nuolat kyla įvairūs  impulsai, verčiantys suabejoti tikrovės piešinio stabilumu. Po trapia fenomenų pasaulio membrana mūsų laukia begalinė naktis.

R. Klimavičius akcentuoja vyrišką pradą, kuriam būdingas monumentalumas ir gaivališka jėga. Nepaisant iracionalių nuostatų, kompozicijų struktūra visada yra logiškai pateisinta, nors kalbėti turėtume veikiau apie sapnų logiką, o ne apie mokslinį priežasties ir pasekmės ryšį. Paradoksaliai žaisdami įvairiais simboliniais elementais, menininkas ieško gilesnių tikrovės sąsajų , tačiau visada atsižvelgia į estetiškai motyvuotą visumą.
Butaforinis ir šiek tiek vaiduokliškas fenomenų pobūdis liudija apie jų laikinumą. Galbūt todėl R. Klimavičius nori nukalti naują meninę realybę iš geležies, kaip ir dera „geležies amžiuje“. Tačiau šis patvarumas taip pat yra iliuzinis. Svarbiausiu dalyku tampa estetinės pajautos, kurias žadina minėtieji objektai ir paveikslai. Autorius neišsižadanti grožio, nei harmonijos principų, tačiau siekia jų nauju, dažnai neįprastu būdu. Idėjinis ir stilistinis parodos vientisumas byloja apie tai, kad menininkas atspindi tipiškas mūsų laikmečio tendencijas. Šis bruožas jo kūrybai suteikia platesnę prasmę, visiškai  nepažeisdamas individualaus savitumo.

Algis Uždavinys

Dailėtyrininkas