Personality   /   Algirdas Taurinskas / tapytojas /

Algirdas Taurinskas / tapytojas /

Article Index
Algirdas Taurinskas / tapytojas /
Peizažai
Natiurmortai
Portretai
Video
Bibliografija
There are no translations available.

 
taurinskasA
lgirdas Taurinskas gimė 1941 09 15 Šiauliuose.
1948 metais kartu su mama jis atvyko į tuo metu sugriautą, tamsų ir purviną pokario uostamiestį ir  čia pasiliko.
1948-1958m. mokėsi Klaipėdos 1-oje pagrindinėje mokykloje (dabar Vytauto Didžiojo gimnazija).
1958-1961m. – Kauno meno mokykloje (dabar Justino Vienožinskio menų fakultetas, Kauno kolegija).

Daivos  Liubamirskaitės fotografija.

1961-1967m. tapybos studijos Lietuvos valstybiniame dailės institute. Baigė Lietuvos Valstybinio dailės instituto vaizduojamosios dailės fakultete tapytojo specialybę (dabar Vilniaus dailės akademija). 11966m.  pradeda dalyvauti parodose. 1967-1971m. dirbo Elektrėnuose. Į Klaipėdą grįžo 1971m., dirbo Klaipėdos vaikų dailės mokykloje. Nuo 1971m. - Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Algirdas Taurinskas, pelnytai tituluojamas gyvuoju tapybos klasiku, yra nepralenkiamas koloristas, potepių virtuozas, filosofas, mąstytojas ir puikus pedagogas.
Tai  stiprios, jaunatviškos ir ekspresyvios dvasios menininkas, tęsiantis romantiškosios  lietuvių tapybos tradicijas ir  gebantis pajūrio gamtos motyvus, Klaipėdos peizažus ir portretus perteikti vis kitaip.
Pasak menotyrininkų, paprastuose jo siužetuose slypi didžiulė spalvos galia, dermė bei harmonija, vyrauja sodrus, meistriškas tapybinis potėpis, plastiškumas bei įtaiga. Tapytojas yra spalvos meistras, paveikslą kuria aktyvių, skambių spalvų derinius, juos "lengvai" sulydydamas į raiškią, emocionalią ir iškalbingą spalvinę simfoniją.